Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς αυτό....μόνο Βόρεια κλιματικά δεν είμαστε..απλά γεωγραφικά η Κρήτη ποιο πολύ κρύο θα έχει από εμάς που συνεχίζουμε σε ανοιξιάτικα μονοπάτια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2.8 η ελάχιστη αίσθηση θερμοκρασίας στην Πάρνηθα... 

Εδώ η μέγιστη θερμοκρασία στους 20.1 με ριπες ΒΔ ανέμου στα 41χλμ/ωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σκίζω ξύλα με το τσεκούρι χωρίς να ιδρώνω..έχει καλό καιρό αλλά φυσάει και ένα αεράκι που μετριάζει την οποια ζέστη......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρυωνουμε αργα αλλα σταθερα....το κραταμε αυτο σαν θετικο αλλα οσο εχει αυτον τον ηλιο δεν παμε πουθενα...

12 η ελαχιστη στο κεντρο λες μπηκε επιτελους φθινοπωρο....τσα! Μεγιστη 22 και ηλιοθεραπεια Μαγιατικη...

Τα ιδια κ εδω Ζωγραφου 13 η ελαχιστη (σε μη αναστροφικο σημειο στον 6ο οροφο) και παλι πανω απο 20 μεγιστη στους 20.8....

Ευτυχως.πλεον νυχτωνει απο τις 6 παρα οποτε η θερμοκρασια αρχιζει να κατρακυλαει....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενδεικτικό της αφύσικη ηπιότητας και απεριόριστης ηλιοφάνειας για την εποχή στις εικόνες παρά κάτω ...ξαναφύτρωσαν και βγάλανε λουλούδια οι φράουλες στον κήπο μας! 23,4 σημερα και πάνω από 22-24 όλο αυτό το 15ημερο ! 

3FCA7D5C-FA9E-496A-A59A-5A70E2DA8C03.jpeg

4569907E-E78C-4AD9-9365-4B1411CB97B5.jpeg

BADC2EB4-86D8-4B20-99FB-BCC9B717F5DA.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σωτο έτσι όπως πάει και μάνγκο να βάζαμε θα επιανε ..... Δεν ξέρω τι γίνεται αλλα και πέρυσι δεν μπορούσε να κρυώσει στα βόρεια για αυτό πολλές φορές αναφέρω ότι μου θυμίζει το περσινό χαλι σε χειρότερη εκδοση

Στους 13,3 τώρα στον σταθμό μου και γύρω στους 12 στο εσωτερικό του καμπου της Θέρμης 

Ο Λαγκαδάς μόλις λίγα χλμ από το κέντρο της Θεσσαλονίκης στον δικό του κόσμο στους 7,7 C και αύριο πρωί σίγουρα θα είναι πολύ χαμηλά

Και οι ελάχιστες σημειώνονται τώρα μιας και χθες ζήσαμε την κόλαση του Δάντη

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακριβώς αυτό ! Τώρα σημειώνονται οι ελάχιστες και εδώ στους 10 τώρα .. το πρωί δεν είχαμε πέσει κάτω από τους 11,5.... !!! 
αν συνεχίσει κάνα 15 ήμερο έτσι θα φάμε φράουλες πάντως εδώ κανονικά !! Και άλλη μια χρόνια είχε συμβεί αυτό δεν θυμάμαι ακριβώς .. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, freeze είπε:

Σωτο έτσι όπως πάει και μάνγκο να βάζαμε θα επιανε ..... Δεν ξέρω τι γίνεται αλλα και πέρυσι δεν μπορούσε να κρυώσει στα βόρεια για αυτό πολλές φορές αναφέρω ότι μου θυμίζει το περσινό χαλι σε χειρότερη εκδοση

Συνηθως τετοια χάλια σπάνε με εκκωφαντικό τροπο!Οπότε υπομονή!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, freeze είπε:

