Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κάνω και εγώ την αναφορά μου...τεσταρω τον bresser 5 in 1 στο μπαλκόνι προς το παρών μέχρι να γίνει η τελική πατέντα που θα ανεβάσω τι έκανα σε ανάλογο θεμα και μοιάζει εξαιρετικός...14.2 72% θερμοκρασία και υγρασια αντίστοιχα με τον μετεωρολογικό του Αστεροσκοπείου στα 500 μέτρα ευθεία απ' το σπίτι μου 14.8 69% ίσως επειδή είναι σε πιο κλειστό σημείο...εδώ και η κονσόλα

 

IMG_20201114_171917.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, sakis13 said:

Βενερατο Ηρακλειου..Στο δικο της καιρικο κοσμο η Κρητη...ακομα και σημερα..

IMG-5df340277c70ef6058de8ccd3d813e9f-V.jpg

 

2 hours ago, sakis13 said:

Και στην Κρητη η Αση Γωνια 30mm στον δικο της κοσμο σε σχεση με την υπολοιπη οταν οι αλλες εσωτερικες ορεινες περιοχες παιζουν στα 3mm-5mm.. κατι τετοιες μερες κανουν το μεγαλο βροχομερος..

Επεξεργάστηκε από korfalonas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα μετά από πολλές μέρες λόγω μαζεματος ελιάς!! Η άνοιξη συνεχίζεται απτόητη εδώ με 20αρι κάθε μέρα και εννοείται κοντομάνικο χωρίς, θέρμανση ακόμα! Τουλάχιστον ο καιρός βοήθησε να μαζέψουμε τις ελιές!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, freeze είπε:

Δεν σταματάει να μας χαρίζει συγκινήσεις ο καιρός στην Θεσσαλονίκη .... Τι και αν στα διαγράμματα είμαστε κάτω υποτίθεται από τα κλιματικά πολλοί σταθμοί έφτασαν και ξεπέρασαν τους 20 βαθμούς . ..

6,8- 19,4 στον σταθμό μου 

Νοεσις 19,2 

Κάτω Πυλαία 19,4

Κέντρο 19,9 

Κορδελιό 20,1

Σίνδος 21,5 

Ακόμα και ο Λαγκαδάς που είχε ελάχιστη 0,8 C έφτασε τους 19,3 C ... Δεν λέει να κρυώσει 

Καμια σχέση η Τ στα 850 με αυτή του εδάφους... Ο ήλιος καίει σαν άνοιξη!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11.5 η ελαχιστη χαμηλοτερη μεχρι στιγμης σε εναν Νοεμβριο ΔΡΑΜΑ που ηδη κυλησε ο μισος...

19.3 η μεγιστη με σπαστη συννεφια και οταν κατα τις 15.30 διαλυθηκε γκαζωσε προς τα πανω η μεγιστη ακριβως οπως το καλοκαιρι....

13.5 τωρα και ο Νοεμβριος καλπαζει προς ιστορικα ρεκορ ανομβριας κ ηλιοφανειας....

Το μονο ευχαριστο -τα ιδια λεω απο αρχες Οκτωβρη εντωμεταξυ- ειναι οτι εχει μειωθει.η διαρκεια της ημερας και.ετσι αποφευγουμε μεν τα εγκεφαλικα με 22.και 25 βαθμους που θα ανεβαινε.πανευκολα και απο.την.αλλη εχουμε αρκετες ωρες.*φθινοπωρινη* δροσουλα με.θερμοκρασιες κατω απο 15 βαθμους....

Δεν εχω αναψει δευτερολεπτο θερμανση....15 Νοεμβρη....αντε και εις ανωτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21,1 ολόκληροι βαθμοί σήμερα εδώ στο Μακροχώρι παρόλο που το ημερολόγιο γράφει 14 Νοέμβρη και η διάρκεια της νύχτας είναι πλέον μεγάλη....με ηλιοφάνεια φυσικά ανοιξιάτικες καιρικές συνθήκες.....απίστευτα άνομβρο και ιδιαίτερα ζεστό για την περιοχή φθινόπωρο....στους 4,8 είχε πέσει η ελάχιστη στους 12,7 είμαστε τώρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, korfalonas είπε:

 

Και στην Κρητη η Αση Γωνια 30mm στον δικο της κοσμο σε σχεση με την υπολοιπη οταν οι αλλες εσωτερικες ορεινες περιοχες παιζουν στα 3mm-5mm.. κατι τετοιες μερες κανουν το μεγαλο βροχομερος..

