Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές Οκτωβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

..... the game is over ...... μετά από 4 περίπου ώρες χαμηλής - μέτριας έντασης φθινοπωρινή βροχούλα .... κρίμα που δεν μπορώ να ξέρω τα mm ..... αυτά ..... τώρα από τη νύχτα της Τρίτης (αύριο) και μέχρι το μεσημεράκι της Τετάρτης μάλλον θα δούμε κάτι καλλίτερο ..... σε αναμονή λοιπόν και καλή εβδομάδα με υγεία  σε όλους ...... 🌧️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έκλεισε ο καιρος και στην Βοιωτια οπως αναμενόταν. 12,9 βαθμοι αυτή την ώρα στο χωριό με άπνοια.Λογικά έχει αρχίσει να βρέχει . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θεοδώριανα έχουμε 14 βαθμους αυτήν με συννεφιά αυτήν τη στιγμή.  164 χιλιοστά ο μήνας. 

Τα ποταμια ρέουν. 

IMG_20201019_144748.jpg

IMG_20201019_145422.jpg

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Έκλεισε ο καιρος και στην Βοιωτια οπως αναμενόταν. 12,9 βαθμοι αυτή την ώρα στο χωριό με άπνοια.Λογικά έχει αρχίσει να βρέχει . 

Κατεγραψε 1μμ ηδη...φυγε οπως εισαι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βλέπω συννεφιά [σχεδόν] στην Λάρισα, ίσως πέφτουν και ψιχάλες. εδώ Γιάννενα έχουμε κάποιες αναπτύξεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

βλέπω συννεφιά [σχεδόν] στην Λάρισα, ίσως πέφτουν και ψιχάλες. εδώ Γιάννενα έχουμε κάποιες αναπτύξεις.

Είχες δίκιο για την Τ, τσίμπησε λίγο σήμερα!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Είχες δίκιο για την Τ, τσίμπησε λίγο σήμερα!! 

Ε ναι😋 Και εδώ ο σταθμός του κέντρου έχει άνοδο +1.2 σε σχέση με εχθές. Κλασσική περίπτωση προσήνεμης κακοκαιρίας, που τα ανατολικά προσήνεμα έχουν φθινόπωρο, τα κεντροβόρεια άνοιξη και τα δυτικά καλοκαίρι [με μια δόση υπερβολής χεχε]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 βαθμούς τώρα στο σταθμό μου με δυνατές ριπές βοριά (50,4χλ/ώρα μέγιστη)ανά διαστήματα και εννοείται συννεφιά όλη μέρα (επιτέλους δεν είδαμε καθόλου τον κιτρινιάρη σήμερα).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά τα μεσάνυχτα, έριξε Μύρινα λίγη πρόσκαιρη βροχή των 4,4 mm. Ακούγονταν και κάποια μπουμπουνητά. Σήμερα, επικρατεί ηλιοφάνεια με λίγες υψηλές νεφώσεις προς δυτικά έως και βόρεια.

Η θερμοκρασία σε πτώση με τους βοριάδες στα 5-7 μποφόρ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Θεοδώριανα έχουμε 14 βαθμους αυτήν με συννεφιά αυτήν τη στιγμή.  164 χιλιοστά ο μήνας. 

Λίγα δεν είναι τα 164mm για Θεοδώριανα μέσα σε 19 μέρες του Οκτωβρίου?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Λίγα δεν είναι τα 164mm για Θεοδώριανα μέσα σε 19 μέρες του Οκτωβρίου?

Δεν περασε και κανα σημαντικό σημαντικό μέτωπο από την περιοχή 

Για 2-3 κακοκαιριουλες που περασαν καλά είναι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η άλλη όψη του βοριά σήμερα, αυτή με το Ζερίκι να μην παίρνει μυρωδιά τις βροχές που ρίχνει στα αμιγώς προσήνεμα χωριά (Ευαγγελίστρια, Κορώνεια, Αγ Άννα, Αγ Τριάδα). Οι "βροχονεφώσεις" αν μπορώ να τις πω έτσι, βρίσκονται σε σχετικά χαμηλό υψόμετρο και δν μπορούν ούτε την κορυφή του Ξεροβουνίου (βόρεια του Ζερικίου) να περάσουν. Και η αλήθεια σε μια εικόνα. Νότια ο Ελικώνας με τα χωριά που ανέφερα χαμένα στις κουρτίνες εδώ καμια ώρα. Το Ζερίκι απλά κοιτάει.

adcam3-1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, oldboy332 είπε:

Έκλεισε ο καιρος και στην Βοιωτια οπως αναμενόταν. 12,9 βαθμοι αυτή την ώρα στο χωριό με άπνοια.Λογικά έχει αρχίσει να βρέχει . 

