Jump to content
thanossnow

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 16/11/2020 at 12:40 ΠΜ, Xionoflorina είπε:

Χα χα Της Κατερίνας ανήμερα 2 φορές έχει χιονίσει σε 70 χρόνια. Απλά οι 2 φορές αυτές ήταν το 1988 και το 2001 και μάλλον για αυτό έμειναν σαν ημερομηνία για το τι ακολούθησε. Του Στυλιανού μόνο 1 φορά, που μάλιστα  άσπρισε και η Αθήνα( έχει ασπρίσει Αθήνα Νοέμβριο με φώτο και Θεσσαλονίκη τπτ😂). Οι ημερομηνίες SOS Νοέμβρη είναι 21-22( το άλλο ΣΚ δλδ) και 29-30. Το 80% των χιονιών έχει πέσει σε αυτές τις 2

Το 2005 είχε χιονίσει ελαφρά 22/11 ακόμα κι εδώ (μάλιστα εδώ εγώ είχα 0-5 θερμοκρασία). Θυμήθηκα και κάτι που είχε γίνει στις 22/11/2005 (ημέρα Τρίτη). Το οποίο θα σου το εξηγήσω πολύ αναλυτικά σε pm.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thesprotos είπε:

Σωστά μιλάς... Καιρικά είμαστε ένα μήνα πίσω.. Την τρίτη ουσιαστικά μπαίνουμε στον Νοέμβρη και όχι στον Δεκέμβρη οπότε και τα χιόνια θα πάνε πισω

Ισχυει αυτο που γραφεις αλλα κυρίως δεν τα βλέπω στους χάρτες . Θα μπορούσε να ήταν διαφορετική η διάταξη και να λέγαμε πάμε απευθείας σε χιόνια αλλά δεν παίζει. θέλει χρόνο . Μακάρι τις επόμενες 3 εβδομάδες να είμαστε εντός καιρικού παιχνιδιού και γύρω στις 20/12 ελπίζω θα φανεί στους χάρτες το επόμενο θετικό  βήμα . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω, δεν μου αρέσει εκεί που πάει ο Τζιφός προς αμερικα μεριά.. το αικον καλό για τα κοντινά δεν θα σχολιάσω άλλο παρά μόνο αν γίνει κάποιο θαύμα.

 

Και ο οντως χάλασε αρκετά..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ζητούμενο πλέον είναι τα χιόνια,τίποτα άλλο!Με αυτές τις διατάξεις,άλλο ένα 15ημερο αποχής απο τους χάρτες.😢

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν μπορεί κάποιος να μου πει έναν τρόπο έστω και έναν που αυτό το σιχαμα στα β.αναυολικα  μπορεί να φύγει απ' εκεί πριν τις 20 Δεκεμβρίου τότε θα του βγάλω το καπέλο...😡image.png.5a8925fc49b405252389d441c2dd7613.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

Αν μπορεί κάποιος να μου πει έναν τρόπο έστω και έναν που αυτό το σιχαμα στα β.αναυολικα  μπορεί να φύγει απ' εκεί πριν τις 20 Δεκεμβρίου τότε θα του βγάλω το καπέλο...😡

Βαγγελη ο τζιφος στο 12 αρι εχει ενα ρεαλιστικό σεναριο

Η να βγει το σενάριο του μιχαηλ κι αυτο θα τον εδιωχνε

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Το ζητούμενο πλέον είναι τα χιόνια,τίποτα άλλο!Με αυτές τις διατάξεις,άλλο ένα 15ημερο αποχής απο τους χάρτες.😢

Παραδώσου στην χαρά του Νοτιά και της ψιχάλας! Η βροχούλα μαλακώνει την πσυχούλα και τον πόνο μας ...😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Παραδώσου στην χαρά του Νοτιά και της ψιχάλας! Η βροχούλα μαλακώνει την πσυχούλα και τον πόνο μας ...😄

Φίλε, με τα ζόρια(οχι δε μιλαω για την ΑΕΚ🤣)που τραβάω,ουτε το 20ποντο δεν θα μαλακώσει τη ψυχούλα μου.Φέτος ας είναι μόνο ενα,αλλα πανω απο το 50ποντο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολλά χαμηλά και στο 18αρι. Θα προσπαθήσω όμως να ετοιμαστώ ψυχολογικά για αύριο μιας και πιστεύω ότι θα χαλάσουν κάπως τα τρεξίματα, γιατί σήμερα ανεβήκαμε πολλά λεβελ μέσα σε μια  μέρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, GEORGE SNOWMAN said:

Φίλε, με τα ζόρια(οχι δε μιλαω για την ΑΕΚ🤣)που τραβάω,ουτε το 20ποντο δεν θα μαλακώσει τη ψυχούλα μου.Φέτος ας είναι μόνο ενα,αλλα πανω απο το 50ποντο.

