Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές Οκτωβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α δεν παμε καθολου καλα στην Αττικη μου φαινεται....θολουρα μουφοσυννεφια κατα διαστηματα κ υγρασια στα υψη...φυσικα ουτε λογος για βροχη

22.4 με 82% υγρασια !!!!!

Αυριο το τελευταιο ;;;; μπανιο της σεζον καθως δειχνει 27αρια στο κεντρο με.υψηλη υγρασια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μελίσσια χαλαρά και σήμερα.....16,1 - 23,7οC και τώρα 20οC με 78% υγρασία.....πετύχαμε την πρόσκαιρη άνοδο απόψε.....από αύριο άμεση η πτώση και από μεθαύριο μακρυμάνικα, πιθανά μπουφανάκια ελαφριά το βράδυ και νωρίς πρωί και κουβέρτες....αν και κουβερτούλές πικε ήδη τις έχουμε εδώ.....άρχισαν και τα κρυωματάκια!!

Χόχλια 8,5-18,5οC σήμερα.....το Αγρίνιο πιο ζεστό, άγγιξε τους 27οC (26.8οC).....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 minutes ago, Beach-snow NG said:

Ψιλοβρέχει Πάτρα....

Στο γήπεδο της Παναχαϊκής που μένω εγώ, δεν έχει ρίξει σταγόνα. Αντιθέτως, έχουμε 21,3 με αυξημένη υγρασία (85%) και σκόνη. Άλλη μια υπέροχη βραδιά, δηλαδή.

Ήδη μ' έπιασαν οι αλλεργίες μου και ξύνομαι σαν τον κοπρόσκυλο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22.1 και 82% υγρασία μεσάνυχτα 17ης Οκτωβρίου..... 

Αραχτος στην μπαλκοναρα μου με θέα απεριόριστη και παγωμένες μπύρες... Ίδια κατάσταση από το Μάιο.... Λες και ζω την ίδια μέρα και νύχτα  εδώ και 5-6 μήνες σε replay.... 

Τραγικη αισχρή και πλέον ανυπόφορη η κατάσταση στη δύσμοιρη Αττική (εξαιρούνται τα Αρκτικα Μελίσσια του φίλου μου του Κώστα).... 😅😅😅

Η κατάσταση δεν παλεύεται με τον ήλιο... Πρέπει να έχουν σπάσει πάρα πολλά ρεκόρ ηλιοφάνειας το 2020.... Μακάρι να είχα τρόπο να το μάθω.... 

Αλλαγή δε φαίνεται μέχρι την εθνική εορτή τουλάχιστον με ότι συνεπάγεται αυτό για την ήδη πολλαπλώς βιασμενη ψυχική μας υγεία.... 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

204mm ο Ποταμός Κέρκυρας στην τρέχουσα κακοκαιρία... 701mm το έτος.... 

Κανονικό φθινοπωρο εκεί μετά από τεράστιο διάστημα ανομβρίας και μεγάλης ζέστης 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

204mm ο Ποταμός Κέρκυρας στην τρέχουσα κακοκαιρία... 701mm το έτος.... 

Κανονικό φθινοπωρο εκεί μετά από τεράστιο διάστημα ανομβρίας και μεγάλης ζέστης 

 

26 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

22.1 και 82% υγρασία μεσάνυχτα 17ης Οκτωβρίου..... 

Αραχτος στην μπαλκοναρα μου με θέα απεριόριστη και παγωμένες μπύρες... Ίδια κατάσταση από το Μάιο.... Λες και ζω την ίδια μέρα και νύχτα  εδώ και 5-6 μήνες σε replay.... 

Τραγικη αισχρή και πλέον ανυπόφορη η κατάσταση στη δύσμοιρη Αττική (εξαιρούνται τα Αρκτικα Μελίσσια του φίλου μου του Κώστα).... 😅😅😅

Η κατάσταση δεν παλεύεται με τον ήλιο... Πρέπει να έχουν σπάσει πάρα πολλά ρεκόρ ηλιοφάνειας το 2020.... Μακάρι να είχα τρόπο να το μάθω.... 

Αλλαγή δε φαίνεται μέχρι την εθνική εορτή τουλάχιστον με ότι συνεπάγεται αυτό για την ήδη πολλαπλώς βιασμενη ψυχική μας υγεία.... 

