Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Οκτωβρίου

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αρχιζει σιγα σιγα η συγκλιση για την θεση του χαμηλου να δουμε και το ευρωπαικο και να εχουμε μια πρωτη εικονα της μεσης λυσης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Ώστε θα είσαι Λάρισα ε 😁 υπερκαταιγιδες  βλέπω στην Ήπειρο 😂😂

Ναι ακυρώθηκαν τα μαθήματα και για αυτό μέχρι αρχές Νοέμβρη θα είμαι Λάρισα. Το μόνο θετικό στοιχείο για να βγούνε καλές βροχές από το ερχόμενο χαμηλό είναι αυτό χαχα.

Πάντως αν πάνε συνολικά στα 12αρια, ελαφρά θετικος απολογισμός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ναι ακυρώθηκαν τα μαθήματα και για αυτό μέχρι αρχές Νοέμβρη θα είμαι Λάρισα. Το μόνο θετικό στοιχείο για να βγούνε καλές βροχές από το ερχόμενο χαμηλό είναι αυτό χαχα.

Πάντως αν πάνε συνολικά στα 12αρια, ελαφρά θετικος απολογισμός.

εμενα παντως το ματι μου ειναι και στο μετα και στο στησιμο των εμποδισμων.Αρχισε να το ψαχνεις μιχαηλ.ακου που σου λεω...😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

εμενα παντως το ματι μου ειναι και στο μετα και στο στησιμο των εμποδισμων.Αρχισε να το ψαχνεις μιχαηλ.ακου που σου λεω...😛

Θα το ψάξω με το που περάσει η διαταραχή τις 28ης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Θα το ψάξω με το που περάσει η διαταραχή τις 28ης

οκ εγω ηδη εχω αρχισει αν και ειναι μακρια ακομη περα απο το 8-12 που μ αρεσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο ενδιαφέρον το ευρωπαικό και για την δυτική χώρα, αλλά δεν είναι τόσο μακριά από το ούκμο όσο φαίνεται

 

το ούκμο, βγάζει φαινόμενα μόνο ανατολικά προσήνεμα και Ιόνιο. Ιωάννινα Λάρισα 1-2 χιλιοστά...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αρχιζει η συγκλιση.Βημα προς τον βορρα και απο τον παιο μετα το βημα προς το νοτο απο τον τζιφο με τα υπολοιπα να εχουν τα υπολοιπα ενδιαμεσα σεναρια της μεσης λυσης...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

αν και δεν δείχνει χιόνια στα πεδινά, βαγγέλη δες την νάσα

α δεν μιλαω γι αυτο..αυτο ειναι πιθανο να γινει σε δευτερο χρονο μετα απο την 28η.Γι αλλο μιλαω πολυ πιο μετα ανεξαρτητο με το τι θα γινει την 28η

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

α δεν μιλαω γι αυτο..αυτο ειναι πιθανο να γινει σε δευτερο χρονο μετα απο την 28η.Γι αλλο μιλαω πολυ πιο μετα ανεξαρτητο με το τι θα γινει την 28η

Τελικά δεν είμαι ο μόνος που ψάχνει χιόνια από τέλη Οκτώβρη 😜😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

α δεν μιλαω γι αυτο..αυτο ειναι πιθανο να γινει σε δευτερο χρονο μετα απο την 28η.Γι αλλο μιλαω πολυ πιο μετα ανεξαρτητο με το τι θα γινει την 28η

Α καλάαααα Βαγγέλη😂 για τόσο μετά θα κοιτάξω σε καμιά 5-7 μέρες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με την ταχύτητα που κινείται το χαμηλό όπως φαίνεται θα πάμε σε "κακοκαιρία" εξπρές για τις περισσότερες περιοχές στις 28 του μήνα λογικά....μαζί με την άλλη ακόμα ποιο εξπρές της Κυριακής ..δύο διάλειμματάκια σε 5 μέρες..το λες και άθλο για τον φετινό Οκτώβρη....προσωπικά το θέμα μου είναι να συννεφιάσει τουλάχιστον και έστω να να ψιλοβρέξει αυτές τις δυο μέρες να αλλάξει η ψυχολογία για 2-3 μέρες...γιατί μετά την κακοκαιρία της 28ης πάλι αντικυκλώνας φαίνεται και ηλιοφάνεια.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευρωπαικο,αγγλικο,καναδικο και ελβετος ειναι καλα ως πολυ καλα για την κακοκαιρια της αλλης βδομαδας για την Αττικη.Ειμαστε ομως πολυ μακρια ακομα.Κυριακη θα εχουμε πιο ξεκαθαρη εικονα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, ICELARISSA είπε:

