Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές Οκτωβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Για οτι θα χιονιζε και θα εστρωνε Γραμμο,Σμολικα και Τυμφη...το εγραψα χθες στους χαρτες.Ευγε που βρηκες τη φωτο

Λογικά πρέπει να έριξε καμια πασπάλα και Βελούχι κορυφή, αφού την ώρα φαινομένων, αναφέρθηκαν και 3οC στο καταφύγιο στα 1850μ. Από τύχη αν θα βρούμε για εκεί φωτό.....καλό μας χειμώνα!!

18,8οC τώρα Μελίσσια με 53% υγρασία.....απόλυτη ηρεμία, μετά την καταιγίδα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια ακομα εξαιρετικη ληψη του Μανωλη Μανουσακακη κατα την διαρκεια της πρωινης καταιγιδας και ενω κινουταν προς το αεροδρομιο...Κολαση και παραδεισος μαζι!!!

IMG-a9f48cf2f9ca01d3586b72a908b69e18-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλο ενα βιντεάκι(κακής ποιοτητας) απο το παρτυ τα ξημερώματα.Τα ηλεκτρικα δεν σταμάνε ποτέ ουσιαστικά! 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25,3 η μέγιστη σήμερα εδώ στο Μακροχώρι με ηλιοφάνεια ένα δυνατό αέρα και λίγα σύννεφα κατά διαστήματα κυρίως το πρωί....στους 19 τώρα  με ξαστεριά και αεράκι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το σαρωτικό πέρασμα της λαίλαπας στο λεκανοπέδιο.....Απολαύστε το τι έγινε τα ξημερώματα στην Αθήνα μας από διάφορες τοποθεσίες της!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ικόνιο Περάματος 6 το πρωι!!
Συντριβάνια-χείμαρροι, στον δρόμο έξω απο τον Σκλαβενίτη!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πλατεια που μεγαλωσα απο παιδακι.Πλατεια Μπομποτίνου στο Νεο Ηρακλειο.Μιλαμε για απιστευτη καταστροφη.Χτυπησε ισχυροτατος ανεμοστροβιλος την περιοχη

 

FB_IMG_1602618222295.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μίλησα με τον Σταύρο ορεσίβιο νωρίτερα (ζει στο Νέο Ηράκλειο) και μου τα είπε.....καταστροφή.....απίστευτο 10λεπτο λίγο μετά τις 6,30 το πρωί και όταν είχαν σταματήσει τα φαινόμενα!!! Δεν έχουν ούτε ρεύμα, ούτε τηλέφωνα και διαδίκτυο μου ειπε!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Μίλησα με τον Σταύρο ορεσίβιο νωρίτερα (ζει στο Νέο Ηράκλειο) και μου τα είπε.....καταστροφή.....απίστευτο 10λεπτο λίγο μετά τις 6,30 το πρωί και όταν είχαν σταματήσει τα φαινόμενα!!! Δεν έχουν ούτε ρεύμα, ούτε τηλέφωνα και διαδίκτυο μου ειπε!!!

25 χρονια εζησα εκει.Ακομα.και με 10.μποφορ ολη τη νυχτα αντε να ειχε πεσει ενα πευκο στη γειτονια.Μιλαμε οτι πρεπει να βγηκαν ριπες 120-150χλμ τουλαχιστον για τετοια εικονα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Ικόνιο Περάματος 6 το πρωι!!
Συντριβάνια-χείμαρροι, στον δρόμο έξω απο τον Σκλαβενίτη!!!

 

Στο συγκεκριμενο σημειο καταληγει οτι νερο πεφτει στη Γ.Λαμπρακη στη Π.Ραλλη μεχρι ενα σημειο,τη Λ.Σχιστου. και τη Λ Δημοκρατιας που παει προς Ταμπουρια αλλα και τη συνεχεια προς Περαμα που ειναι λιγο ανηφορικα. 4 μεγαλοι δρομοι καταληγουν σ αυτη τη γουβα.Ημουν νιος και γερασα και ακομα το ιδιο νερο μαζευει εκει παρ ολα τα αντιπλυμμηρικα που εχουν γινει.Πριν 1-2 χρονια κινδυνεψε σοβαρα η ξαδερφη μου οταν παρασυρθηκε με το αμαξι της.

21.9c με 55% υγρασια here in mountain...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και μια έκπληξη της ημέρας, από Κρήτη μεριά.....Kelvin–Helmholtz clouds από τον Πανασό Ηρακλείου Κρήτης (ίσως τα ποιο δύσκολα σύννεφα στην χώρα μας)....
Νίκος Φουκάκης & Μετεωκρήτες!!!

