Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές Οκτωβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιωργο αλανι ποσο ζηλευω που εισαι εκει ... εχει μαυριλα γενικα λεκανοπεδιο αλλα οπως φαινεται ειναι τοπικα φαινομενα διασπαρτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είμαι στη ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι εδώ και 5 περίπου λεπτά είναι γεγονός το πρώτο καλοριφέρ για τη σεζόν 2020-2021!!! Έπεσε στους 20 η εσωτερική και με κλειστά τα παράθυρα κιόλας και το τσίμπησα λίγο. Καλό Χειμώνα!! 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα σε ολα τα μέλη,ειναι το πρώτο μου μηνυμα σε αυτο το χώρο,ειμαι μαζί σας απο το 2005 τον Νοέμβρη,ειχα το ονομα gavri75,και μετέπειτα έγινα ο snowstorm75,καθώς δεν εχω γνώσεις θα γράφω αναφορές κατα τη διάρκεια καιρικών φαινομένων,μένω στην παλαιά πεντελη κοντα στην πρώτη πλατεία,και ειμαι σε υψόμετρο 480 μέτρων,δεν εχω ακομα ούτε θερμόμετρο ούτε βροχόμετρο,σήμερα εδω βρέχει κατα διαστήματα άλλες έντονα άλλες βορισμα,και θερμοκρασια απο το αυτοκίνητο γράφει 15,5.Αυτα απο μενα ελπιζω να γνωριστούμε σε κάποια συνάντηση,καλο χειμώνα να έχουμε,το σάιτ ειναι πολυ καλο και σε πληροφόρηση αλλα και σε κλίμα,συνεχίστε ετσι!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, SNOWSTORM75 είπε:

Καλησπερα σε ολα τα μέλη,ειναι το πρώτο μου μηνυμα σε αυτο το χώρο,ειμαι μαζί σας απο το 2005 τον Νοέμβρη,ειχα το ονομα gavri75,και μετέπειτα έγινα ο snowstorm75,καθώς δεν εχω γνώσεις θα γράφω αναφορές κατα τη διάρκεια καιρικών φαινομένων,μένω στην παλαιά πεντελη κοντα στην πρώτη πλατεία,και ειμαι σε υψόμετρο 480 μέτρων,δεν εχω ακομα ούτε θερμόμετρο ούτε βροχόμετρο,σήμερα εδω βρέχει κατα διαστήματα άλλες έντονα άλλες βορισμα,και θερμοκρασια απο το αυτοκίνητο γράφει 15,5.Αυτα απο μενα ελπιζω να γνωριστούμε σε κάποια συνάντηση,καλο χειμώνα να έχουμε,το σάιτ ειναι πολυ καλο και σε πληροφόρηση αλλα και σε κλίμα,συνεχίστε ετσι!!!

 

Καλως ορισες φιλε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Συνέχεια ποτιστικης βροχής μετά από μια παύση.Ενα 4αρι 5αρι πρέπει να το χει ρίξει λογικά εδω🙂

Κουβαρντα μου...Καλλιθεα 1.4mm και γκαζι 1.2mm..Καλα ειναι και αυτα..Μεχρι 4mm ειχα πει σε μια ψυχη...Αλλα θα χει κι αλλες μπουκες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασπροπυργο βορισμα αλλα μεχρι εκει..Υπεροχος ουρανος,θερμοκρασια στους 16.5 και ριπες του βορια που σε βαζουν στην αγαπημενη μας εποχη!!!

20201021_133926.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αστράφτει κ βροντά και εδώ στη Ρόδο, αλλά από υετό ψίχουλα στην κυριολεξία προς το παρόν.   Στην ανατολική ακτή πάντως του νησιού στα Αφάντου, εμφανίστηκε πριν λίγο υδροστρόβιλος

https://www.rodiaki.gr/article/446200/ydrostrobilos-ekane-thn-emfanish-toy-sta-afantoy

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Συνέχεια ποτιστικης βροχής μετά από μια παύση.Ενα 4αρι 5αρι πρέπει να το χει ρίξει λογικά εδω🙂

Άαααπλας...😜Πουθενα στο λεκανοπέδιο δεν εχει ριξει πανω απο 1,5 ως τωρα φίλε.Ακομα και τα υπερβόρεια προαστια στα 2-3μμ ειναι...Ξεγελάει η βορίσια βροχη,γιατι μπορει να ειναι πυκνή κατα διαστήματα αλλα η σταγονα ειναι πολυ μικρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 hours ago, teo_73 said:

Πολύ ισχυρή βροχή εδώ και μια ώρα περίπου στα Σταυράκια Ηρακλείου.

IMG_20201021_091121.thumb.jpg.9c87e750efdf7943ce21d53ade34f890.jpg

Ωχ! Αυτό είναι το χωριό μου! Καλύτερα ν' αρχίσω τα τηλέφωνα να δω αν είναι όλοι καλά...🤨

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από Μαρούσι ως Γλυκά Νερά, κατά διαστήματα ψιλόβροχο, μουντός βορίσιος καιρός....υπέροχη μέρα!!

IMG_20201021_141315.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χονδρικά από το ύψος του Μαρτίνου κλείνει και πάλι ο καιρός, προς Εύβοια δεν φαίνεται τίποτα οποτε θα συνεχιστούν τα όποια φαινόμενα στην Ανατολική στερεά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παραλίγο μονοψήφια στο Κορδελιο (10.2)... Περσυ η πρώτη μονοψηφια ήταν γύρω στις 29-30 Νοεμβριου

11.8 στο Ωραιοκαστρο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19.7 στα γιαννενα με την ελαχιστη στους 5,6.... στον βολο ο ενας δινει 19.7 και ο αλλος στο λιμανι 18,6, οι ελάχιστες 13,9 και 13,6 αντιστοιχα .....ενταξει βελτιωθηκαν λιγο τα θερμοκρασιακα δρωμενα αλλα και παλι ο φετινος οκτωβρης θα βγει ο θερμοτερος της 20ετιας( για να μην παραπάνω) για πολλες περιοχες

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...