Καλησπερα σας παρουσιαζουμε τα νεοτερα στοιχεια σε σχεση με την αναλυση που καναμε για το χειμωνα. https://weathergroup.gr/2020/10/23/1-4/

Πολύ καλή ανάλυση..ευχαριστούμε φίλε και τον φίλο Βασίλη εννοείται για τον κόπο του..πολλά μπράβο για όλα! Μακάρι να βγει ....άλλωστε όσο πλησιάζουμε στον Δεκέμβρη τόσο καλύτερα δεδομένα θα έχουμε ....πλέον από  εδώ και πέρα είναι κρίσιμα τα στοιχεία που θα προκύπτουν....όποτε έχετε νεότερα ενημερώστε μας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό παραμένει το αικον απλά πήγε πιο δυτικά. Κάτι που θέλουμε να κάνει ο Τζιφός όμως για να φτιάξει καλύτερο μέτωπο. Σε κάθε περίπτωση πρέπει να αποφύγουμε το ουκμο που θα με κάνει να ξυπνήσω πάλι πρωί πρωί, και ελπίζω μετά να έχω όνειρα γλυκά και όχι να μείνω ξάγρυπνος από την χαζομάρα που θα δείξει.μονο το ουκμο είναι πραγματικά κακό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Με την ταχύτητα που κινείται το χαμηλό όπως φαίνεται θα πάμε σε "κακοκαιρία" εξπρές για τις περισσότερες περιοχές στις 28 του μήνα λογικά....μαζί με την άλλη ακόμα ποιο εξπρές της Κυριακής ..δύο διάλειμματάκια σε 5 μέρες..το λες και άθλο για τον φετινό Οκτώβρη....προσωπικά το θέμα μου είναι να συννεφιάσει τουλάχιστον και έστω να να ψιλοβρέξει αυτές τις δυο μέρες να αλλάξει η ψυχολογία για 2-3 μέρες...γιατί μετά την κακοκαιρία της 28ης πάλι αντικυκλώνας φαίνεται και ηλιοφάνεια.....

σωτο δες την προβλεψη βαση ευρωπαικου.Καθε αλλο παρα εξπρες ειναι.Αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι ο ηλιος θα κανει 4-5 μερες να βγει και θα εχουμε ψιλοβροχο ψυχρα και συννεφια και 1.5 μερα απο αυτες τις 4-5 θα εχουμε και πολυ δυνατη βροχα.https://www.yr.no/place/Greece/Central_Macedonia/Thessaloniki/long.html

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

σωτο δες την προβλεψη βαση ευρωπαικου.Καθε αλλο παρα εξπρες ειναι.Αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι ο ηλιος θα κανει 4-5 μερες να βγει και θα εχουμε ψιλοβροχο ψυχρα και συννεφια και 1.5 μερα απο αυτες τις 4-5 θα εχουμε και πολυ δυνατη βροχα.https://www.yr.no/place/Greece/Central_Macedonia/Thessaloniki/long.html

Βαγγέλη το συγκεκριμένο που έβαλες είναι από το 6αρι του Ευρωπαίου ... το22αρο ακόμα δεν βγήκε ο φέτος στο yr.no..... δες ώρα ανανέωσης ..... αλλά και πάλι αυτό έχει ένα 24 ωρο φαινόμενα στις 29 και λίγες ώρες  την Κυριακή και 3-4 μέρες σύνολο με συννεφιά και μέρα κάνα μανα ηλιοφάνεια ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς ο Τζιφός ουκμιαζει.. να δούμε πόσο μεγάλος κόφτης θα πέσει...

 

Όλεθρος...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...