Jump to content
Κώστας.

Εργάζεσθε

Εργάζεσθε;  

24 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Εργάζεσθε

    • Ναι. Ιδιωτικος υπαλληλος
    • Ναι. Δημοσιος υπαλληλος
    • Ναι. Δικια μου επιχείρηση
    • Ναι. Αγροτης
    • Οχι ακομα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 hours ago, snowjohn said:

οχι ακομα αλλα ριχνω πολυ διαβασμα καθημερινα που δεν εχει ωραρια

Κι αυτο δυσκολο, αλλα αλλη φαση η δουλειά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εγώ μόνο διάβασμα προς το παρόν. Γενικά είμαι πολύ εναντίον της εργασίας ταυτόχρονα με την φοίτηση. Προσωπικά δεν θα τα έβγαζα πέρα με την σχολή μου έτσι. Και οικονομικά και μακροπρόθεσμα να το σκεφτείς, εκτός αν είναι απόλυτη ανάγκη δεν θα βγει. Τόσα φροντιστήρια ιδιαίτερα, δηλαδή λεφτά να πάνε χαμένα ώστε όταν πάω να σπουδάσω, τελικά για να κάνω κάποιο άλλο επάγγελμα, χωρίς να ανεβαίνω Level στην σχολή μου, και να περνάω μαθήματα απλά για να τα περνάω χωρίς κατανόηση το θεωρώ καταστροφή.

 

Το σκέφτομαι δηλαδή έτσι. Εργασία και φοίτηση είναι σαν να σκέφτεσαι μόνο το παρόν, ενώ φοίτηση το μέλλον. Σαν μαι επιχείρηση, η οποία θα βρίσκεται στα όριά της συνεχώς, ενώ στην περίπτωση της φοίτησης μόνο, η επιχείρηση βρίσκει νέους τρόπους πολύ πιο αποδοτικούς για το μέλλον και γίνεται πολύ πιο κερδοφόρα τελικά, με μεγαλύτερο ρίσκο ίσως στην αρχή.

Οπότε για δουλειά βλέπουμε στο μέλλον. Ίσως μέχρι να ασκώ το επάγγελμα της μετεωρολογίας, να κάνω μαθήματα φυσικής σε παιδάκια γυμνασίου/λυκείου [όχι όμως 3 λυκείου, πολύ μεγάλη ευθύνη] όταν τελειώσω το μεταπτυχιακό.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 ώρες πριν, Κώστας. είπε:

Τι ετος είσαι;

Στο μεταπτυχιακό είμαι στο δεύτερο έτος αυτού. Θεωρητικά τον Ιούνιο τελειώνω. 1 μάθημα και η διπλωματική έμεινε, και στρατό λογικά θα πάρω Ι5 γιατί έχω διάφορα που απαγορεύουν τις περισσότερες ασκήσεις του στρατού. Οπότε θα τον αποφύγω μάλλον.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 10/25/2020 at 2:19 PM, [weathermaniac] said:

Στο μεταπτυχιακό είμαι στο δεύτερο έτος αυτού. Θεωρητικά τον Ιούνιο τελειώνω. 1 μάθημα και η διπλωματική έμεινε, και στρατό λογικά θα πάρω Ι5 γιατί έχω διάφορα που απαγορεύουν τις περισσότερες ασκήσεις του στρατού. Οπότε θα τον αποφύγω μάλλον.

 

Οπότε  τελειωνουν τα ψωμια σου. Ερχεται η ωρα του εργαζεσθε... Τα κεφαλια μέσα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...