Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές Οκτωβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μελίσσια 12,5 - 20,6οC σήμερα....και με ήλιο και με σύννεφα, που κάποια στιγμή ένοιωθες ότι απειλούν......

Χόχλια 6 - 15,5οC.....και σε λίγες ημέρες εκεί!!

Η εικόνα ίσως περιέχει: σπίτι, δέντρο, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το αποφασισες Κωστη;;; η πιο καρυδατη αλλα κ ομορφη συναμα αποφαση....μακαρι να το καταφερεις...εμεις ειμαστε καταδικασμενοι στην Αθηνα και εχουμε μονο για τζουρες βουνα κ θαλασσες...

14 με 23 χοντρικα εδω Ζωγραφου .... δροσουλα υπεροχη το πρωι αλλα οταν βγει ο ηλιος ειναι ακομα αρχες Σεπτεμβρη....

16 ακριβως τωρα με ξαστερια απνοια κ ερχεται αναστροφη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τοπικη συννεφια ειχαμε σημερα στην Αττικη.....βροχες στα βορεια και ανατολικα τμηματα της χωρας......δυστυχως σημερα θρηνουμε και απο τις δυο πλευρες του Αιγαιου ανθρωπινες απωλειες...απο τον μεγαλο σεισμο που επληξε το ανατολικο Αιγαιο....ευτυχως που τουλαχιστον εγινε μεσημερι και οχι βραδυ διοτι τα δεδομενα θα ηταν χειροτερα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 13.6 επεσε η ελαχιστη..Αρκετη ψυχρα νωρις το πρωι..Ειναι το μονο στοιχειο που σε παραπεμπει στο φθινοπωρο..Κατα τ αλλα,ηλιοφανεια και γαλανος ουρανος...Το φθινοπωρο δεν υφισταται...Η ακροτητα εκδηλωνεται οσο πιο αμεσα γινεται..Και το χειροτερο ειναι οτι μπαινουμε στο νοεμβρη και μεχρι τις 10 του μηνα δεν υπαρχει τιποτα το ελπιδοφορο..

Δυστυχως η αγαπημενη μου εποχη τελειωσε πριν καν αρχισει..Ευχομαι απλα ο χειμωνας να ειναι εξισου ακραιος αλλα απο την αναποδη...

Καλο σκ σε ολους!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο καλοπροαίρετος και να είσαι δε γίνεται να μη γκρινιάξεις όσο βλέπεις τέτοια χάλια στην καρδιά του Φθινοπώρου. Παρατεταμένη καλοκαιρία και στο τέλος μια μέρα βροχή που αφήνει 200 mm και αυτό σε συγκεκριμένες περιοχές, όχι σε όλη τη χώρα. Τώρα το ενδιαφέρον μας μετατίθεται από τα μέσα του μήνα και μετά. 

Καλημέρα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4οC η ελάχιστη σήμερα το πρωί στο χωριό μου (Χόχλια) και τα φθινοπωρινά χρώματα, όλα τα λεφτά!!

FB_IMG_1604067327017.jpg

FB_IMG_1604067306443.jpg

FB_IMG_1604067279890.jpg

FB_IMG_1604067266971.jpg

FB_IMG_1604067244494.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βορίσια ψύχρα σήμερα εδώ στα Μελίσσια, με λιακάδα και λίγα σύννεφα που προσπαθούν ν αυξηθούν και ν' αρπάξουν τον ηλιο....12,8οC η ελάχιστη Τ....κρύωσε αρκετα και το σπίτι πλέον....τζάκια ανάψαν στη γειτονιά μου από την τελευταία βροχερή αλλαγή και παμε παρακατω.....55 ημερες πριν τα Χριστούγεννα!!  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαλημερα!! Απαίσιος καιρός Ηγουμενίτσα με ντάλα ήλιο που καίει σαν καλοκαίρι... Κοντόμανικο βέβαια και η χαρά για τους θαλάσσοφιλους... Άστα διαλα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15.0  ελαχιστη στην ταράτσα μου χωρίς αναστροφη βέβαια....19.8 μέγιστη πριν λιγο με ΒΒΔ άνεμο και ριπες στα 30 χλμ/ωρα

0.7 ελαχιστη στα Καλάβρυτα σήμερα 

8.8 στον Ποταμό Κέρκυρας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2,8 με 3,3 βαθμους οι ελαχιστες θ. στο λεκανοπεδιο στους 2 σταθμους του Ε.Α.Α

+5,5 βαθμους υψηλοτερη η ελαχιστη θ. στο κεντρο λογο αστικης θερμονησιδας.

 

 

 

 

 

 

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

:classic_cool:24,1 πριν λίγο εδώ στο Μακροχώρι με ήλιο και αν δεν ήταν το ημερολόγιο να γράφει 31 Οκτώβρη και η διάρκεια της ημέρας που μειώθηκε πολύ θα έλεγες άνετα ότι είναι Μάιος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ιδια και τα.ιδια....

15 η ελαχιστη νωρις το πρωι....20.5 τωρα η μεγιστη και πραγματικα στον.ηλιο ΚΑΙΓΕΣΑΙ...ευτυχως εχουμε κ το βοριαδακι...

Βαρετοκαιρια διαρκειας για καλο μηνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18.3 αυτήν την ώρα με ένα δαιμονισμένο τζιτζικι απέναντι μου στο δάσος να κρατάει σθεναρά λίγες ώρες πριν μπει ο Νοέμβρης.... 🤮

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

18.3 αυτήν την ώρα με ένα δαιμονισμένο τζιτζικι απέναντι μου στο δάσος να κρατάει σθεναρά λίγες ώρες πριν μπει ο Νοέμβρης.... 🤮

και στον βοτανικο κηπο στην ιερα οδο ειχε τζιτζικια ακομα... και εδω ηλιουπολη... δεν παμε καλα φετος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

και στον βοτανικο κηπο στην ιερα οδο ειχε τζιτζικια ακομα... και εδω ηλιουπολη... δεν παμε καλα φετος

Μπαίνει Νοέμβρης και την ημέρα ακόμα φοράμε κοντομάνικο και βερμουδα.....καθολου καλά δεν παμε

6 μήνες καλοκαίρι 

Αυτην την ώρα σύμφωνα με το σταθμο μου

 

Screenshot_20201031-182805.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Μπαίνει Νοέμβρης και την ημέρα ακόμα φοράμε κοντομάνικο και βερμουδα.....καθολου καλά δεν παμε

6 μήνες καλοκαίρι 

Αυτην την ώρα σύμφωνα με το σταθμο μου

 

Screenshot_20201031-182805.jpg

εχει και χειρότερα Γιώργο.... τώρα  18,5 C  σε εμένα.... χαχαχα

ελάχιστη 10,5 και μέγιστη 22,5 στον σταθμό μου

νοεσις 23,1

κατω πυλαια 22,4

κέντρο 22,4

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συγνωμη αλλα ποιες ειναι οι νορμαλ Τ αυτη την εποχη για Αττικη..μαλλον κανετε πλακα...

19 μεγιστη εδω 2-3 κατω απ τα κλιματικα

Επεξεργάστηκε από korfalonas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...