Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές Οκτωβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ όλα τα παιδιά!! Επιτέλους φθινόπωρο.. είμαι σπίτι με κλειστά παράθυρα, χοντρές καλτσούλες, ζακετούλα και ζεστό τσαγάκι το πρωί........ότι πρέπει και μια καθαρά φθινοπωρινή ημέρα, που μας είχε λήψει εδώ και καιρό.. με 24℃ εσωτερική ...

Έξω συννεφιά και 17.2℃ αυτή τη στιγμή... ο σταθμός εδώ στη Χρυσούπολη Περιστερίου έγγραψε 15.9℃ ελάχιστη

Βορειοδυτικοί από χθές τα μεσάνυχτα κατά κύριο λόγο οι άνεμοι εδώ, με 40αρα μέγιστη ριπή..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπωπω πραγμα!!!! Ροδίτικες υδρο-ομορφιές!!!

https://protiekdosi.gr/υδροστρόβιλοι-και-στην-παναγιά-τσαμπ/

IMG_20201021_152240.jpg

IMG_20201021_152259.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Κουβαρντα μου...Καλλιθεα 1.4mm και γκαζι 1.2mm..Καλα ειναι και αυτα..Μεχρι 4mm ειχα πει σε μια ψυχη...Αλλα θα χει κι αλλες μπουκες..

 

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Άαααπλας...😜Πουθενα στο λεκανοπέδιο δεν εχει ριξει πανω απο 1,5 ως τωρα φίλε.Ακομα και τα υπερβόρεια προαστια στα 2-3μμ ειναι...Ξεγελάει η βορίσια βροχη,γιατι μπορει να ειναι πυκνή κατα διαστήματα αλλα η σταγονα ειναι πολυ μικρη.

Απιστα Τομάρακια! Δε θα βάλω ένα βροχομετρο και στη δουλεια? Θα σας δείξω εγώ θα δείτε τι θα πάθετε😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, teo_73 είπε:

 

Απιστα Τομάρακια! Δε θα βάλω ένα βροχομετρο και στη δουλεια? Θα σας δείξω εγώ θα δείτε τι θα πάθετε😁

Γεια σου χλαπατσα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Πωπωπω πραγμα!!!! Ροδίτικες υδρο-ομορφιές!!!

https://protiekdosi.gr/υδροστρόβιλοι-και-στην-παναγιά-τσαμπ/

IMG_20201021_152240.jpg

IMG_20201021_152259.jpg

Ουσιαστικά ήταν 4 οι υδροστροβιλοι και εκδηλώθηκαν όλοι στον άξονα Αφαντου-Κολυμπια στην ανατολική ακτή κ μάλιστα ήταν ορατοί από απόσταση (Δυστυχώς όχι από την πολη όπου βρίσκομαι). Πάντως μας έκαναν τη χάρη οι ουρανοί κ άνοιξαν. Μετά από ένα δυνατό ξέσπασμα πριν μιάμιση ώρα, ακόμα ψιχαλίζει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Γεια σου χλαπατσα...

Kαι για του λόγου το αληθές κύριοι αμφισβητίες ορίστε ένας σταθμός κοντά μου που έβαλε 2.1 ολόκληρα mm.Απλα όσο απομακρυνόταν κάνεις απ' το επίκεντρο της θεομηνίας (στον Ταυρο ντε) τόσο πιο λίγα ήταν τα χιλιοστά του.Και μη ξεχνάτε βεβαίως βεβαίως ότι ουδείς είχε αναφέρει βροχόπτωση πλην εμού όπου μάλιστα έβρεχε ένα 20' ποτιστικα🤫😇

Το άλλο το μούσατο το κλαψιαρικο μόλις έγραψε ότι δεν έχει ρίξει ούτε στα βόρεια πάνω από 2-3mm εξεσχιθη στη βροχα🤐😂

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IATHENS39

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει σταματήσει εδώ και πολύ ώρα η βροχή αλλά το σκηνικό έξω είναι άκρως φθινοπωρινό...υπέροχη μέρα...κρίμα που δεν κρατάει παραπάνω...

image.thumb.png.f5cbc6b7fa1822ffaca0b56e41143555.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ίσα που έβρεξε τους δρόμους εδώ πριν λίγο.... Πολύ μαυριλα αλλά από βροχή 0....17.3 μέγιστη 14.7 ελαχιστη. Στους 16.1 τώρα.... Ριπες στα 40χλμ/ωρα και αίσθηση θερμοκρασίας διαρκώς 2-3 βαθμους κατω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Eismeer Luftchen είπε:

