Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές Οκτωβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς δεν είναι παντού φθινόπωρο η Νοέμβρη από ότι διαβάζω σε αναφορές από άλλες περιοχές ... εδώ κάμπος  Ημαθίας άνοιξη κατά τη διάρκεια της ημέρας και παρόλο που είχαμε 5 στα 850 στο έδαφος πιάσαμε 21,5 βαθμούς χωρίς καθόλου αέρα ... αλλά βράδυ και πρωί όντως το κρύο η η έντονη ψυχρά θυμίζουν την εποχή που διανύουμε ... στους 12 τώρα με ελάχιστα σύννεφα στον ουρανό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, quarantine είπε:

Δε διαβάζεις όλα τα θέματα απ' ότι φαίνεται...😀

Από 7/10 είναι στην ''Ορειβασία''

Μ αρεσει ρε φιλε που το ανεβασες και συ και σου κανα και like..Αλλα δεν ειχα μπει μεσα να το διαβασω...😀Ειχε κρασαρει το κινητο και δεν μου ανοιγε πολλα links..Σημερα συμπτωματικα μου το στειλε ενας φιλος..Μολις ειδα την εικονα επαθα πλακα..

Με συγχωρεις παντως....

Πρωτο βραδακυ με ελαφρυ κουβερτακι..Κατι ειναι και αυτο..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mπρρρρρρρ.......14,6οC η θερμοκρασία και φυσάει ΒΒΑ άνεμος που μάλιστα ενισχύθηκε λίγο την τελευταία ώρα....όλος ο κόσμος σήμερα στη δουλειά με μακρυμάνικα και μπουφανάκια....φυσικά εκτός από εμένα, που γουστάρω να κρυώνω λίγο....ρίσκο σίγουρα, γιατί καραδοκούν ιώσεις, αλλά έτσι είμαστε εμείς....άλλωστε έχουμε και καιρική κυτταρική ανοσία....θαυμάσια μέρα και σήμερα.....και αύριο και μεθαύριο και συνέχεια πλέον....σα να τόκανα πολύ κρύο το σπίτι....χαχαχα......μάλλον θα βγουν κουβέρτες κανονικές απόψε ή αύριο και θ' αφήσω στην άκρη τις ελαφρές ανοιξοκαλοκαιριάτικες.....τα υπόλοιπα παρακάτω.....πολύ θετικές αυτές οι ημέρες για μας!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπερα σε ολα τα παιδια ειτε κρυωνουν ειτε οχι......στην Αττικη σημερα καθαρα φθινοπωρινη ημερα με συννεφια κατα τοπους....λιγες τοπικες βροχες μονο στα υπερβορεια και στα ανατολικα παρακτεια τμηματα......αντιθετα η γειτονικη Ευβοια εγραψε σε αρκετους σταθμους αρκετα χιλιοστα.....στους 16 βαθμους τωρα η Τ στο Π.Ηρακλειο....καταιγιδες τωρα δυτικα της Κρητης που συμφωνα με τις προβλεψεις θα δει αρκετα νερα τις επομενες ημερες.........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημερα ειναι φθινοπωρο !!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!!

16 νταν αυτη την ωρα αισθηση χαμηλοτερη χαρη στο ΒΒΑ που πνεει...

Παμε.για 12αρακι το πρωι....

Η πρωτη μερα μακρυμανικου και παραθυρων στην ανακλιση !!!! Βραδυ προς 20 Οκτωβρη αντε να θυμηθουμε πως ειναι...

ΥΓ Κωστα κι εγω το μαμησα με τον αερισμο το παρακανα....εσωτερικη 19.2 και 19.5 στα δωματια !!!! Ποσο υπεροχη και υγιεινη ατμοσγαιρα ομως ΨΟΦΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΛΑ ηθελα να βγει το 2 απο μπροστα για ψυχολογικους λογους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραιοκαστρο 14.4 τωρα

Κορδελιο 17,, ανεβήκαμε στους 17.5 τώρα για κάποιο λόγο... 

