Jump to content
thanossnow

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διατάξεις Οκτωβρίου.. Σαπίλα.. Δεκέμβριος μπαίνει.. Όσο δε φαίνεται κρύο βα καληνύχτα είμαστε.. Ότι δεν έκανε Οκτωβρίο τώρα θα το κάνει αι σιχτιρ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βεβαια με αυτο το χαμηλο ισως πιεστει κ φυγει πιο ανατολικα ο αντικυκλωνας που εχουμε β.ανατολικα. επισης ο αζορικος δυναμωνει κ αυτο το χρειαζομαστε. δεν ειναι καλο προς στιγμη αυτο αλλα μεσοπροθεσμα ισως ειναι πολυ καλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θέλω να κλάψω. Γιατί να βγει τόσο υπέροχο τρέξιμο τόσο νωρίς😭 πάρα πολλές βροχές, και έπειτα για ένα τριήμερο μέγιστες θερμοκρασίες στους 6-7 βαθμούς στα Γιάννενα με ατελείωτη βροχή και ανελέητο θάψιμο στα βουνά.. Ονειρική αρχή Δεκεμβρίου πραγματικά για την περιοχή. Και μην ξεχνάμε θα αναπληρώσει τις μέρες με ηλιοφάνεια που είχε τον Νοέμβριο με τον ήλιο να εξαφανίζεται για πάντα😍

 

Και ετοιμάζει και δεύτερη χαμηλάρα! Πήρα την δόση μου για σήμερα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αυτά είναι χαμηλά ρε!! Αυτά είναι!!! Οφθαλμόλουτρο 

gfs-0-210.png?12

Ωνασουγα....τιναφτορε?😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως οπως ειπα απομακρυνει τον αντικυκλωνα β.αντολικα μας κ μενουν χαμηλες πιεσεις στην περιοχη μας... ο αζορικος ισχυρος οποτε μπορει να κανει κατεβασια στα μερη μας αυτο το ραν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, George Trilofianos είπε:

Ωνασουγα....τιναφτορε?😅

Στο χωρι μού αυτό το λένε ισπανικό 😁😁😁😁

Επεξεργάστηκε από Seventower
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Δεύτερη καρτέλα τζίφου καλύτερα που τα δείχνει έτσι τώρα. Όταν πρέπει θα τα αλλάξει 🙄🙄🙄

Για τις υετικά αδικημένες περιοχές είναι πολύ καλό [θα βγάλει και χαμηλό για Μακεδονία για να μην το βγάλω έξω χεχεχε] Πάντως είναι ιδανική αρχή χειμώνα, αν θυμάσαι και εσύ ο ίδιος πριν λίγες μέρες έλεγες που είναι τα χαμηλά που δίνουν πρώτα τις χιονάρες στα βουνά της Πίνδου🙈🙊 Να τα ήρθαν [εικονικά μόνο...] Το σίγουρο είναι πως καλύτερα να βγει τέτοια διάταξη αρχές χειμώνα, παρά τέλη, γιατί όντως αν έβγαινε τέλη χειμώνα σε άλλες περιοχές αυτό θα έτρωγε τα χιόνια. Τώρα όμως που δεν έχουν δεχθεί οι περισσότεροι σοβαρά χιόνια στα ψηλά είναι ότι πρέπει

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μας εβαλε και 30 σεναρια αντι για 20...Χειροτερα δηλαδη. Αντι να βγαζουμε τα ματια μας για 2 ωρες, να τις κανουμε 3. Αν δε φτασουμε 48 ωρες δε κλειδωνω τιποτα. Μη πω 24...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα διαγράμματα δεν ξέρουν τι δείχνουν στα προηγούμενα τρεξίματα έδειχναν αρκετό υετό αλλά ηταν θερμά.....Τώρα μείωσαν τον υετό αλλά ψύχραναν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό ήταν..ένα τίποτα με μπόλικο καθόλου.καλως να ρθουν όπου έρθουν οι βροχές.να με συχγωρεσετε αλλά προσπερνά καμία 250 ώρες που μου είναι παντελώς αδιάφορες το τι θα κάνει και όσο ο μιχαηλ θα ψάχνει τα βροχοχαμηλα εγώ θα ψάχνω τον τρόπο για τον στόχο.Προς το παρόν το δικαίωμα αυτό μου το δίνει το γιουκμο με την οποία αναξιοπιστία έχει και αυτό.αυτα από μένα και καλό ψάξιμο της βροχής για εσάς που θα το κάνετε ,εγώ ούτε δευτερόλεπτο..,😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

Αυτό ήταν..ένα τίποτα με μπόλικο καθόλου.καλως να ρθουν όπου έρθουν οι βροχές.να με συχγωρεσετε αλλά προσπερνά καμία 250 ώρες που μου είναι παντελώς αδιάφορες το τι θα κάνει και όσο ο μιχαηλ θα ψάχνει τα βροχοχαμηλα εγώ θα ψάχνω τον τρόπο για τον στόχο.Προς το παρόν το δικαίωμα αυτό μου το δίνει το γιουκμο με την οποία αναξιοπιστία έχει και αυτό.αυτα από μένα και καλό ψάξιμο της βροχής για εσάς που θα το κάνετε ,εγώ ούτε δευτερόλεπτο..,😁

Αχ Βαγγέλη δεν είδες από ότι φαίνεται την παγίδα του ούκμο, και εστίασες μόνο που βρίσκεται ο αυλώνας😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

