Jump to content
thanossnow

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντως διαφαινεται ταση για θερμη εισβολη 6-10 δεκεμβρη, και τις θερμες εισβολες δυσκολα τις αποφευγουμε.....αν και αυτο ειναι πολυ μακρια ακομα αλλα το θεωρω ισως το πλεον πιθανο σεναριο για εκεινο το διαστημα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Athinaios είπε:

απο χθεσινη προβλεψη ευρωπαιου πανω απο τα κανονικα επιπεδα 7 εως 13 δεκεμβρη και η συνεχεια χαλια μεχρι τελη του μηνα..

meTz20201126_0000+43200.png

Απο το κακο στο χειροτερο ολα τα μακροπροθεσμα φετος...

 

glbz700MonInd2 (1).gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζίρος εξαφάνισε τα φαινόμενα στην Ήπειρο για μεθαυριο. 

Μπράβο ρ τζιφε μακάρι να μην ξυπνήσεις άυριο . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζεται η κωμωδία με πρωταγωνιστές στα μοντελα προβλεψης καιρού. 

Δεν υπαρχει νοημα να τα κοιτάτε βρε παιδια μετα τις 96 ωρες. Τελος. Γιοκ. Οτι και να λενε για τα μετα, χαλια μαυρα θα πιάσουν. Που και στο ναουκαστ παλι εξω πεφτουν. 

Περιμενουμε 6 ωρες μετα 20μμ? 

5 θα πέφτουν και πολλα ειναι. 

Δεν ειναι φετος για σοβαρη ενασχόληση με μοντέλα  πρόγνωσης...

Αυτα απο εμενα. Δεν εχω να σχολιασω τιποτα για μελλοντικα. Δεν ξερουμε τιποτα απολυτως. Ισως κοιταζα μονο αν συγκλίνουν στην μορφη του πολικου στροβιλου και των υψηλων πιεσεων στον ατλαντικο και στην Ευρασία.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πωω πανέμορφο χαμηλό πριν καν τον αυλώνα στον τζίφο.. κουκλί [θα αλλάξει χίλιες φορές] 

gfs-0-138.png?6

 

μικρή βελτίωση στον σοβαρό αυλώνα, αλλά θέλει πολλή δουλειά ακόμα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

πωω πανέμορφο χαμηλό πριν καν τον αυλώνα στον τζίφο.. κουκλί [θα αλλάξει χίλιες φορές] 

gfs-0-138.png?6gfs-0-138.png?6

Αυτά μου αρέσουν, εμένα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

πωω πανέμορφο χαμηλό πριν καν τον αυλώνα στον τζίφο.. κουκλί [θα αλλάξει χίλιες φορές] 

gfs-0-138.png?6gfs-0-138.png?6

Δυστυχώς δεν συνδυάζεται και με πολύ ψύχος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

πωω πανέμορφο χαμηλό πριν καν τον αυλώνα στον τζίφο.. κουκλί [θα αλλάξει χίλιες φορές] 

 

Το έβγαλε και το ευρωπαικό, οπότε μάλλον πάμε για νέα κακοκαιρία ας ελπίσουμε πιο αξιόλογη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Το έβγαλε και το ευρωπαικό, οπότε μάλλον πάμε για νέα κακοκαιρία ας ελπίσουμε πιο αξιόλογη.

Ναι λίγο πολύ όλα την έχουν σε διαφορετική θέση, αν και φαίνεται να πηγαίνει δυτικά μας. Μακάρι να προλάβει να κάνει καλή δουλειά στα ορεινά.

 

16 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Δυστυχώς δεν συνδυάζεται και με πολύ ψύχος...

θάβονται τα βουνά, κάτι είναι και αυτό όμως. Από το να έπεφτε μια νιφάδα ανα τετραγωνικό μέτρο στα πεδινά καλύτερα

16 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Αυτά μου αρέσουν, εμένα. 

Χεχε και εμένα άντε να δούμε Βασίλη. Πάντως για την συνέχεια θέλει πολλή δουλειά ακόμα, ένα πολικό χαμηλό στον Καναδά μας χάλασε πάλι τον αυλώναρο, και είναι κρίμα..

