Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βαρετοκαιρια ατελειωτη....η Αττικη μετα απο 3 βροχερα ετη βρισκει την καιρικη της Νεμεση...

Ηλιος ηλιος ηλιος και βοριας...οι θερμοκρασιες πεφτουν φυσιολογικα αλλα.τα μεσημερια θυμιζουν κατι απο καλοκαιρι στο ιδιο μοτιβο απο τον Ιουλιο ο καιρος...

Το πηρατε χαμπαρι οτι μετα τον Οκτωβριο που εφυγε με 0 χιλιοστα το ιδιο θα συμβει και με.το Νοεμβριο;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από Χαλκίδα, συνοψη της νυχτας που περασε απο το σταθμό μου.

Ξυπνησα με ήλιο αλλά τώρα συννεφιασε, 13 βαθμοι, απνοια και 89% υγρασία αυτή τη στιγμή.

2020_11_14_08_13_22_Photos.thumb.jpg.e00cd198547953ec31704b8172cc870c.jpg

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρεχει σε τμηματα της ευβοιας οπως στους Ανδρονιανους..Επισης βροχη εχουμε και στα ενδοτερα της Κρητης..Η καμερα απο την Αγια Βαρβαρα Ηρακλειου διαφωτιστικη.

IMG-7f706c251d5b4e3617e775771c50945c-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

8.4 η ελάχιστη της ημέρας (και του Φθινοπώρου) στο Κορδελιό

10.1 στο Ωραιόκαστρο

0.8 στον λαγκαδα

Τόσο χαμηλά έφτασε Λαγκαδάς!!!!!!?

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επιτελους λιγο κρυο.....6,1 αυτη την στιγμη στα προαστια των ιωαννινων με ομιχλη, η ελαχιστη  2,8

ο βολος εχει ηλιο για 2η συνεχομενη μερα ! η ελαχιστη στο λιμανι 9,9 και τωρα εχει 13,5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-1,3 ελάχιστη Πολιανή 14,1 τώρα. Παρατηρώ στη δορυφορική ότι σε κάποια αναστροφικά μέρη της Πελοποννήσου υπάρχει ένα στρώμα ομίχλης, ειδικά στην κοιλάδα του Φενεού, οπότε η θερμοκρασία εκεί θα διατηρείται ακόμα σε πολύ χαμηλά επίπεδα. Η περιοχή του Φενεού θεωρώ ότι είναι μόνη κατοικημένη αναστροφική περιοχή της Πελοποννήσου έως τα 700 μ. που μπορεί να συναγωνιστεί μέχρι κάποιο βαθμό σε ακραίες ψυχρές εισβολές, τις μεγάλες δυνάμεις της βόρειας χώρας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταιγίδες στο βόρειο Αιγαίο.. φαίνεται να έχουμε αργότερα φαινόμενα και στην Αττική.. κυρίως στα ανατολικά προσηνεμα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλό Σ/Κ σε όλους, με υγεία και υπομονές, από την Χόχλια....2,2οC η ελάχιστη θερμοκρασία στο χωριό μας, νωρίς το πρωί....λιακάδα!!!

IMG_20201114_112131.jpg

IMG_20201113_115515.jpg

IMG_20201112_201111.jpg

IMG_20201112_201125.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήλιος και ζεστουλα στην Λάρισα. Κάθε μέρα που περνάει με τέτοιο καιρό αυτή την εποχή είναι καιρικώς χαμένη. Και σαν να μην φτάνει αυτό, ανέβηκα ταράτσα και εμφανίστηκε ένα ζουζούνι τέρας. Σαν σφήκα δεν ξέρω, αλλά θηρίο ανήμερο. Δεν πήγα πιο κοντά να το φωτογραφίσω για προφανείς λόγους.. κίτρινο και μαύρο ήταν. Όποιος ξέρει ας μου αναφέρει τι είναι. Εγώ το φοβήθηκα... Αναφορικά ήταν διπλάσιο σε μέγεθος από μια τυπική μέλισσα.

