Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές Οκτωβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνεχίζονται για τέταρτη ημέρα οι έντονες βροχοπτώσεις στα νότια
Σύνταξη άρθρου: Στρ. Βουγιούκας, Κ. Λαγουβάρδος
Ε.Α.Α. – Πεντέλη, Πέμπτη 22 Οκτωβρίου 2020, 09:15
Τοπικά έντονες βροχοπτώσεις και σποραδικές καταιγίδες, εξακολουθούν να εκδηλώνονται για τέταρτη ημέρα στα νότια νησιωτικά τμήματα της χώρας, με τα εντονότερα φαινόμενα έως τις πρωινές ώρες της Πέμπτης 22/10 να εντοπίζονται στις Κυκλάδες και στο νομό Χανίων της Κρήτης. Στην επεξεργασμένη δορυφορική εικόνα που ακολουθεί διακρίνονται οι νεφώσεις στο Αιγαίο και παρουσιάζονται τα οκτώ μεγαλύτερα ύψη βροχόπτωσης, σύμφωνα με το δίκτυο αυτόματων μετεωρολογικών σταθμών του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών / meteo.gr, έως τις 09:15 το πρωί.

Για το υπόλοιπο της ημέρας, σύμφωνα με τα προγνωστικά στοιχεία του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών / meteo.gr, βροχές και καταιγίδες θα εκδηλωθούν στις Κυκλάδες, στην Κρήτη και στα Δωδεκάνησα, φαινόμενα που το απόγευμα θα περιοριστούν στην Κρήτη, όπου θα επιμείνουν έως τις πρωινές ώρες της Παρασκευής 23/10.

Στον προγνωστικό χάρτη που ακολουθεί αποτυπώνονται τα εκτιμώμενα αθροιστικά ύψη βροχόπτωσης έως το πρωί της Παρασκευής 23/10.

Πηγή: meteo.gr - https://www.meteo.gr/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ηπια φθινοπωρινη ημερα στην Αττικη οπου ουσιαστικα στο κεντρονοτιο τμημα του η ανομβρια συνεχιζεται.....η Τ στους 21 τωρα στο κεντρο των Αθηνων.........αρκετες καταιγιδες ακομα σε Κρητη και  στην υπολοιπη νοτια νησιωτικη χωρα....στην υπολοιπη χωρα αιθριος καιρος αρκετη ψυχρα κυριως στη βορεια χωρα την νυχτα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

240μμ storm total η πολη των Χανίων.Κι εγω χαρηκα με τα 12μμ χθες...🤣🤣🤣🤣

227mm εχω εγω ετησιο..Τι να λεμε ρε Γιωργαρε...🙈

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκτος απο τις μεγαλες ποσοτητες νερου χιονισε και στα Λευκα Ορη πανω απο τα 2200 μετρα.Η φωτογραφια ειναι του Βασιλη Λιλικακη απο το cretaweather..

IMG-d9060b2838a957bd950ce1381996485a-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, heavy snow είπε:

Να τονισουμε εδω πως αναφερομαστε στους σταθμους του Ε.Α.Α που δεν ειναι μεσα στις πολεις (να εχουν γυρω γυρω κτηρια δηλαδη) οπως στα Γρεβενα - Γιαννενα - Φλωρινα..Απ οτι ειδα και στην πτολεμαιδα ο σταθμος του Ε.Α.Α ειναι και αυτος εκτος πολης...στον δημο Εορδαιας.

Δε το ξερα ότι είναι εκτός πόλης ..θενκς....πάντως και ο δικός μας έχει 1 βαθμό μονο διαφορα με το κέντρο της πόλης...και με εμενα εδω που μένω ακριβως ιδια 

Κρυο και σημερα αλλα λιγοτερο σαφως

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και μια τρομερη ληψη,με μια εντυπωσιακη βροχοκουρτινα και μπροστα ο υδροστροβιλος να δινει το συνθημα..Απο Σαντορινη εχθες..