Ωχ! Αυτό είναι το χωριό μου! Καλύτερα ν' αρχίσω τα τηλέφωνα να δω αν είναι όλοι καλά...🤨

Ολα καλα φιλε? Επεσε πραγματι πολυ νερο και αποτομα οπως λεει ο σταθμος?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήλιος και μόνο ήλιος  .... Άλλη μια αδιάφορη μέρα για τον νομό Θεσσαλονίκης και όχι μόνο ..... ελάχιστη 8,1 μέγιστη στους 22 στον σταθμό μου. ... Τρατζικ 

Ακόμα δεν έχουμε πέσει κάτω από τους 20 βαθμούς μέγιστη οι πεδινοί ...

Σίνδος 23,4 

Κέντρο , Νοεσις ,κάτω Πυλαία και Ασπροβάλτα 21,9 

Και Λαγκαδάς 21,7 με 3,4 C ελάχιστη 

Ο νέος Καύκασος στην Φλώρινα έγραψε αρνητική σήμερα με.  -0,5 C

 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακρως φθινοπωρινη μερα,με την μεγιστη να μην αγγιζει ουτε τους 18 βαθμους...Στον Ασπροπυργο σχεδον ολη μερα βορισμα μη μετρησιμο..

Αντιθετα στην Καλλιθεα εγραψε 1.6mm..Αυτη την ωρα 17.7 βαθμοι και ομορφες νεφωσεις..Σημερα οντως θυμισε φθινοπωρο..Ευχομαι συντομα να χουμε αναλογα καιρικα σκηνικα πανελλαδικως!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5η συνεχόμενη μέρα με ήλιο στην Ηγουμενίτσα και με  πιάνουν τα νεύρα μου... Δεν παλεύεται άλλο ο κιτρινιαρης!! 

Επεξεργάστηκε από thesprotos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, SNOWSTORM75 είπε:

Καλησπερα σε ολα τα μέλη,ειναι το πρώτο μου μηνυμα σε αυτο το χώρο,ειμαι μαζί σας απο το 2005 τον Νοέμβρη,ειχα το ονομα gavri75,και μετέπειτα έγινα ο snowstorm75,καθώς δεν εχω γνώσεις θα γράφω αναφορές κατα τη διάρκεια καιρικών φαινομένων,μένω στην παλαιά πεντελη κοντα στην πρώτη πλατεία,και ειμαι σε υψόμετρο 480 μέτρων,δεν εχω ακομα ούτε θερμόμετρο ούτε βροχόμετρο,σήμερα εδω βρέχει κατα διαστήματα άλλες έντονα άλλες βορισμα,και θερμοκρασια απο το αυτοκίνητο γράφει 15,5.Αυτα απο μενα ελπιζω να γνωριστούμε σε κάποια συνάντηση,καλο χειμώνα να έχουμε,το σάιτ ειναι πολυ καλο και σε πληροφόρηση αλλα και σε κλίμα,συνεχίστε ετσι!!!

 

Καλωσηρθες!!! 

Καλές αναφορες!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... καλησπέρα από Μαρμάρι ..... σταμάτησε για ένα δύωρο ίσα ίσα για να μη χάσουμε το μπάνιο μας 😀 και έχει τώρα μισή ώρα που ξανάρχισε .... ήρεμη ποτιστική ...... να αναφέρω ότι βρέχει χαλαρά ένα δωδεκάωρο μέτρια  - έντονα ...... πόσα mm να έπεσαν  ....?????? ..... εκτιμώ γύρω στα 50 ......  ...._...?????...

..... ο καιρός πριν μπώ στη θάλασσα είχε αυτή την όμορφη εικόνα ......

DSCN1081.thumb.JPG.cb090b373cdeaa7e45ec472eeeeea099.JPG

DSCN1082.thumb.JPG.a1b2a26dc981d4e82ea8ebc03d9ca714.JPG

DSCN1083.thumb.JPG.cc8da138177840544b39b23683b0208d.JPG

DSCN1084.thumb.JPG.ea0a4d0fe686b1ff75857acb86980001.JPG

..... και μετά .....

DSCN1092.thumb.JPG.0dcf4b55da0beed729e4ef8a2878b5d6.JPG

 

DSCN1095.thumb.JPG.4a98263b6398095a733a5ebf8c03edae.JPG

..... ΥΓ ..... η θάλασσα ήταν όνειρο με 21 C ......

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...