Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, heavy snow είπε:

Αρκετο κρυο με την θερμοκρασια τωρα στους 4,9 μεσα στην πολη του Νευροκοπιου και στους 2,1 εκτος πολης.

Από πού βλέπεις τη θερμοκρασία εκτός πόλης;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ νερο σημερα στην Κρητη κυριως στους νομους Ηρακλειου,Ρεθυμνης και Λασηθιου...

Ενδεικτικα στο νομο Ρεθυμνης

Ανωγεια 52.4mm

Φουρφουρας 39.2mm

Πλακιας 42.4mm

Σπηλι 38.6mm με επιφυλαξη...

Καλλιθεα 28.8mm

Μερωνας Αμαριου 31.4mm

Πλατανος Αμαριου 23.4mm

Φραγμα ποταμων 51.8mm

Τα ηνια κρατα ο νομος Ηρακλειου με τον Αγιο Μυρωνα,τον Προφητη Ηλια και τον Βενερατο να κλεινουν την μερα με πανω απο 80mm...!!!Και επεται και συνεχεια..Καλο βραδυ παιδες!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηδη τα Ανωγεια για τη νεα μερα εχουν 9.4mm..Ο μηνιαιος υετος ειναι στα 228mm..Μεχρι αυριο το μεσημερι μεσα σε 10 μερες τον νοεμβρη,θα εχουν καταγραψει πιο πολλα χιλιοστα απ οσα εχουν καταγραψει ολοι οι σταθμοι της αθηνας στα κεντρονοτια απο την αρχη του 2020!!!Ενδεικτικα η καλλιθεα εχει ετησιο 254mm..Τι αναφορες να δωσουμε μετα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.....Μια εικόνα ισούται με χίλιες λέξεις λένε... καμία φορά ένα βίντεο ισούται με πολύ περισσότερες! Το παρακάτω βίντεο είναι από την Σητεία πριν 6  ώρες και δείχνει με τον καλύτερο τρόπο την δύναμη της φύσης.... δείτε το όλο!.......

Πηγή: Ρένα Πατεράκη / ΜΕΤΕΩΚΡΗΤΕΣ

 

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

12.7 στο λιμάνι τώρα και πέφτει γρήγορα, να δούμε αν θα καταφέρει μονοψήφια το πρωί.. (12.2 τώρα)

Φυσικά και θα κάνει! Προσωπικά εμείς εδώ μονιψηφιες ελάχιστες (0 < Τ < 10) είχαμε ήδη από την 1η Οκτωβρίου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αλλη μια μερα με εντονες βροχοπτωσεις στην Κρητη αλλα και σε Κασο Καρπαθο....στην Αττικη λιγες μονο νεφωσεις με αρκετη ψυχρα και την Τ εδω στο Ηρακλειο στους 15 βαθμους αυτη την ωρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα..Η Κρητη non stop..

Αση Γωνια Χανιων 95.2mm

Ασκυφου 90mm

Αγριανα Ηρακλειου 114.2mm

Μοχος 75mm

Ημερησιος υετος και θα ριχνει μεχρι τα ξημερωματα..Ασυλληπτα νουμερα.Και αρκετοι ακομα σταθμοι πανω απο τα 30mm και προσεγγιζουν ακομα και τα 50mm!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε δυο ανανεωσεις στο Φραγμα Ποταμων στο Ρεθυμνο ο σταθμος απο τα 49.4mm πηγε στα 86mm!!Βαραει κρεσεντο με συνεχεις 150αρες και 200αρες...Α ρε κακομοιρα Αττικη...

Για του λογου το αληθες.Και σε λιγο θ ανεβασω και το διαγραμμα με τις παρουσες ραγδαιοτητες που ξεπερασαν και τα 200mm/h.

GIF-0937230d1fe7da42c320885035b1ab6b.gif

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα,

Το χωρίο μου είναι στο Μίνωα πεδιάδας στο Ηράκλειο Κρήτης εκεί που έχει πέσει το πολύ νερό τις τελευταίες ημέρες. Η εικόνα που έχω από τους δικούς μου που μένουν εκεί είναι για κακοκαιρία που όμοια της κάνουν πολλά χρόνια να δούνε, δυστυχώς έχουν γίνει πολλές καταστροφές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαλλια 146.8mm σημερα και δινει...157.2mm μολις και βαραει 80αρες...Εαν δειτε το διαγραμμα με το rain rate,ειναι για κορνιζα..

Ειμαι σε συνεχη επαφη με τα ξαδερφια μου στο ρεθυμνο..Και μου το λεγαν..Να μεινω κρητη μονιμα..Και γω ο μακακας,διαλεξα την κουλα...Με περικεφαλαια κιολας μακακας...

166.2mm και δινουν πονο..Ολο το βραδυ ραγδαιοτητες απο 30 εως 200mm/h!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από την Χόχλια Ευρυτανίας....βαριά συννεφιά και σα να φαίνεται να ετοιμάζεται για βροχή....4,5οC η ελάχιστη θερμοκρασία....

IMG_20201110_082737.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Beach-snow NG είπε:

205mm ως τώρα στα Αγριανά Χερσονήσου στο Ηράκλειο!!!

Σε λιγο φτανουν τον ετησιο υετο μου...Αχ κουλα..που ελεγε και μια ψυχη..😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

205mm ως τώρα στα Αγριανά Χερσονήσου στο Ηράκλειο!!!

149.4mm λεει ο σταθμος...Μηπως λες storm total..Μαλια 170mm..!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

149.4mm λεει ο σταθμος...Μηπως λες srorm total..Μαλια 170mm..!!!

Εδώ το αναφέρει Σάκη.....

IMG_20201110_085154.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Εδώ το αναφέρει Σάκη.....

IMG_20201110_085154.jpg

Συνολο κακοκαιριας ειναι Κωστα μου..Τωρα ανανεωσε ο σταθμος και εχει 152.4mm Ως storm total,εχουν πλεον ξεπερασει οντως και τα 205mm!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, WEATHER-FUN είπε:

Φυσικά και θα κάνει! Προσωπικά εμείς εδώ μονιψηφιες ελάχιστες (0 < Τ < 10) είχαμε ήδη από την 1η Οκτωβρίου!

Ούτε καν τελικά, ίσα ίσα ανέβηκε κιόλας. Ίσως άλλαξε ο άνεμος. Στους 15 τώρα με ψιχαλες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διαγραμμα rain rate απο μαλια..Ειναι ηδη για σημερα στα 172.8mm!!!Κοιταξτε εμμονη ραγδαιοτητων με την εναρξη της νεας μερας..

GIF-12b1a2d19bc392713ef94d0a3d7c5ed9.gif

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...