Εχεις δικιο φιλαρακι..Ηδη στο χωριο εχουμε 3.3mm..Κατα διαστηματα βρεχει καλα..Ετσι τουλαχιστον μου ειπε ο πεθερουλης μου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗΣ Κ ΧΑΡΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 20 Η ΜΕΓΙΣΤΗ !!!!!!

Τι ζουμε Θεε μου...μια φυσιολογικη ημερα Σεπτεμβριου που με συννεφια κατα διαστηματα κ δροσερο.βοριαδακι η μεγιστη δεν ξεπερασε τους 20!!!!

19.8 ΕΜΠ κ 19.5 εγω (νταξει μπορει να τσιμπαει λιγο λογω feeling)....

17.5 ηδη.....μεγαλες στιγμες...θα ηθελα και καμια ωροχουλα 1-3 mm να δεσει το γλυκο αλλα για αλλη μια φορα μας απεφυγαν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα ηθελα προκαταβολικα να ζητησω συγγνωμη που ανεβαζω ενα τετοιο θεμα εδω αλλα νομιζω πως αξιζει την προσοχη ολων μας..Εγω προσωπικα πριν λιγο το πληροφορηθηκα..

Η Ελευθερια Τοσιου ειναι μια κοπελα 22 ετων με σοβαρα κινητικα προβληματα..Μεσω μιας γνωστης γνωρισε τον δραμινο αθλητη υπεραποστασεων Μαριο Γιαννακου και του εκμυστηρευτηκε οτι θα ηθελε να ανεβει στην ψηλοτερη κορυφη της χωρας..

Ο Μαριος εκανε την επιθυμια της πραξη πριν λιγες μερες..No comments!!!

IMG-4c594c56fb20713fff7b37578eb21b33-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, [weathermaniac] said:

Ε ναι😋 Και εδώ ο σταθμός του κέντρου έχει άνοδο +1.2 σε σχέση με εχθές. Κλασσική περίπτωση προσήνεμης κακοκαιρίας, που τα ανατολικά προσήνεμα έχουν φθινόπωρο, τα κεντροβόρεια άνοιξη και τα δυτικά καλοκαίρι [με μια δόση υπερβολής χεχε]

Δίκιο έχεις, κι εδώ ανέβηκε σήμερα λιγάκι (22,4). +2 σε σχέση μ' εχθές. Στους 20,2 τώρα.

Επεξεργάστηκε από Επισκέπτης
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γυρω στους 16 η μεγιστη εδω,πλησιαζει τους 13 τωρα και μισο χιλιοστο βορισιας βροχουλας.Ελπιζω αυριο τη νυχτα ως τεταρτη μεσημερι να πεσουν καμια 10αρια μμ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, kouvanos είπε:

ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗΣ Κ ΧΑΡΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 20 Η ΜΕΓΙΣΤΗ !!!!!!

Τι ζουμε Θεε μου...μια φυσιολογικη ημερα Σεπτεμβριου που με συννεφια κατα διαστηματα κ δροσερο.βοριαδακι η μεγιστη δεν ξεπερασε τους 20!!!!

19.8 ΕΜΠ κ 19.5 εγω (νταξει μπορει να τσιμπαει λιγο λογω feeling)....

17.5 ηδη.....μεγαλες στιγμες...θα ηθελα και καμια ωροχουλα 1-3 mm να δεσει το γλυκο αλλα για αλλη μια φορα μας απεφυγαν

Ε όχι και κλασική μέρα Σεπτεμβρίου η σημερινή! Κάτω από τα κλιματικά είμαστε σήμερα. Αγ.Στεφανος 16,5 μέγιστη. Τώρα στους 14,3

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραιοκαστρο τωρα 15.7

Κορδελιό 19.3

 

Σε ένα δεκάλεπτο πέσαμε στους 18.7

Ωραιοκαστρο 15.3

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Θα ηθελα προκαταβολικα να ζητησω συγγνωμη που ανεβαζω ενα τετοιο θεμα εδω αλλα νομιζω πως αξιζει την προσοχη ολων μας..Εγω προσωπικα πριν λιγο το πληροφορηθηκα..

Η Ελευθερια Τοσιου ειναι μια κοπελα 22 ετων με σοβαρα κινητικα προβληματα..Μεσω μιας γνωστης γνωρισε τον δραμινο αθλητη υπεραποστασεων Μαριο Γιαννακου και του εκμυστηρευτηκε οτι θα ηθελε να ανεβει στην ψηλοτερη κορυφη της χωρας..

Ο Μαριος εκανε την επιθυμια της πραξη πριν λιγες μερες..No comments!!!

 

Δε διαβάζεις όλα τα θέματα απ' ότι φαίνεται...😀

Από 7/10 είναι στην ''Ορειβασία''

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτέλους σήμερα κατάλαβα τι εποχή έχουμε... 

16.3 τώρα με αίσθηση πιο κάτω 

19.6 μέγιστη και ριπες βορια στα 60χλμ/ωρα

Βοριας και πάλι βοριας... Τίποτε αλλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...