Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές medicane Ιανός/Cassilda 16-19/09/2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στη Λούτσα "ρίχνει καρέκλες"...σέ μια camera που βρήκα φαίνεται σαν χαλάζι 

http://loutsa.meteoclub.gr/

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς....
Μια ηλικιωμένη νεκρή στα Φάρσαλα, δυο αγνοούμενοι στην Καρδίτσα!!! Κρίμα....
https://www.iefimerida.gr/ellada/kakokairia-ianos-ilikiomeni-nekri-farsala

gefyra-karditsa-nero.jpg

nera-karditsa-plimires.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, brainstorm είπε:

Στη Λούτσα "ρίχνει καρέκλες"...σέ μια camera που βρήκα φαίνεται σαν χαλάζι 

http://loutsa.meteoclub.gr/

Στο σημειο που βρισκομαι παντως δν ριχνει χαλαζι αλλα πολυ νερο βεβαια. Δν ξερω που ακριβως ειναι αυτη η καμερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, sakis13 said:

Καλως την και ας αργησε..Που ησουν μωρη βροχη τοσες ωρες?...Τωρα ηρθες?...Μεχρι και η χελωνα σε περασε...Αι σιχτιρ...Οπως καταλαβατε ξεκινησε βροχη...Της πλακας βεβαια...

Α ρε Αττικη...Πρωτη στα κρουσματα του κορονοιου και τελευταια μια ζωη σε ολα του καιρου..

ΜΟΥΦΟCANE Σακαρε; (για αττικουλα). 

ΥΓ Μακριά από εμάς τέτοιες ανώμαλες καιρικές καταστάσεις που μόνο ζημιές και καταστροφές προκαλούν.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, sakis13 said:

Αστα Κωστακη μου..Τραγωδια...

Ειπαμε, να μην κάνει καταστροφές και αυτό άκουσε "άλλες βροχες" και ψιχαλισε πριν τον επόμενο καύσωνα 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Αστα Κωστακη μου..Τραγωδια...

 Κατσε μηπως η Αττική σαν παλαβη οπως συνηθιζει βγαλει κατι στο 90 και φτασουμε εστω 5μμ για να τα βαφτίσουμε πρωτοβροχια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ιστορική κακοκαιρία αλλά όχι για την Αττική. 
Πάντα συμπεριφέρεται διαφορετικά από τα αναμενόμενα αυτός ο νομός. 
Όπως έγραψε κάποιος πρόσφατα, η μαγική συνταγή για χαμούς είναι αβαθές χαμηλό στη Σικελία.

Τα βαθιά χαμηλά είναι τζόγος και οτιδήποτε έχει να κάνει με Ιόνιο συνήθως μας οδηγεί σε «μούφα» εδώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Hlioupolitis98 said:

 Κατσε μηπως η Αττική σαν παλαβη οπως συνηθιζει βγαλει κατι στο 90 και φτασουμε εστω 5μμ για να τα βαφτίσουμε πρωτοβροχια

Μακάρι τώρα να αποφύγουμε το ξεροβορι από πίσω μέσα στο ΣΚ που είναι η δεύτερη πηγή κινδύνων για μέρος της Αττικής και μετά βλέπουμε από Οκτώβρη....Πρώτα Ο Θεός 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

 Κατσε μηπως η Αττική σαν παλαβη οπως συνηθιζει βγαλει κατι στο 90 και φτασουμε εστω 5μμ για να τα βαφτίσουμε πρωτοβροχια

Εγω τα εφτασα ηδη.Εκανε δυο γυρους με 50 αρες ραγδαιοτητες..Αλλα το χαροκοπειο υπολειτουργει..Εγραψε 0.6mm..Η παρεα εκει στο Ε.Α.Α....Τελος παντων....Και το γκαζι εκτος..Δε βρεχει οσο εδειχναν τα μοντελα,χανουμε και χιλιοστα(οσα πεφτουν) γιατι καποιοι ειναι στην κοσμαρα τους...Ελλαδισταν....Απο γεναρη βαζω σταθμο στα πετραλωνα και τους γραφω ολους στις ....!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ομαλος Χανιων τωρα με βροχη live με θεα προς τη βορεια εισοδο του οροπεδιου.

https://www.liveincam.com/en/cam/chania-omalos?fbclid=IwAR0sdAmXskPyaI4RIKW8Ma4j9MRa4laHlR_nzkFx-aeVyzMobwTbaffl610

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, LosAlimos είπε:

Ιστορική κακοκαιρία αλλά όχι για την Αττική. 
Πάντα συμπεριφέρεται διαφορετικά από τα αναμενόμενα αυτός ο νομός. 
Όπως έγραψε κάποιος πρόσφατα, η μαγική συνταγή για χαμούς είναι αβαθές χαμηλό στη Σικελία.

