Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Εγώ έχω την εξής απορία. Αν όλο αυτό το σύστημα ήταν 300-400χλμ βορειότερα και οι καταιγίδες έχοντας ίδια πορεία (από Α-ΝΑ προς Δ-ΒΔ) μας έρχονταν από Κυκλάδες, θα χάριζε εκτεταμένα 100-300mm σε Αττική, Βοιωτία, νότια Εύβοια και Κορινθία?

Ή πάλι δεν θα τα είχαμε για τους Χ, Ψ, Ζ λόγους? 

Εαν αυτο το συστημα χτυπαγε Αττικη...Προκαταβολικα σου λεω αδερφε πως θα με βλεπες στις ειδησεις...

Ενας τρελος,γυμνος,με μια σημαια που στο πανι της εχει το σημα του κεραυνου,εχει ανεβει φιλοπαπου και βλεπει τα ποταμια στους δρομους και δακρυσμενος φωναζει...Εξιλεωσηηηηη...Vamooossss

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εαν αυτο το συστημα χτυπαγε Αττικη...Προκαταβολικα σου λεω αδερφε πως θα με βλεπες στις ειδησεις...

Ενας τρελος,γυμνος,με μια σημαια που στο πανι της εχει το σημα του κεραυνου,εχει ανεβει φιλοπαπου και βλεπει τα ποταμια στους δρομους και δακρυσμενος φωναζει...Εξιλεωσηηηηη...Vamooossss

Σε έχω 

 

 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για καντε το εικονα...Ο δημοσιογραφος να ρωταει απεγνωσμενους πολιτες για τις καταστροφες και γω σ ενα κανο να περναω απο το πλανο της καμερας με μια ντουντουκα και να φωναζω.."καλλιθεα 250mm"!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Για καντε το εικονα...Ο δημοσιογραφος να ρωταει απεγνωσμενους πολιτες για τις καταστροφες και γω σ ενα κανο να περναω απο το πλανο της καμερας με μια ντουντουκα και να φωναζω.."καλλιθεα 250mm"!!!

rodos12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οταν η Αση Γωνια παιζει να εχει φτασει τα 250mm δεν μπορω να διανοηθω καν τι θα εχει ριξει στον Καλλικρατη Σφακιων με τετοιο stream...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

93mm και η ρεθυμναρα..Πανω απο 80mm τα ανωγεια..Κοντα στα 80mm και ο πλακιας..Παρα πολλοι σταθμοι στην κρητη προσεγγιζουν η ξεπερνουν πλεον τα 100mm..

Αγια Βαρβαρα Ηρακλειου..

IMG-0e5c84b5156d3c5c17a9f7998f932430-V.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

93mm και η ρεθυμναρα..Πανω απο 80mm τα ανωγεια..Κοντα στα 80mm και ο πλακιας..Παρα πολλοι σταθμοι στην κρητη προσεγγιζουν η ξεπερνουν πλεον τα 100mm..

Πάντως  ο σταθμός  στο μέρωνα Αμαρίου φτάνει  στα 19 mm σε αντίθεση  με το φράγμα ποταμών που είναι στα 200 κάτι πολύ  πιο  ήπια τα φαινόμενα  στο μέσα Αμάρι θα έλεγα  πως βρέχει  ποτιστικά χωρίς προβλήματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Nikos rethimno είπε:

Πάντως  ο σταθμός  στο μέρωνα Αμαρίου φτάνει  στα 19 mm σε αντίθεση  με το φράγμα ποταμών που είναι στα 200 κάτι πολύ  πιο  ήπια τα φαινόμενα  στο μέσα Αμάρι θα έλεγα  πως βρέχει  ποτιστικά χωρίς προβλήματα 

Ετσι Νικο μου..Πολλες τοπικοτητες...Ειδικα ατον νομο ρεθυμνου..Πριν λιγο μιλησα με φιλο απο τους Αρμενους..Πολυ νερο απο το μεσημερι και μετα σε ολη την ευρυτερη περιοχη..Απλα μεχρι στιγμης ο δημος λαμπης και ο δημος αμαριου δεν εχουν θεματα...Τοπικα και εκει εχει πεσει πολυ νερο αλλα εχει πεσει με ποτιστικο τροπο με καποια ξεσπασματα..Το σπηλι σκεψου ειναι κοντα στα 50mm και στο χωριο μου εχουν πεσει 67mm.Ο πλακιας προηγειται με 78mm..Απο τον δημο Λαμπης..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το γηπεδο του Αστερα Περαματος στον νομο Ρεθυμνου ειναι ετοιμο να φιλοξενησει αγωνες Polo της A1.