Συμπάσχουμε Τζορτζίνο. Να ηρεμήσουν οι πσυχουλες μας😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το αικον επιβεβαιωθηκε και σε αυτη την κακοκαιρια που ερχεται...Χαμηλο τριων ημερων εδειχναν τα πιο πολλα μοντελα και στα ηπειρωτικα εν τελει θα βρεξει μονο την Κυριακη και οχι παντου..Ολικη τουμπα και απο τον τζιφο πλεον..Το αικον εχει παντα το χειροτερο σεναριο και παντα παιρνει μαζι του τα υπολοιπα μοντελα ακομα και στις 60 ωρες..

Παλι καλα που το χα παρει αποφαση...Προκοπη δεν ειδαμε ποτε απο οτιδηποτε που προερχεται απο την Γερμανια...Καλημερα και γ....ω το αικον....Και τη χωρα του...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα κάνουν τραμπαλες τα μοντέλα ΑΛΛΑ θα έχουμε καλές βροχές στο τέλος πιστευω.

Έρχεται ωραίο Χαμηλακι παλιακο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα ...Για 3 με 4 του μηνός τι φαίνεται μπορεί να έχουμε χαμηλό με πιό χειμερινά χαρακτηριστικά ...;

Κάτι τέτοιο φαίνεται από το 00 διάγραμμα του Αμερικάνικου μοντέλου....

ens_image (53).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ε το περίμενα. Ο Τζιφός σοφός εκφυλισε και άλλο την διαταραχή.... Τα υπόλοιπα είναι οκ. Ελπίζω να διορθώσει μετά..

Δυνατό το ευρωπαϊκό, αν και πάλι δεν θα δείξει το στόχο μιας και το χαμηλό της Αμερικής αποκόπηκε οπότε θα έρθει προς τα εδώ και θα μας κόψει τον Αυλωνάρι κλαψ.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα,

Εάν ρίξει αυτά που υπόσχεται για Χαλκιδα μέχρι και τη Δευτέρα εγώ θα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πέρα των 120 ωρών δεν σχολιάζω τίποτα γιατί δεν έχει νόημα.

Το icon πήρε σωβρακα και παλι... μέχρι πριν μερικά τρεξιματα, όταν άλλοι έδιναν φαινόμενα απλόχερα, αυτό έδινε το νερό στα ψαράκια...

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει με αυτό το χαμηλό, εκεί που είναι έτοιμο να μπουκάρει αυτούσιο στην ηπειρωτική Ελλάδα.. Σπάει σε δύο κομματια και το δευτερο κομμάτι στρίβει νότια προς Κρήτη, τι φταίει πάλι? Εν τω μεταξύ η Μακεδονία είναι πάλι τελείως εκτός φαινομένων από την πρώτη φάση ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει με αυτό το χαμηλό, εκεί που είναι έτοιμο να μπουκάρει αυτούσιο στην ηπειρωτική Ελλάδα.. Σπάει σε δύο κομματια και το δευτερο κομμάτι στρίβει νότια προς Κρήτη, τι φταίει πάλι? Εν τω μεταξύ η Μακεδονία είναι πάλι τελείως εκτός φαινομένων από την πρώτη φάση ακομα

Καλημέρα! Ολα τα Χ,ακόμα και οι μεγάλοι τυφώνες χάνουν την ισχύ τους όταν βρουν στεριά.Και στη κεντρική Αμερική πρόσφατα οι 2 μεγάλοι τυφώνες (Ητα-Γιωτα) δεν κατάφεραν να περάσουν Ειρηνικό και κανένας τυφώνας δε τα έχει καταφέρει ποτέ.Το φαι τους είναι το ζεστό νερό.Και το δικό μας Χ πριν κάποια ραν αποδυναμονωταν όταν πέρναγε από Πελοπόννησο και εμφανιζόταν ξανά στις Κυκλάδες.Το ίδιο συμβαίνει και με τα Χ που μας έρχονται από ΒΔ.Κανενα δε θα περάσει αλώβητο τη Πίνδο ώστε να βρεθεί στην Ευβοια πχ με την ίδια ισχύ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Φίλε, με τα ζόρια(οχι δε μιλαω για την ΑΕΚ🤣)που τραβάω,ουτε το 20ποντο δεν θα μαλακώσει τη ψυχούλα μου.Φέτος ας είναι μόνο ενα,αλλα πανω απο το 50ποντο.

Ετσι ειναι αγάπες ,παιδεύουν 😁.Χιονάκι θα Θα ερθει και θα ειναι grande! Καλημέρα! 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για τα κοντινα,πλεον,μονο κυριο του τζιφου κοιταμε ,οσο για τα μακρινα,οσο παει και καλυτερευει η ταση!! Θα το επαναλαβω,ας κανει τον χειμωνα του στην Ευρωπη και θα ερθει και η σειρα μας. Οσο παραμενει ζωηρος ο Αζορικος,και εχουμε και γκεστ εμφανισεις του σιβηρικου,δεν φοβαμαι τιποτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απο χθεσινη προβλεψη ευρωπαιου πανω απο τα κανονικα επιπεδα 7 εως 13 δεκεμβρη και η συνεχεια χαλια μεχρι τελη του μηνα..

meTz20201126_0000+43200.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...