Μέσες θερμοκρασίες Οκτωβρίου μέχρι τωρα

Ωραιοκαστρο 18.7

Κορδελιό 20.9

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα ... Κάποιες ψιχαλες άρχισαν τώρα στα νοτιοανατολικά της Θεσσαλονίκης ... Θερμοκρασία μέγιστη στους 20,5 ο σταθμός μου με συννεφιά και κάποια διαστήματα ηλιοφάνειας όλη μέρα .... Στους 13,9 C τώρα 

Και μερικές μέγιστες 

Noesis 20,8C

Κάτω Πυλαία και κέντρο 20,9 C

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18.2 c η ανωτερη σημερα στους 7.8c τωρα .από τις 8 και κατι ειμαστε σε μονοψήφιες.η χαμηλοτερη θα σημειωθεί εως την αλλαγη της μερας για σημερα καθως το πρωι είχαμε 9 ελαχιστη.

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 10 βαθμούς πέσαμε ήδη κι εμείς εδώ στο Μακροχώρι...κι έχουμε ακόμα 9-10 ολόκληρε ώρες για την ελάχιστη της ημέρας....σίγουρα θα είμαστε αν δεν συννεφιάσει αρκετά κάτω από τους 10 θα δούμε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με συγχωρειτε για το ασχετο αλλα θα ηθελα μια μικρη βοηθεια. Θελω να αγορασω καποιο φθηνο (εκει στα 30 ευρω συν πλην κατι) θερμομετρο εξωτερικου χωρου, αξιοπιστο βεβαια οσο γινεται. Σκοπευω να το τοποθετησω στον κηπο της πολυκατοικιας που μενω οποτε θα ηθελα να εχει και μια αξιοπρεπη εμβελεια. Υπαρχει καποια προταση; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καταιγιδες στην Δυτικη Κρητη.......Αττικη ξανασυννεφιασε αλλα δεν νομιζω να υπαρχει ελπιδα.....εκτος απο την Δυτικη Ελλαδα αρκετη συννεφια τωρα σε ολο τον ηπειρωτικο κορμο και την Πελοπονησσο.....φαινεται να βγαινουν αληθινες οι προβλεψεις για την Κρητη που απο τα 30αρια επιτελους θα δει φθινοπωρο...αρκετα νερα φαινεται να βλεπουν και οι νοτιες Κυκλαδες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Με συγχωρειτε για το ασχετο αλλα θα ηθελα μια μικρη βοηθεια. Θελω να αγορασω καποιο φθηνο (εκει στα 30 ευρω συν πλην κατι) θερμομετρο εξωτερικου χωρου, αξιοπιστο βεβαια οσο γινεται. Σκοπευω να το τοποθετησω στον κηπο της πολυκατοικιας που μενω οποτε θα ηθελα να εχει και μια αξιοπρεπη εμβελεια. Υπαρχει καποια προταση; 

Βρες οτιδήποτε σε Οregon.... Έχω ασύρματο αισθητήρα θερμοκρασίας με 30μ εμβελεια από το 2007 και πραγματικά τα σπάει... Μόνο μπαταρία κάθε 18 μήνες αλλάζω.... 

Καλύτερα όμως έλα εδώ..... 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

12,3 στον Αγ.Στεφανο και ο θερμοπομπος άνοιξε για πρώτη φορά φέτος. Τώρα μπορούμε να πούμε καλό χειμώνα!:)

Όταν σε εμένα κατέβει στους 12,3 , θα ανοίξω ένα μπουκάλι σαμπάνιας, πάντως .... Για Νοέμβριο το κόβω.... 

16 η Τ εδω Νέο ηράκλειο με κόκκινο ουρανό τώρα... Πρώτη φθινοπωρινή μέρα για εδώ παίδες ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Καλημερα.Ψιλοβρεχει στο Πέραμα.

Ψιχαλιζει και Νίκαια.

Μην αγχωνεσαι..Εχω ενημερωσει τον Χαρδαλια..Μεχρι τον ταυρο θα σε συνοδευσει ενα περιπολικο και μια ερπιστρια..🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Μην αγχωνεσαι..Εχω ενημερωσει τον Χαρδαλια..Μεχρι τον ταυρο θα σε συνοδευσει ενα περιπολικο και μια ερπιστρια..🤣

Χαχα έχεις φαγωθεί με τον λεγαμενο.Ταυρο πάντως ούτε ψιχαλα φίλε.Εντελως τοπικά φαινόμενα περιορισμένης δυναμικής.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλάβρυτα υπό το κλασσικό αναστροφικο πέπλο τους.... 

Μικρής έκτασης ομιχλη σήμερα πιθανών λόγω νεφοκαλυψης τη νύχτα που εμπόδισε την αναστροφη

 

 

kalavryta (22).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...