Η εικόνα ίσως περιέχει: βουνό, ουρανός, φύση και υπαίθριες δραστηριότητες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γράφημα έντασης ανέμου στο Βελούχι σήμερα κι όχι μόνο. Τρελός νοτιάς

http://velouchi.meteoclub.gr/images/wind.png

 

wind.png?1602619217526 

Επεξεργάστηκε από quarantine
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς έχασα την μεγάλη βραδυνή καταιγίδα στην Αττική αφού βρίσκομαι για κάποιες μέρες στην Αλεξανδρούπολη...φωτό από φιλαράκι που μένει Πεύκη και έπεσε το δέντρο μέσα στο δρόμο αλλά τα αμάξια γλίτωσαν εκ θαύματος...θα μου πείτε τρίτη και 13 του έτους 2020 τι περίμενες😂received_632418110769043.jpeg.29666d5511588f5ed50541fab1a208ba.jpeg

Αλεξανδρούπολη πολύ ψιλά πραγματακια από υετο απ' τις 11 ως τις 12:30 το μεσημέρι...κύριο χαρακτηριστικό ο ισχυρός νότιας...Τ αυτή την στιγμή στους 19.4

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θερμοκρασιες σταθμων Ε.Α.Α στην ηπειρο τωρα,

Αρτα 14,3

Ηγουμενιτσα περιοχη μαυρουδι 77μ υψ. 14,4

Ιωαννινα 10,7

Θεοδωριανα 8,2

Μετσοβο 6,9

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

25 χρονια εζησα εκει.Ακομα.και με 10.μποφορ ολη τη νυχτα αντε να ειχε πεσει ενα πευκο στη γειτονια.Μιλαμε οτι πρεπει να βγηκαν ριπες 120-150χλμ τουλαχιστον για τετοια εικονα.

Μετανιώνω όσο τίποτα άλλο που δεν τράβηξα ένα βίντεο , είχα μεινει με το στόμα ανοιχτό μη πιστευοντας αυτό που έβλεπα,ισχυρότατος ανεμοστροβιλος να καταστρέφει στο διάβα του, μερικοί νόμιζαν το πρωί πως είμαι υπερβολικός αλλά μόλις ξημερωσε οι εικόνες μιλουσαν από  μόνες του, δυστυχώς όλη η περιοχή κάτω απ'την Μαρίνου Αντυπα είναι χωρις ρευμα απ'το πρωι και επικρατεί παντου σκοτάδι σε συγκριση με το κομμάτι πάνω απ'τις γραμμές του τρένου που επίσης είχε σοβαρό προβλημα αλλά έχουμε ρευμα απ'το μεσημέρι κανονικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηρεμια μετα την καταιγιδα....ξεπλυθηκαν τα παντα καιρος του ηταν !!!!

18 βαθμοι και ομορφη φθινοπωρινη δροσια στην αλλαγη της ημερας...

Παμε.για 15αρακια το πρωι επιτελους οπως αρμοζει 15 Οκτωβρη!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εχει λιγο κρυο στα γιαννενα με την θερμ στους 11 και τα γαντια στο μηχανακι πλεον απαραιτητα

βολος βλεπω 14,8 εχει και παει ολοταχως για το πρωτο κρυο πρωινο και εκει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καταιγίδα μπαίνει στην Ήπειρο! βρέχει Γιάννενα

με καλή ένταση τώρα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα..Επειδη για καποιο λογο δεν μπορω να ανεβασω το link..Δειτε στο you tube το βιντεο με τιτλο:Tornadic Supercell over athens 13/10/2020..

Αξιζει...

Καθαριζει σταδιακα ο ουρανος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Μετανιώνω όσο τίποτα άλλο που δεν τράβηξα ένα βίντεο , είχα μεινει με το στόμα ανοιχτό μη πιστευοντας αυτό που έβλεπα,ισχυρότατος ανεμοστροβιλος να καταστρέφει στο διάβα του, μερικοί νόμιζαν το πρωί πως είμαι υπερβολικός αλλά μόλις ξημερωσε οι εικόνες μιλουσαν από  μόνες του, δυστυχώς όλη η περιοχή κάτω απ'την Μαρίνου Αντυπα είναι χωρις ρευμα απ'το πρωι και επικρατεί παντου σκοτάδι σε συγκριση με το κομμάτι πάνω απ'τις γραμμές του τρένου που επίσης είχε σοβαρό προβλημα αλλά έχουμε ρευμα απ'το μεσημέρι κανονικα

Πραγματικά ήσουν ο πρώτος χθες το ξημέρωμα που μας έδινε εικόνες του τι επικρατεί στην περιοχή και η αλήθεια είναι ότι μου φάνηκαν υπερβολές.... Τελικά είχες απόλυτη ακρίβεια στις αναφορές σου!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...