IMG_20201114_104534.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Ήλιος και ζεστουλα στην Λάρισα. Κάθε μέρα που περνάει με τέτοιο καιρό αυτή την εποχή είναι καιρικώς χαμένη. Και σαν να μην φτάνει αυτό, ανέβηκα ταράτσα και εμφανίστηκε ένα ζουζούνι τέρας. Σαν σφήκα δεν ξέρω, αλλά θηρίο ανήμερο. Δεν πήγα πιο κοντά να το φωτογραφίσω για προφανείς λόγους.. κίτρινο και μαύρο ήταν. Όποιος ξέρει ας μου αναφέρει τι είναι. Εγώ το φοβήθηκα... Αναφορικά ήταν διπλάσιο σε μέγεθος από μια τυπική μέλισσα.

IMG_20201114_104534.jpg

Μπαμπουρας η βομβινος κατι τετοιο μοιαζει.

Επεξεργάστηκε από xirolivado
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιστροφή και ξεκούραση  μετά από 24χλμ ορεινό ευεργετικό  τρέξιμο στον Υμηττό.....

Στους 18.5 έφτασε νωρίτερα με ήλιο η θερμοκρασία στους 17.3 τώρα με συννεφια... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-2.2 ελαχιστη στα Καλάβρυτα στα 730μ 

-3.8 ελαχιστη στο Παος Καλαβρύτων στα 640μ 

 

14 στις 14 μέρες με μέγιστη πάνω από 20 βαθμούς στον Ποταμό Κέρκυρας.... 

Τρομερό.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δυστυχως εαν στο Αιγαιο δεν υπαρχει σοβαρο χαμηλο δεν περναει στο λεκανοπεδιο ουτε κουνουπι με τον καιρο βορειου ρευματος......τουλαχιστον ζεσταινουν νερο οι ηλιακοι θερμοσιφωνες.....μαλλον πρεπει να επενδυσουμε ολοι σε φωτοβολταικα....ειδικα φετος θα ειχαμε τζαμπα ρευμα ολες σχεδον τις ημερες.....η επομενη εβδομαδα βεβαια αναμενεται να

δωσει αρκετες βροχες σε ολη την χωρα....για να δουμε.....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

δυστυχως εαν στο Αιγαιο δεν υπαρχει σοβαρο χαμηλο δεν περναει στο λεκανοπεδιο ουτε κουνουπι με τον καιρο βορειου ρευματος......τουλαχιστον ζεσταινουν νερο οι ηλιακοι θερμοσιφωνες.....μαλλον πρεπει να επενδυσουμε ολοι σε φωτοβολταικα....ειδικα φετος θα ειχαμε τζαμπα ρευμα ολες σχεδον τις ημερες.....η επομενη εβδομαδα βεβαια αναμενεται να

δωσει αρκετες βροχες σε ολη την χωρα....για να δουμε.....

 

Το ρευμα ειναι βορειοδυτικο και οχι βορειο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν σταματάει να μας χαρίζει συγκινήσεις ο καιρός στην Θεσσαλονίκη .... Τι και αν στα διαγράμματα είμαστε κάτω υποτίθεται από τα κλιματικά πολλοί σταθμοί έφτασαν και ξεπέρασαν τους 20 βαθμούς . ..

6,8- 19,4 στον σταθμό μου 

Νοεσις 19,2 

Κάτω Πυλαία 19,4

Κέντρο 19,9 

Κορδελιό 20,1

Σίνδος 21,5 

Ακόμα και ο Λαγκαδάς που είχε ελάχιστη 0,8 C έφτασε τους 19,3 C ... Δεν λέει να κρυώσει 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βενερατο Ηρακλειου..Στο δικο της καιρικο κοσμο η Κρητη...ακομα και σημερα..

IMG-5df340277c70ef6058de8ccd3d813e9f-V.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 11.6 η ελαχιστη σημερα στην Καλλιθεα..Ειχαμε καποιες τοπικες νεφωσεις νωριτερα με την μορφη αναπτυξεων..Και παλι ομως επικρατησε ηλιοφανεια..Αγγιξαμε μαλιστα τους 20 βαθμους εστω και προσκαιρα που ηταν και η μεγιστη..

Νιωθω τυψεις γιατι ειπα επιτελους την αληθεια στο κατοικιδιο μου..Καλλιθεα 254mm ετησιο..😂

IMG-5ddf859f697767500865ebaadc6cd837-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...