 

Έτσι ακριβώς φίλε, το 2020 θα έχει πολλά ρεκόρ ηλιοφάνειας. Σε εσάς αυτό το 6μηνο και σε εμάς τον περασμένο χειμώνα. βράστα. Πάντως σήμερα όταν βγήκε ήλιος, ακόμα και εγώ άντεχα με κοντομάνικο, αυτό τα λέει όλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

25 βαθμοί 10 το βράδυ. Το λες και οριακά Αύγουστο..

ακραιο αυτο το πραγμα στον βολο φετος πραγματικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συννεφιά βλέπω και κατεβαίνει απο τα Β.ΒΔ.μας Κορυδαλλο.......

22β.και υγρασία που κολλάς....αηδιααα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερες..Τοπικες νεφωσεις,21.2 η θερμοκρασια και 90% υγρασια..

Ενδιαφερον σκ για το ανατολικο και βα αιγαιο..Θα εχουν αξιολογες βροχες καποια νησια μας..

Μετα απο πολλα και συνεχη υετοφορα ετη στην Αττικη,λογικο και επομενο ειναι να ερθει και μια κακη χρονια...Αλλα οπως και να χει μας κακοφαινεται..Παραειναι κακη χρονια ιδιως για τα κεντρονοτια..Θερμοκρασιακα και υετικα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρεχει ποτιστικα Καλλιθεα..Εκλεισε ο καιρος..

Βραχηκαν οι δρομοι και το γυρισε σε ψιχαλισμα.

Που ειναι ο Χαρδαλιας,που ειναι το 112??Κανενα μηνυμα..😝

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτος μαλιστα,ειναι φθινοπωρινος ουρανος κι ας σταμητησε η συντομη βροχουλα..

Ξαναπιασε σιγανη βροχουλα..

20201017_073725.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πηγαινοντας πριν λιγο στο παραθυρο αντικρυσα ελλειψη φωτος και ηλιου και χαμηλη ορατοτητα.Καποιο κακο μας βρηκε,καποια συμφορα σκεφτηκα.Προσπαθησα να χαλαρωσω και να καταλαβω τι συμβαινει.Μετα απο 5.λεπτα καταλαβα....ΣΥΝΝΕΦΙΑ!!!!Πυκνη φθινοπωρινη συννεφια!!!!Συννεφιασε στην Κουλα χριστιανοιιιιιιιιιιιιι!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σχεδόν 6 μήνες περίμενα μια τέτοια μέρα.Φυσικά ανέβηκα χωριό για να την ζήσω. Συννεφιά επιτέλους ,στους 20 βαθμούς η Θ , έπεσαν και 2-3 ψιχάλες αλλά το σημαντικό είναι ότι ήρθε το Φθινόπωρο .   

*Πόσο άρρωστοι είμαστε ρε ****** ;🚑🚑🚑

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερες και καλο Σ/Κ. Δε θα μπορουσε να ξεκινησει καλυτερα.Δεν ξερω αν ειχε πει κανεις απο οπουδηποτε για βροχη σημερα στην Αττικη.Παντως εμενα με επιασε κοιμωμενο και...απροετοιμαστο.Δε μπορω να διαχειριστω τοση ξαφνικη χαρα 😋

Βρεχει ποτιστικα με καλη ενταση εδω και κανα τεταρτακι.Δε ξερω αν εβρεξε και πιο πριν.22.2c με 73% υγρασια.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με ψιλόβροχο, μουντό καιρο και βρεγμένους δρόμους, ξυπνήσαμε εδώ στα Μελίσσια σήμερα Σάββατο (ο απαλός ήχος της βροχής, μ έκανε να πεταχτώ από το κρεβάτι και να τρέξω ν απολαύσω το φθινοπωρινό σκηνικό στο μπαλκόνι)....ολίγον απρόσμενο, αν και από τη δορυφορική μέσα στη νύχτα φαινόταν η πιθανότητα κάτι να ρίξει....ευχάριστο καλημέρισμα!!
Συνεχίζει να ψιλοβρέχει...19,5oC, 88% υγρασια και 0,5mm βροχής!!

IMG_20201017_093027.jpg

IMG_20201017_093401.jpg

IMG_20201017_093410.jpg

IMG_20201017_093420.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...