https://capitano.gr/articles/h-kakokairia-sthn-krhth-katestrepse-to-ghpedo

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημερινός υετός

Γκάζι 160mm, Ωρωπός 190mm, Μάνδρα 210mm, Βίλια 250mm, Λιβαδειά 250mm, Αμφίκλεια 310mm, Ζερίκι 370mm, Βαθύσταλο Παρνασσού 400mm.

Αααααααα περιμένετε μάλλον κανά όνειρο έβλεπα πριν!!!!!

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρα πολυ νερο και στο ρεθυμνο..109mm και βαραει 70αρες...Το περισσοτερο νερο επεσε απο το απογευμα και μετα..Υπαρχουν ηδη προβληματα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Ζερίκιος είπε:

Σημερινός υετός

Γκάζι 160mm, Ωρωπός 190mm, Μάνδρα 210mm, Βίλια 250mm, Λιβαδειά 250mm, Αμφίκλεια 310mm, Ζερίκι 370mm, Βαθύσταλο Παρνασσού 400mm.

Αααααααα περιμένετε μάλλον κανά όνειρο έβλεπα πριν!!!!!

Γατακι😋...Χαροκοπειο 420mm..Σπασαμε και το ρεκορ της ζαγορας..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Γατακι😋...Χαροκοπειο 420mm..Σπασαμε και το ρεκορ της ζαγορας..

Ώπα +260mm από το Γκάζι το Χαροκόπειο? Πάω στην ταράτσα να δω αν η Ακρόπολη είναι στη θέση της..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Ζερίκιος said:

Σημερινός υετός

Γκάζι 160mm, Ωρωπός 190mm, Μάνδρα 210mm, Βίλια 250mm, Λιβαδειά 250mm, Αμφίκλεια 310mm, Ζερίκι 370mm, Βαθύσταλο Παρνασσού 400mm.

Αααααααα περιμένετε μάλλον κανά όνειρο έβλεπα πριν!!!!!

Αν βυθιστει Πελοποννησος Ευβοια τα εχεις ανετα..αλλα καλο ερωτημα το προηγουμενο και εικαζω οτι εχει να κανει με το οτι κατα την περιστροφη του συστηματος νοτια της Κρητης δε συναταει καθολου στερια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Korfalonas έχω σκεφτεί και έχω συζητήσει πολλές πολλές φορές με άλλους καιρόφιλους αυτό το θέμα. Δηλαδή πόσο διαφορετικά στάνταρ θα είχαμε σε Αττική και Βοιωτία αν δεν υπήρχαν Εύβοια και Πελοπόννησος (και βασικά τα ορεινά τους). Αν δεν υπήρχε πχ η Εύβοια, το λεκανοπέδιο και ειδικά τα βπ με βοριά θα είχαν συμπεριφορά Στενής λόγω Πεντέλης καθώς η Πεντέλη θα ήταν το 1ο βουνό που "βρίσκει" ο καιρός.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Ζερίκιος said:

Korfalonas έχω σκεφτεί και έχω συζητήσει πολλές πολλές φορές με άλλους καιρόφιλους αυτό το θέμα. Δηλαδή πόσο διαφορετικά στάνταρ θα είχαμε σε Αττική και Βοιωτία αν δεν υπήρχαν Εύβοια και Πελοπόννησος (και βασικά τα ορεινά τους). Αν δεν υπήρχε πχ η Εύβοια, το λεκανοπέδιο και ειδικά τα βπ με βοριά θα είχαν συμπεριφορά Στενής λόγω Πεντέλης καθώς η Πεντέλη θα ήταν το 1ο βουνό που "βρίσκει" ο καιρός.

 Θα ηταν χαλαρα οι πιο υετοφορες περιοχες και η πρωτευουσα θα ηταν σιγουρα αλλου😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...