Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές Οκτωβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα καιρικά τώρα ο νέος μήνας (ο Οκτώβριος) μπήκε με 11οC στην Πολίχνη. Τώρα στους 24-25 περίπου η Τ. Αναμένεται να φτάσει έως 26 σήμερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15άρι ελάχιστη και τώρα στους 23-25 ανάλογα τον σταθμό. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα ανέβει και τόσο πολύ τις επόμενες μέρες λόγω εποχής, δεν έχει την ίδια δυναμική με τον Ιούλιο-Αύγουστο. Πάντως τώρα που κάθομαι και τα έχω όλα ανοιχτά μου έρχεται μια ευχάριστη ψυχρούλα, έχει αλλάξει ο καιρός σίγουρα. Τουλάχιστον εδώ και στα βόρεια, για Αθήνα και νοτιότερα δεν ξέρω..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13,5 το πρωί στο Κρυονέρι , γύρω στους 23 τώρα .

14,3 η ελάχιστη στο χωριό - 23,8 η μέγιστη πριν λίγο .

Καλό μήνα σε όλους !!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα ..... ο βασιλιας της αναστροφής Λαγκαδας με εκπληξη ειδα οτι ειχε 5,7 C το πρωι..!!

Στα ανατολικα της πόλης και του νομού είχαμε ζεστουλα με θερμοκρασίες γυρω από τους 26 C

Η ασπροβάλτα έγραψε 26,7 C 

Γενικά ωραία μέρα με χαμηλα ποσοστά υγρασίας με εξαίρεση το πρωι και ελάχιστες γυρω στους 10 για την Θερμη και πέριξ και μονοψήφιες στο εσωτερικό της κοιλάδας του ανθεμούντα

Το κέντρο σαφως πιο δροσερό ως προς τις μέγιστες 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 ώρες πριν, thanasismtrk είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!!!! 8.2 βαθμούς!!!!!(Σύμφωνα με τον μετεωρολογικό σταθμό του παλαιού σκυλίτσι) πρώτη φορά μονοψήφια στον κάμπο !!!

Δεύτερη φορά και μια είχε τέλος Σεπτεμβρίου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Ο Όλυμπος είναι;

Φυσικά, πεντακάθαρα φαίνεται αυτές τις ημέρες... Νωρίς το πρωί, φαίνεται ακόμα και το Λιτόχωρο πεντακάθαρα (τις τελευταίες ημέρες) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Φυσικά, πεντακάθαρα φαίνεται αυτές τις ημέρες... Νωρίς το πρωί, φαίνεται ακόμα και το Λιτόχωρο πεντακάθαρα (τις τελευταίες ημέρες) 

Και από εδώ φαίνεται........και επίσης πρέπει να φαίνεται η το Καιμάκτσαλαν η' η Τζένα διότι τον χειμώνα όταν έχει καθαρό καιρό φαίνεται χιονισμένο το βούνο ενώ την ίδια στιγμή το Μπέλλες πχ δεν είναι χιονισμένο...Οπότε το σίγουρο είναι ότι είναι ψηλό βουνό (τώρα δεν ξέρω υψόμετρα κτλ)....😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Και από εδώ φαίνεται........και επίσης πρέπει να φαίνεται η το Καιμάκτσαλαν η' η Τζένα διότι τον χειμώνα όταν έχει καθαρό καιρό φαίνεται χιονισμένο το βούνο ενώ την ίδια στιγμή το Μπέλλες πχ δεν είναι χιονισμένο...Οπότε το σίγουρο είναι ότι είναι ψηλό βουνό (τώρα δεν ξέρω υψόμετρα κτλ)....😎

Και από εδώ φαίνεται το Καϊμακτσαλάν γενικα

Μπορει να ακουστεί περίεργο αλλά όταν έχει πεντακαθαρη ατμοσφαιρα, φαίνονται ακόμα και οι ανεμογεννητριες (!) του Βερμιου (Μόνο στην δύση του ήλιου) 

Να σημειώσω πως το Λιτόχωρο φαίνεται μόνο από τα Κεντροδυτικα της Θεσσαλονίκης...Στα κεντροανατολικα δεν φαίνεται εξαιτίας της Αγ. Τριάδας κλπ

Εχουμε φύγει οφτοπικ παντως

Ωραιοκαστρο 19.1

Κορδελιο 22.1

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, bill snow είπε:

9.3c η ελαχιστη με αερακι και 23.8c η μεγιστη.στους 13.3c τωρα.

Μεσα στην πολη μενεις; Αποκλειεται να εχει τετοιες διαφορες με τη Ναουσα. Εχει και ενα σταθμο στην Εδεσσα που δινει 16+ τωρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα παιδες...18 βαθμοι αυτη την ωρα Καλλιθεα με 74% υγρασια...Εχει σχετικη ψυχρουλα αλλα ως εκει...Αλλη μια μερα με αιθριο καιρο ξεκινα..

Σε λιγο αναχωρουμε για Τζουμερκα...Αναφορες απο κει για τις επομενες τρεις μερες..Ελπιζω εστω σημερα,να πετυχουμε κλειστο καιρο και ισως βροχουλα..

Τις καλημερες μου....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, MenNaousa11 είπε:

 Μεσα στην πολη μενεις; Αποκλειεται να εχει τετοιες διαφορες με τη Ναουσα. Εχει και ενα σταθμο στην Εδεσσα που δινει 16+ τωρα. 

ναι στην ακρη τις πολης.κοντα με τον σταθμο της ΕΜΥ.οσταθμος οταν εχει ηλιο δειχνει παραπανω.στις ελάχιστες δειχνει καλα.δες την χτεσινη καταγραφη.εγω εγραψα.9.3. και τωρα ο σταθμος εβγαλε την χτεσινη ελαχιστη που είναι 9.4C

http://www.hnms.gr/emy/el/observation/yesterday_weather?perifereia=Central Macedonia

στις μεγιστες είναι όμως πολύ πιο πανω όπως βλέπεις

ο σταθμος της ναουσσας είναι σε σκεπη του δημαρχειου(σου το εχω πει και άλλη φορα).ο δικος μας από την άλλη είναι στις μεγιστες ότι ναναι.1.5-2 βαθμούς πιο πανω με ηλιο..

τον σταθμο που λες δεν τον ξερω.και το 16.6 για εκεινη την ωρα είναι εντελως λαθος.εγω είμαι στο σπιτι μου και ξερω τι γραφω.

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! 10,3 η ελάχιστη νωρίτερα εδώ στο Μακροχώρι...στους 13 σχεδόν τώρα με ηλιοφάνεια...τους 26,1 βαθμούς πιάσαμε μέγιστη χτες.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15oC και κατι ψιλά η ελάχιστη εδώ στα Μελίσσια....εγώ που γενικά αργώ να βγάλω τα κοντομάνικα, το πρωί το αισθάνεσαι ωραία το κρύο....

Στο χωριό μου τη Χόχλια 6,5 με 7οC η ελάχιστη Τ σήμερα το πρωί.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...