Jump to content
thanossnow

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τη λίμνη του 12αριου  του τζιφου με τον σκανδιναβικο του 6αριου θέλαμε 

Ντικάρει χιονι η βορειοδυτική πινδο πανω απο τα 1600 περίπου με τζιφο

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τη λίμνη του 12αριου  του τζιφου με τον σκανδιναβικο του 6αριου θέλαμε 

Ντικάρει χιονι η βορειοδυτική πινδο πανω απο τα 1600 περίπου με τζιφο

Από τα καλύτερα σενάρια. Πολύ όμορφο το τρέξιμο του τζίφου.. Αλλά ειλικρινά, να χειροτερέψει τόσο το ούκμο [με τ χειρότερο ήδη σενάρια, ή πιο αντικυκλώνατο]? Πάλι να περιμένω άλλο ένα δωδεκάωρο για να ελπίζω ότι θα τουμπιάσει [και τουμπιασε προς το τρισχειρότερο!!!] ενώ μέχρι τότε θα περιμένω τις κρυοϊδρωτικές ανανεώσεις των υπόλοιπων μοντέλων.. Δεν έχω ξαναρίξει προσωπικά τα σάνταρς μου τόσο πολύ, αλλά τελικά ο καιρός κάθε φορά με εκπλήσσει!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Τζεμ

162006131_gem-0-132(1).png.0cb195ed7b243d31f7dfb09bc5f46c6c.png

!!!

το καλύτερο δυνατό σενάριο.. κρίμα που το έβγαλε τώρα, και με τόσο μεγάλο βήμα προς ούκμο.. Αν το κάνει και αύριο αυτό το μέγεθος του βήματος, κατευθείαν για αντικυκλώνα το πάει δυστυχώς.

 

πραγματικά ο ορισμός της ιδανικής αρχής χειμώνα το τζεμ με αυτό το χαμηλό..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπερα.μεχρι στιγμη το τζεμ καλυτερο με διαφορα για εμας στα βορεια.καλουτσικος ο τζιφος σαν φιλοσοφια σε σχεση με τα προηγουμενα. ουκμο χαλια αικον μετριοτατο.για να δουμε τι θα δειξει κ το ευρωπαικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φαντάζομαι θα βγάλει και πολύ καλή συνέχεια το τζεμ. Έχει τραβήξει τον αντικυκλωνα μέσα στον ατλαντικό και προετοιμάζει το έδαφος για κατάβαση απο τον βορρά...

gem-0-168.png.de386a60c0c124d16f4e9e42b60295a1.png

 

Πραγματικά κρίμα που το έβγαλε τόσο νωρίς αυτό το σενάριο... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχουν ωραια σεναρια τα ανσαμπλ..και γξα αρχη και για κατεβασμα 1 ,2 μερες πιο μετα της ίδιας λιμνης..και κατι που αξίζει να ειπωθεί ειναι ότι σε πολλα σεναρια η λιμνη δε κολλάει φευγει ιταλια γαλλια οπως ειναι ..Ενώ εδω και πόσα ραν οπισθοχωρει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως θέλω να διευκρινίζω γιατί νευριάζω τόσο πολύ. Θα μου πεις ρε Μιχαήλ, δεν είναι δυνατόν να ζητάς και να γίνεται αυτό που θες στις μεταβλητές.

Ναι δεν γίνεται. Αλλά το θέμα είναι ότι πχ για τα κοντινά, όπως είπα θέλω ένα χαμηλό, είτε βρέξει είτε χιονίσει. Το μόνο που δεν βγάζει κάτι τέτοιο είναι το ούκμο, όλα τα υπόλοιπα το βγάζουν. Περιμένεις βελτίωση, και τελικά γίνεται χειρότερο, μετά από 4 σερί κακά ραν..

 

Στην Αμερική, θέλω την αποκομμένη λίμνη ωραία? Την βγάζουν ΌΛΑ πλην τζίφου, άρα το λογικό είναι να τουμπιάσει κάποτε ο τζίφος. Ε ο τζίφος έγινε ΑΚΟΜΑ χειρότερος μετά από 6 σερί κακά ραν. Άντε μετά να μην πας στο τρελοκομείο..

Ελπίζω να δικαιολογήθηκα αρκετά. Πάλι καλά που δεν με βλέπει κανείς σε μια κάμερα το πως είμαι αυτή την στιγμή γιατί θα έβλεπε WWE με εμένα Vs πληκτρολόγιο.

Το τζεμ στα μακρινά δείχνει για μια ακόμη φορά πόσο σημαντική είναι αυτή η αποκομμένη λίμνη που σας προανέφερα.. 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είπαμε το γιουκμο έχει χαλιά αναλυση και είναι καλό στους μεγάλους ξεκάθαρους συλωνες οπότε είναι οφ στο θέμα αποκομενης λίμνη.οππτε τα υπόλοιπα τα θεωρώ θετικά καθως φέρνουν την λιμνη στη γειτονιά μας.βλεπουμε ευρωπαϊκό και βγάζουμε μια σούμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοίταξα τα ανσαμπλ τζιφου ...έχουν βελτιωθεί πολυ...απλά δε μπορεί να φανεί πλήρως γιατι αλλα πανε προς ουκμο και αλλα τη λίμνη στην ιταλογαλλια..Αλλά ειναι αρκετα με τη λίμνη απο πανω μας η σε δεύτερο χρόνο πανω μας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κατεβαζει χειμωνιατικο κρυο το gem αρχες δεκεμβρη.. αναμονη για ευρωπαικο..anim_tot1.gif