Αυτό ήταν..ένα τίποτα με μπόλικο καθόλου.καλως να ρθουν όπου έρθουν οι βροχές.να με συχγωρεσετε αλλά προσπερνά καμία 250 ώρες που μου είναι παντελώς αδιάφορες το τι θα κάνει και όσο ο μιχαηλ θα ψάχνει τα βροχοχαμηλα εγώ θα ψάχνω τον τρόπο για τον στόχο.Προς το παρόν το δικαίωμα αυτό μου το δίνει το γιουκμο με την οποία αναξιοπιστία έχει και αυτό.αυτα από μένα και καλό ψάξιμο της βροχής για εσάς που θα το κάνετε ,εγώ ούτε δευτερόλεπτο..,😁

Μαζι σου θειο Βαγγελη, τελειωσε το περιθωριο για βροχες. Οτι δεν εκανε, δεν εκανε. Χιονι μονο ψαχνουμε τωρα. Τελος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, George Trilofianos είπε:

Μαζι σου θειο Βαγγελη, τελειωσε το περιθωριο για βροχες. Οτι δεν εκανε, δεν εκανε. Χιονι μονο ψαχνουμε τωρα. Τελος!

Πείτε τα παίδες. Φέρτε αυλωνα και να είναι όπου να ναι. Τουλάχιστον να ασχοληθούμε με κάτι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, George Trilofianos είπε:

Μαζι σου νεαρέ Βαγγελη, τελειωσε το περιθωριο για βροχες. Οτι δεν εκανε, δεν εκανε. Χιονι μονο ψαχνουμε τωρα. Τελος!

Σου έκανα μια διόρθωση παππού Γιώργο😋..έτσι ναι.για μένα πλέον μετράει μόνο το χιόνι.εννοειτε ότι θα έχω κέφια αν βρέχει και ξέρω ότι χιονίζει στον Χορτιάτη αλλά δεν θα βγάλω τα μάτια μου να ψάχνω τις βροχές τώρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, tzelilis είπε:

οπως τελειωνει η καρτελα αυτο φανταζομουν...

Αν συνέχιζε θα έδειχνε τον πρώτο εικονικό κεντροβόρειο χιονιά. Ίσως με συνέχεια και για μας. Αυτά ψάχνουμε πλέον.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Αν συνέχιζε θα έδειχνε τον πρώτο εικονικό κεντροβόρειο χιονιά. Ίσως με συνέχεια και για μας. Αυτά ψάχνουμε πλέον.. 

Για αυτό λέω και εγώ. Αργά η γρήγορα με αυτή την κυκλοφορία το χιόνι θα έρθει. Απλά με την σειρά. Πρώτα το βροχοχαμηλό και τα χιόνια ψηλά [και όχι πέτσα της Σαμαρίνας και να χαιρόμαστε..], και το επόμενο χαμηλά-πεδινά

tzelilis και το τζεμ μετά θα έβγαζε αυτό που φαντάζεσαι

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Για αυτό λέω και εγώ. Αργά η γρήγορα με αυτή την κυκλοφορία το χιόνι θα έρθει. Απλά με την σειρά. Πρώτα το βροχοχαμηλό και τα χιόνια ψηλά [και όχι πέτσα της Σαμαρίνας και να χαιρόμαστε..], και το επόμενο χαμηλά-πεδινά

tzelilis και το τζεμ μετά θα έβγαζε αυτό που φαντάζεσαι

 

απο το στομα μου το πηρες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Για αυτό λέω και εγώ. Αργά η γρήγορα με αυτή την κυκλοφορία το χιόνι θα έρθει. Απλά με την σειρά. Πρώτα το βροχοχαμηλό και τα χιόνια ψηλά, και το επόμενο χαμηλά-πεδινά

Μιχαήλ συμφωνώ. Ας βρέξει όπου βρέξει να ανακατευτεί το πατερν. Όμως μην μας σκανε οι Αυλώνες Ισπανία. Το πιο δυτικό άκρο να ναι Ιταλία το πιο ανατολικό Παράλια Μικράς Ασίας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20201126_191458.jpg.aebdb545f1296b7a2e81bbe418b0311c.jpg

Όνειρο για κάθε δυτικο-ελλαδίτη καιριόφιλο το 12αρι, όπως επίσης και για τους καιριόφιλους της Θράκης και του Ανατολικού Αιγαίου.

Πάντως είναι αστείο να λέμε ότι τελείωσε η σεζόν των βροχών. Ειδικά τώρα που μπαίνουμε σε έναν από τους βροχερότερους μήνες του έτους για τις πλείστες-εάν όχι για όλες-τις περιοχές της χώρας... Ας απολαύσουμε όσο γίνεται τις οποίες βροχές έρθουν, και το χιόνι σχεδόν σίγουρα θα έρθει, με την κυκλοφορία που πιθανόν θα εδραιωθεί.

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, g_ar είπε:

20201126_191458.jpg.aebdb545f1296b7a2e81bbe418b0311c.jpg

Όνειρο για κάθε δυτικο-ελλαδίτη καιριόφιλο το 12αρι, όπως επίσης και για τους κατοίκους της Θράκης και του Ανατολικού Αιγαίου.

Πάντως είναι αστείο να λέμε ότι τελείωσε η σεζόν των βροχών. Ειδικά τώρα που μπαίνουμε σε έναν από τους βροχερότερους μήνες του έτους για τις πλείστες-εάν όχι για όλες-τις περιοχές της χώρας... Ας απολαύσουμε όσο γίνεταια τις οποίες βροχές έρθουν, και το χιόνι σχεδόν σίγουρα θα έρθει, με την κυκλοφορία που πιθανόν θα εδραιωθεί.

Τα κεντροβόρεια τι ατυχία είναι αυτή. Δλδ αυτή η έρμη η Θεσσαλονίκη. Ξεράθηκε ο τόπος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...