Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές νέας φθινοπωρινής κακοκαιρίας 25-26/9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυτικά βορειοδυτικά τώρα 

IMG_20200926_113315.jpg

IMG_20200926_113315.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η μαυρίλα εντείνεται, οποτε ξεκίνησα time lapse με κινητό αδερφού. Κάποιες ακόμα εικόνες, ενώ ξεκινάει ο αέρας που σε κάποιες ώρες ίσως να είναι θυελλώδης 

IMG_20200926_114526.jpg

IMG_20200926_114540.jpg

IMG_20200926_115038.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν συνειδητοποιησα οτι εχει ερθει τοσο κοντα....μα.και τοσο μακρια....βοιωτια!!!! 

Αντε και στα δικα μας !!!

Εντυπωσιακη ηλιοφανεια στην Αττικη καο μονο ενισχυμενες ριπες Νοτια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο χαμος του χαμου σημερα προς το ξημερωμα....τρομερη καταιγιδα στα Γιαννενα που αφησε στο κεντρο 67,0 mm 

Κανονικος πολεμος γινοταν απο τους ασταματητους κεραυνους....φοβερη ραγδαιοτητα στο κεντρο ιωαννινων με 360.0 mm/hr at 5:43a 

http://www.metar.org/ws/ioannina/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Ο χαμος του χαμου σημερα προς το ξημερωμα....τρομερη καταιγιδα στα Γιαννενα που αφησε στο κεντρο 67,0 mm 

Κανονικος πολεμος γινοταν απο τους ασταματητους κεραυνους....φοβερη ραγδαιοτητα στο κεντρο ιωαννινων με 360.0 mm/hr at 5:43a 

http://www.metar.org/ws/ioannina/

Τι έχασα θεε μου!!!? 🤬

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2η συνεχόμενη αδιάφορη κακοκαιρία για ΑττικοΒοιωτία και ήδη έχω αρχίσει να έχω νευράκια. Κάπως έτσι αρχίζω να καταλαβαίνω τι πέρασαν στα δυτικά. Άλλο να μην σε αγγίζουν 2 κακοκαιρίες και άλλο 22.

 

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως αυτή τη στιγμή τα Χανιά ψήνονται με 38 βαθμούς!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Τι έχασα θεε μου!!!? 🤬

Πραγματικα Μιχαηλ τετοιο χαμο δεν θυμαμαι απο καταιγιδα τα τελευταια χρονια...εκτος την τρομερη ραγδαιοτητα επεφταν ασταματητα αρκετοι κεραυνοι ταυτοχρονα...απιστευτο σκηνικο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, heavy snow είπε:

Πραγματικα Μιχαηλ τετοιο χαμο δεν θυμαμαι απο καταιγιδα τα τελευταια χρονια...εκτος την τρομερη ραγδαιοτητα επεφταν ασταματητα αρκετοι κεραυνοι ταυτοχρονα...απιστευτο σκηνικο.

Η αληθινή δύναμη της δυτικη διάταξης σε όλο της το μεγαλείο.. ε τι ζητάμε παρόμοια διάταξη με χιονοθερμοκρασιες και εκεί θα αποκατασταθεί η τάξη. Επιση δεν πρόκειται να ξαναφύγω αν δω δυτική διάταξη, αλλά είχα ιατρικές υποχρεώσεις.. και πάλι όμως εκείνη την ημέρα βρήκε να το κάνει.. πφφφ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Η αληθινή δύναμη της δυτικη διάταξης σε όλο της το μεγαλείο.. ε τι ζητάμε παρόμοια διάταξη με χιονοθερμοκρασιες και εκεί θα αποκατασταθεί η τάξη. Επιση δεν πρόκειται να ξαναφύγω αν δω δυτική διάταξη, αλλά είχα ιατρικές υποχρεώσεις.. και πάλι όμως εκείνη την ημέρα βρήκε να το κάνει.. πφφφ

Η λωρίδα καταιγίδων στην Ιταλία θα φτάσει εδώ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Η αληθινή δύναμη της δυτικη διάταξης σε όλο της το μεγαλείο.. ε τι ζητάμε παρόμοια διάταξη με χιονοθερμοκρασιες και εκεί θα αποκατασταθεί η τάξη. Επιση δεν πρόκειται να ξαναφύγω αν δω δυτική διάταξη, αλλά είχα ιατρικές υποχρεώσεις.. και πάλι όμως εκείνη την ημέρα βρήκε να το κάνει.. πφφφ

Αν γινει κατι τετοιο με χιονοθερμοκρασιες θα μιλαμε για την απολυτη καιρικη χιονο-μαγεια Μιχαηλ...Μακαρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Η λωρίδα καταιγίδων στην Ιταλία θα φτάσει εδώ;

Όχι .Τα καλά 500αρια μας προσέγγισαν για πολύ λίγο με αποτέλεσμα να έχουμε μικρή διάρκεια των ισχυρών φαινομένων. ΑΠό εδώ και πέρα στα δυτικά και όχι μόνο θα ανοίγει ο καιρός, ωστόσο λόγω δυτικού ρεύματος, στα δυτικά θα συνεχίσουν να υπάρχουν τοπικοί όμβροι

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγα πράγματα στο χωριό, 12,4 mm όλα κι όλα μέχρι τώρα, ενώ η πόλη της Λευκάδας έχει πάρει τη μερίδα του λέοντος με 66 mm!

Πολύ νερό το πρωί στην πόλη, σφοδρή καταιγίδα εξαιτίας της οποίας άργησα στη δουλειά, αφού δε μπορούσα να φτάσω μέχρι το αμάξι στα 10 μέτρα από την ένταση!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ουτε καν καταφερε να συννεφιασει στην καημενη την Κουλα..

Οπου φτωχος κι η μοιρα του...😥

Διπλα στην Αττικη θα βαλω μια φωτο του Νικου Ξανθοπουλου...Η του Βασιλακη Καιλα..

Αντε καλο σκ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Αν γινει κατι τετοιο με χιονοθερμοκρασιες θα μιλαμε για την απολυτη καιρικη χιονο-μαγεια Μιχαηλ...Μακαρι.

Κάποτε θα το κάνει. Από την στιγμή που βγήκε η διάταξη ακόμα και τώρα τίποτα δεν την εμποδίζει το να ξαναβγεί τον χειμώνα, και χαίρομαι γιατί αποδεικνύει την θεωρία μου χεχεχε. Κάποτε θα βγει και θα έχουμε την καλύτερη χιονοκαταιγίδα εβρ, είτε είμαι εγώ εκεί είτε όχι. Φυσικά δεν μπορεί να βγάλει τέτοιες ραγδαιότητες, γιατί λείπει τόσο έντονη αστάθεια τον χειμώνα, αλλά και το μισό να είναι κάνει δουλειά😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...