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν λιγες μερες ευχομουν για ενα χαμηλο στη Σεριφο η καπου με περασμα απο δυτικες Κυκλαδες κατω απο 1010.Το 12αρι ειναι ο ορισμος του Χ που παντα δινει πολλα νερα σε Αττικοβοιωτια-Ευβοια.Το βλεπουμε να ερχεται φουριοζο απο Ιονιο και μολις ''παταει'' ποδι σε Ν.Πελοποννησο να εξασθενει για λιγη/ες ωρες μεχρι να βρει παλι τη  ζεστοτερη θαλασσα.Εκει ξαναφουντωνει και η βαθυνση του σε συνδιασμο με τη τροχια του δινει πολλα νερα και στον νομο μας.

Εμπειρικα με τα οσα συμβαινουν με τις μετρησεις των μοντελων τους τελευταιους μηνες δινω ενα 25-30% να βγει κατι παρομοιο και 70-75% να ακολουθησει αλλη πορεια.Αυριο τετοια ωρα θα μπορουσαμε να πουμε οτι οι πιθανοτητες θα ειναι κοντα στο 50%,και την Πεμπτη το βραδυ θα εχει πολλες πιθανοτητες να βγει.Ως τοτε ψυχραιμια και αναμονη.

anim_nmr9.gif

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό φαίνεται το ευρωπαϊκό και στις 2 ηπείρους. Να δούμε συνέχεια.

 

Πάντως στην Ευρώπη την κίνηση προς ουκμο έστω και λίγο την έκανε..

 

Το ουκμο αυτή την στιγμή έχει δώσει τεράστιες σφαλιάρες σε όλα τα μοντέλα, και για μια ακόμη φορά, τα περί χαμηλής ανάλυσης πάνε περίπατο .

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Τέλεια!!!όπως το περίμενα ακυρώνει ο παιος το γιουκμο και νοιάζει με Τζεμ στις 96!!!

Και στις 120 μοιάζουν ακόμα πιο πολύ...απλά ειναι πιο εξασθενημένη η λιμνη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Από τα καλύτερα σενάρια. Πολύ όμορφο το τρέξιμο του τζίφου.. Αλλά ειλικρινά, να χειροτερέψει τόσο το ούκμο [με τ χειρότερο ήδη σενάρια, ή πιο αντικυκλώνατο]? Πάλι να περιμένω άλλο ένα δωδεκάωρο για να ελπίζω ότι θα τουμπιάσει [και τουμπιασε προς το τρισχειρότερο!!!] ενώ μέχρι τότε θα περιμένω τις κρυοϊδρωτικές ανανεώσεις των υπόλοιπων μοντέλων.. Δεν έχω ξαναρίξει προσωπικά τα σάνταρς μου τόσο πολύ, αλλά τελικά ο καιρός κάθε φορά με εκπλήσσει!

Δεν ντρέπεσαι, μελλοντικός επιστήμονας να υπονοεις ότι ολόκληρο το σύμπαν συνωμοτεί για να μη γίνει κάτι που θέλεις; Ντροπηηηηηη. Συνελθε και όλα θα σου πάνε καλά ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όταν αύριο τέτοια ώρα θα βλέπουμε για μια ακόμη φορά τον αντικυκλωνα να μας καταπίνει εκεί να δω χαρές. Το ευρωπαϊκό έκανε τούμπα στο  και στον Ατλαντικό και στα βορειοανατολικά  δεν το βλέπετε??

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Όταν αύριο τέτοια ώρα θα βλέπουμε για μια ακόμη φορά τον αντικυκλωνα να μας καταπίνει εκεί να δω χαρές. Τι ευρωπαϊκό έκανε τούμπα στο ότι ο και στον Ατλαντικό και σε εμάς, δεν το βλέπετε??

Δε νομίζω έφτασαν στις ωρες τους τα ανσαμπλ του ευρωπαιου....αν γίνει Κάτι τέτοιο το βραδυ θα το δειξουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πιστευω κλειδωσε η δυτιλη ελλαδα γισ βροχες.να δουμε που θα παει το χαμηλο τωρα... νομιζω θελουμε λιγο πιο ανατολικα να παει. γτ ετσι οπως το δειχνει δεν μαρεσει..ας δουμε τι θα βγαλει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Δε νομίζω έφτασαν στις ωρες τους τα ανσαμπλ του ευρωπαιου....αν γίνει Κάτι τέτοιο το βραδυ θα το δειξουν

Μακάρι Αντώνη. Έχω βαρεθεί να βγαίνει το ξηρό σεναριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μακάρι Αντώνη. Έχω βαρεθεί να βγαίνει το ξηρό σεναριο

Εμ δεν έχεις κι αδικο...τόσες φορές οσο πλησιάζουμε αυτο γινεται...Εγώ στις 96 με 120 τα εμπιστευομαι πολυ τα ανσαμπλ ευρωπαιου...Ο ευρωπαιος εδειξε κατι μεταξυ τζεμ και αικον

Στο τζεμ ο αζορικος μαζι με τον αντικυκλωνα στην ευρωπη ενισχύθηκε οποτε ανάγκασε τη ψυχρη λιμνη να έρθει σε εμας ...Στον ευρωπαιο δεν ειναι τόσο ενισχυμένος και τη πηγε πανω..εγω αυτο καταλαβα παντως λεπτομερειες ειναι

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...