Απιστευτο ρε φιλε..Και ουτε καν με διαταραχη...Και τα σφακια προχθες εαν δεν απατομαι προσεγγισαν τα 30mm απο το πουθενα..Αυτα μονο η κρητη τα κανει..😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, geornik είπε:

Βροχες βορειου ρευματος κατηφοριζουν το Αιγαιο...βρεχει γερα στην ανατολικη Ανδρο

CGIProxy (4).jpeg

Screenshot_20201114-123230_Chrome.jpg

Δεν είχε διάρκεια..... http://andros.meteoclub.gr/index.htm

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10,7 τώρα στον σταθμό μου στην ταράτσα χωρίς άπνοια,  φυσάει λίγο από 2 μέχρι 5 χλμ./ώρα. Εάν σταματήσει τελείως ο αέρας πιστεύω ότι απόψε θα είναι η πρώτη μονοψήφια θερμοκρασία φέτος για την παραθαλάσσια Χαλκίδα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πρωτη μερα της σεζον που χτυπησαμε μονοψηφια θερμοκρασια..Η ελαχιστη στην Καλλιθεα στους 9.8..Αλλα με αιθριο καιρο και παντελης ελλειψη φαινομενων...Βαρετοκαιρια διχως τελος...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πως περναει ο καιρος!!Σαν σημερα πριν τρια χρονια εχασαν τη ζωη τους 24 ανθρωποι στις πλυμμηρες της Μανδρας...Αν και δεν ειχε βρεξει ολο το βραδυ στην περιοχη,νωρις το πρωι της Τεταρτης,τσουναμι απο νερο στην κυριολεξια εισχωρησε στην πολη με ραγδαιο τροπο..Υπολογιζεται οτι περιπου 200mm επεσαν εκεινο το βραδυ στους ορεινους ογκους του ορους Πατερα και ολο αυτο το νερο κατεληξε στην πολη της Μανδρας..Το ακραιο φαινομενο σε συνδυασμο με την αναρχη δομηση της περιοχης ειχαν ως αποτελεσμα,μεγαλο μερος της πολης να πληγει σοβαρα...Κανεις δεν λογοδοτησε και κανεις δεν πληρωσε..Μονο οι οικογενειες των θυματων ακομα ανεβαινουν τον δικο τους Γολγοθα..

Για την ιστορια και μονο απο τις 13 νοεμβρη μεχρι και την Κυριακη επεσαν στην αθηνα 130mm με 5 καταιγιδες συνολικα να εκδηλωνονται σε αυτο το διαστημα και 8 μερες σερι υετου..Το συστημα αυτο ονομαστηκε Ευρυδικη και μεχρι σημερα μνημονευεται απο ατομα σαν και του λογου μου..😁

Οι νεκροι να ελειπαν μονο....

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11.3 ελαχιστη στην ταράτσα μου.... 

8.0 έγραφε πριν λίγο το αμάξι μου στην Κοκκινοπουλου έξω από την πύλη του ΕΜΠ.... 

Κατα τ αλλα μια από τα ίδια... Λιακαδα και βαρετοκαιρια.... Ούτε τα μοντέλα μας κάνουν τη χάρη.... Απ το κακό στο χειρότερο..... Αισίως 165 Ιουνίου σήμερα..... Και μη χειρότερα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2,7 βαθμοι τωρα στα προαστια των ιωαννινων με την ελαχιστη στους 0,1

ψυχρα και στον βολο σημερα το πρωι με την ελαχιστη στους 7,9 ......τωρα στους 10,9 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9.8 ελάχιστη στον σταθμό μου στην ταράτσα εδώ στα νότια της Χαλκίδας (δίπλα στην θάλασσα), η πρώτη μονοψήφια της σεζόν. Λιακάδα τώρα, άπνοια και 14 βαθμοί στο θερμόμετρο μου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1,9 η ελαχιστη στον αναστροφικο της Ιπποκρατειου,στους 7,5 στον ψηλο,καπου στους 6,5 με 7 εδω.Παμε για την υψηλοτερη μεγιστη σημερα για τις τελευταιες 10 μερες με δυνατη ηλιοφανεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...