 

 

χάλασε πολύ η συνέχεια, εξαφανίστηκαν τα χαμηλά.. Ευτυχώς θα ξαναλλάξει, αλλά είπαμε κάθε γροιλανδικός αυλώνας πρέπει να εκμεταλλευτεί από την Ήπειρο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καπακωτά βροχοχαμηλα από τα παλιά. Αυτά είναι να σπάσει η βαρετοκαιρια. Για χιόνια κάθε χρόνο τα ίδια θα λεμε; Αν στραβώσει κάτι θα ρίξει κι ένα καλό χιόνι ΑΛΛΑ μιλαμε για την εξαίρεση. Οπότε υπομονή τι είχαμε τι χασαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φετος που μπορει να εχουν χιονι τα χιονοδρομικα τα χριστουγεννα θα ειναι ολα κλειστα λογω covid...αυτο θα πει καιρικο τρολαρισμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σα να αλλάζει κάτι σε σχέση με την προοπτική του σιχαμερου Ατλαντικου Αυλώνα και του ακόμη πιο σιχαμερου μπαστακα και δείχνει να συμφωνεί σ αυτό και δήμιος των μοντέλων η μοντελικη λαίλαπα ,το αικον . . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

Σα να αλλάζει κάτι σε σχέση με την προοπτική του σιχαμερου Ατλαντικου Αυλώνα και του ακόμη πιο σιχαμερου μπαστακα και δείχνει να συμφωνεί σ αυτό και δήμιος των μοντέλων η μοντελικη λαίλαπα ,το αικον . . 

to icon για ατ δικά μου γούστα θα είχε το καλύτερο σενάριο, καμία σχέση με τον σιχαμερό τζίφο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

to icon για ατ δικά μου γούστα θα είχε το καλύτερο σενάριο, καμία σχέση με τον σιχαμερό τζίφο.

Θα δούμε στο 12αρι του ποιος θα το σιχαθεί πιο πολύ😁..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Θα δούμε στο 12αρι του ποιος θα το σιχαθεί πιο πολύ😁..

Το 12αρι μπορεί να αλλάξει, αλλά το 6αρι του αικον είναι δυστυχώς για εμένα από τα καλυτερα. Ο Τζιφός στην Αμερική είναι μόνος του, και όπως απέτυχε στην λίμνη της Αριζόνας έτσι ελπίζω να αποτύχει στο καναδικό χαμηλό που κάνει την ζημιά και καταστρέφει για μια ακόμη φορά την διάταξη που θα φέρει την χιονοεκδικηση της Ηπείρου.

 

Είναι επιτέλους η σειρά μου να βγει κάτι που το θέλω με νύχια και δόντια. Έσπασε και η δεκαετία της Θεσσαλονίκης ε έχουμε από το 2005 να δούμε ιστορικό χιονιά Ηπείρου. Ήρθε η ώρα!!!6 χρόνια ανμονής και φέτος η τελευταία χρονιά που μπορώ να το ζήσω. Δεν υπάρχει γυρισμός.

Τίποτε άλλο δεν μου προκαλεί το ίδιο ενδιαφέρον παρά μόνο αν είναι να χιονίσει στην Λάρισα πάνω απ' μισό μέτρο. Έτσι και αλλιώς 30ποντα 40ποντα έχουμε δει στην Λάρισα σχετικά πρόσφατα. Άσχετα που δεν τα είδα εγώ...

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το 12αρι μπορεί να αλλάξει, αλλά το 6αρι του αικον είναι δυστυχώς για εμένα από τα καλυτερα. Ο Τζιφός στην Αμερική είναι μόνος του, και όπως απέτυχε στην λίμνη της Αριζόνας έτσι ελπίζω να αποτύχει στο καναδικό χαμηλό που κάνει την ζημιά και καταστρέφει για μια ακόμη φορά την διάταξη που θα φέρει την χιονοεκδικηση της Ηπείρου.

 

Είναι επιτέλους η σειρά μου να βγει κάτι που το θέλω με νύχια και δόντια. Έσπασε και η δεκαετία της Θεσσαλονίκης ε έχουμε από το 2005 να δούμε ιστορικό χιονιά Ηπείρου. Ήρθε η ώρα!!!6 χρόνια ανμονής και φέτος η τελευταία χρονιά που μπορώ να το ζήσω. Δεν υπάρχει γυρισμός

Η ζωή είναι σκληρή Μιχαήλ...θα τα πούμε στα 12αρια😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=6&

Από υετό να φαν' και οι κότες πάντως, κρίμα που θα είναι βρόχα παντού στο Πήλιο..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Η ζωή είναι σκληρή Μιχαήλ...θα τα πούμε στα 12αρια😋

Άντε να φτάσει η κλιματική αλλαγή με 40 βαθμούς μέση θερμοκρασία ώστε να μην με απασχολεί το θέμα των χιονιών παρά μόνο αν η βροχή καταφέρει να φτάσει στο έδαφος. Τυφώνες δόξα την γη θα υπάρχουν όλο και ισχυρότεροι οπότε  εκεί θα κατευθυνθεί το ενδιαφέρον.

 

Τούμπας όμορφα το ναβτζεμ. Πάλι καλά.

 

00αρι στην αποκοπή, μικρή ανύπαρκτη [στην Αγγλία...]

 

navgem-0-144.png?27-07

 

 

6αρι

navgem-0-138.png?27-13

 

και το αποτέλεσμά του

navgem-0-180.png?27-12

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...