Τα βαθιά χαμηλά είναι τζόγος και οτιδήποτε έχει να κάνει με Ιόνιο συνήθως μας οδηγεί σε «μούφα» εδώ.

Βασικα δεν ειναι οτι ηταν ενα απλο βαθυ χαμηλο.

Καθαρη τροπικη διαταραχη που κανει οτι θελει δυστυχως για καποιες περιοχες που η εμμονη ηταν μεγαλη... Δεν μπηκε καν Πατραϊκό απο οσο καταλαβα. Απλα εμεινε στασιμη μεταξυ αιτολοακαρνανιας και Επτανήσων πριν κατηφορίσει

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! 

Έριξε αρκετό νερό και στη βόρεια Εύβοια ο Ιανος αλλά σε νορμάλ πλαίσια, τίποτα το φοβερό. 

Δυστυχώς δεν θα μάθουμε ποτέ χιλιοστά, ο σταθμός των Ωρεων είναι off 10 μέρες τώρα και της Ιστιαίας έπαθε κοκομπλοκο και δεν κατέγραψε κανένα δεδομένο από χθες στις 11 μέχρι σήμερα 8 το πρωί, δηλαδή τις ώρες που έβρεχε............ 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Κωστα η φωτο λεει 30/11/19.

Δεν ξέρω αν είναι σωστή η ημερομηνια.....πρώτη σελίδα είχαν αυτή τι να πω.....μάλλον είναι λάθος.....βλέπω και 3οC τώρα.....

https://www.meteocam.gr/olympos/?fbclid=IwAR0kYisS9ATRIgP15H8v6bD5TFQor16PAwb6g3orJrsnKvT5gztuVgbBdgU

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Δεν ξέρω αν είναι σωστή η ημερομηνια.....πρώτη σελίδα είχαν αυτή τι να πω.....

https://www.meteocam.gr/olympos/?fbclid=IwAR0kYisS9ATRIgP15H8v6bD5TFQor16PAwb6g3orJrsnKvT5gztuVgbBdgU

Οκ φιλε.Ο καθης κρινεται απο τα γραφομενα του.Αν νομιζεις οτι καταρχας πρεπει να ποσταριστει αυτη η εικονα  με το λογοτυπο μετα απο οσα εχουν γινει αλλα και εχουμε πει με τα παιδια,και κατα δευτερον εαν νομιζεις οτι ειναι τωρινη η φωτο αστην. 

Διπλα στη cam εχει και θερμοκρασιες Κωτσο. 4-5-7.5c ειχε τη νυχτα που περασε.

image.png.896b3f4f35c3f1831793001fced19c92.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Οκ φιλε.Ο καθης κρινεται απο τα γραφομενα του.Αν νομιζεις οτι καταρχας πρεπει να ποσταριστει αυτη η εικονα  με το λογοτυπο μετα απο οσα εχουν γινει αλλα και εχουμε πει με τα παιδια,και κατα δευτερον εαν νομιζεις οτι ειναι τωρινη η φωτο αστην. 

Διπλα στη cam εχει και θερμοκρασιες Κωτσο. 4-5-7.5c ειχε τη νυχτα που περασε.

 

Εγώ δεν έχω κανένα θέμα Θοδωρή μου, μάλλον άλλος έχει και λυπάμαι....είδα μια φωτό στη σελίδα ανέβηκε....είναι λάθος....αποσύρεται, σιγά....ούτε πουθενα είπα ότι είναι τωρινη, απλά προβληματίστηκα....δεν θα μουκανε εκπληξη να εριχνε κάτι ή σε χιονοχάλαζο ή και αλλο και γι αυτο όταν ειδα σε δευτερο χρονο τον ογκο, καταλαβα ότι κατι δεν πάει καλά.....κατά τα λοιπά το κεφάλι επί πινακι εδώ είμαι, αλλά από ύπνο σηκωθήκαμε.....τέλος πάντων δεν συνεχίζω.....συγγνώμην κιόλας!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Nεος γυρος δυνατης βροχης..Η ληψη ειναι μεσα απο το αμαξι μου,εξω απο το γηπεδο της Καλλιθεας..Σε λιγο ανεβαινουμε κρυονερι..Μακαρι και εκει να ειναι ετσι ο καιρος..Κουβαδες...

Μόλις ανέβεις δεν θα έχει σύννεφο! 🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι σελίδες των σταθμών και από stravon και από ΕΑΑ δεν λειτουργούν, είναι εκτός από τη νύχτα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Μόλις ανέβεις δεν θα έχει σύννεφο! 🤣🤣🤣🤣

Ερχομαι...Αυτη τη βροχαρα πριν μια ωρα,τωρα την καταγραφει το χαροκοπειο με ραγδαιοτητα 2mm/h!!!Γεια σου ρε μετεο..Ζωη και κοτα...

Ξεκιναμε μητσακο...Φερνω τον κατακλυσμο..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...