IMG-00fad1d7f78ccad2e1dbac226512ba27-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Εκτος απο τις μεγαλες ποσοτητες νερου χιονισε και στα Λευκα Ορη πανω απο τα 2200 μετρα.Η φωτογραφια ειναι του Βασιλη Λιλικακη απο το cretaweather..

 

Kατά πάσα πιθανότητα Σάκη χαλάζι ή χιονοχάλαζο πρέπει να ήταν!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

Δε το ξερα ότι είναι εκτός πόλης ..θενκς....πάντως και ο δικός μας έχει 1 βαθμό μονο διαφορα με το κέντρο της πόλης...και με εμενα εδω που μένω ακριβως ιδια 

Κρυο και σημερα αλλα λιγοτερο σαφως

Τα Γιαννενα ειναι μεγαλη πολη και εξαρταται σε πιο σημειο ειναι ο σταθμος οπως κεντρο η νοτια η βορεια της πολης οπως και σε πιο υψομετρο..Τα πιο χαμηλα κατοικημενα σημεια της πολης ειναι κοντα στην επιφανεια της λιμνης στα 475 μετρα και τα πιο ψηλα φτανουν τα 620 μετρα υψομετρο.

O σταθμος του Ε.Α.Α ιωαννινων (οπως γραφει) εναι εδω.

1939684198_.thumb.jpg.214e7b79228213dd4a7be536ba11721a.jpg

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Kατά πάσα πιθανότητα Σάκη χαλάζι ή χιονοχάλαζο πρέπει να ήταν!!!

Δε ξερω Κωστη μου..Παντως και τα ξαδερφια μου στο ρεθυμνο,ειδαν και τον Ψηλορειτη ασπρο...Χοντρικα απο τα 2300 και πανω..Μπορει παντως να εριξε χιονι....Οι θερμοκρσιες ηταν χαμηλες και σε συνδυασμο με τις ραγδαιοτητες καλλιστα μπορουσε να το γυρισει..

Εχθες ο ξαδερφος μου ειχε ανεβει στο ορος Κεδρος απεναντι απο το χωριο μας..Στα 1700 μετρα ειχε 7.5 βαθμους..Οποτε για πλακα θα μπορουσε να χιονισει στα λευκα Ορη και στον Ψηλορειτη στα ψηλα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Σαμαριά χθες στα 1250μ έγραψε 8.5 βαθμους.... Οπότε γιατί να μην χιονίσει στα 2200-2400?????

Στα δικά μου τωρα.. 

16.5 αυτήν την ώρα γράφει ο σταθμός μου στην ταρατσα

13.0 πριν 10 λεπτά έγραψε το αυτοκίνητο έξω από την πύλη του ΕΜΠ στην Κοκκινοπουλου σε αναστροφικη περιοχή.... 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

....Αυτή η λήψη δεν είναι κάπου στον Ατλαντικό είναι ανοιχτά της Ίου σήμερα το μεσημέρι (22 / 10 )  με τον εντυπωσιακό υδροσίφωνα να εμφανίζεται μπροστά στην Irene Mc.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25άρι πλησιάσαμε σήμερα εδώ στο Μακροχώρι....24,6 για την ακρίβεια με ηλιοφάνεια ..το χουμε δεδομένο αύριο ίσως και 26άρι.....τι και αν γράφει στο ημερολόγιο πλέον 23 Οκτώβρη.....!!!!

στους 10 βαθμούς είμαστε τώρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εμεις εδω στην Αττικη λεμε το νερο νερακι... και εσεις εχετε το μυαλο σας......στους υδροσιφωνες!!🌪️🌪️🌪️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πότε θα σπάσει η ανομβρία στην Αττική ρε παιδιά????? 

Τι χάλι είναι αυτό???? 

Τέλος πάντων.... 

Λιακάδα και σήμερα με 21.4 τώρα και ελαχιστη 15.0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...