Σωτο έτσι όπως πάει και μάνγκο να βάζαμε θα επιανε ..... Δεν ξέρω τι γίνεται αλλα και πέρυσι δεν μπορούσε να κρυώσει στα βόρεια για αυτό πολλές φορές αναφέρω ότι μου θυμίζει το περσινό χαλι σε χειρότερη εκδοση

Στους 13,3 τώρα στον σταθμό μου και γύρω στους 12 στο εσωτερικό του καμπου της Θέρμης 

Ο Λαγκαδάς μόλις λίγα χλμ από το κέντρο της Θεσσαλονίκης στον δικό του κόσμο στους 7,7 C και αύριο πρωί σίγουρα θα είναι πολύ χαμηλά

Και οι ελάχιστες σημειώνονται τώρα μιας και χθες ζήσαμε την κόλαση του Δάντη

Πέρσυ η Χαμηλότερη θερμοκρασια μέχρι και 28-29 Νοεμβρίου ήταν στους 11.6 (Σαν σήμερα αν θυμάμαι καλά)

Η πρώτη μονοψήφια ήταν την τελευταία μέρα του Νοέμβρη 

Φέτος μέχρι τώρα, η ελάχιστη είναι στους 10.2, όπως και του Ωραιοκαστρου

 

15.4 στο Κορδελιό τώρα

Ωραιόκαστρο 13.1

Ο Λαγκαδάς ανέβηκε στους 8.2

Διαβατά 15.3

Φίλυρο 12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 9 και πεφτει εδω...στους 5 ο αναστροφικος της Ιπποκρατειου.Χρειαζεται θερμανση πλεον αλλα δεν εχω βαλει πετρελαιο...

 

Και κάτι ασχετο.Χθες τελείωσε η αντιπυρικη περίοδος εδω και μας αφησαν οι μονιμοι φυλακες αγγελοι μας,οι πυροσβεστες του κλιμακιου Δροσοπηγης-Ιπποκρατειου.Ευτυχως ολα πηγαν καλα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Συνηθως τετοια χάλια σπάνε με εκκωφαντικό τροπο!Οπότε υπομονή!

Μακάρι αν και δεν φαίνεται κάτι τουλάχιστον για τα βόρεια ... Και εγώ έτσι θέλω να πιστεύω .... Αλλά επειδή μου το λέει Γιώργος αυτό .... ξέρω ένα τραγούδι που λέει ο Γιώργος είναι πονηρός και αυτά που λέει μην τα τρως ...😝

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, freeze είπε:

Μακάρι αν και δεν φαίνεται κάτι τουλάχιστον για τα βόρεια ... Και εγώ έτσι θέλω να πιστεύω .... Αλλά επειδή μου το λέει Γιώργος αυτό .... ξέρω ένα τραγούδι που λέει ο Γιώργος είναι πονηρός και αυτά που λέει μην τα τρως ...😝

Μην τα τρως,αλλα οταν θαβεστε να με θυμηθεις!Το πιστευω πολυ φετος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, freeze είπε:

Σωτο έτσι όπως πάει και μάνγκο να βάζαμε θα επιανε ..... Δεν ξέρω τι γίνεται αλλα και πέρυσι δεν μπορούσε να κρυώσει στα βόρεια για αυτό πολλές φορές αναφέρω ότι μου θυμίζει το περσινό χαλι σε χειρότερη εκδοση

Στους 13,3 τώρα στον σταθμό μου και γύρω στους 12 στο εσωτερικό του καμπου της Θέρμης 

Ο Λαγκαδάς μόλις λίγα χλμ από το κέντρο της Θεσσαλονίκης στον δικό του κόσμο στους 7,7 C και αύριο πρωί σίγουρα θα είναι πολύ χαμηλά

Και οι ελάχιστες σημειώνονται τώρα μιας και χθες ζήσαμε την κόλαση του Δάντη

Αστο μανγκο αδερφε..Παπαγια..Το καλυτερο φρουτο..Ταιριαζει και με τον καιρο...Που ειναι και αυτος παπαγια...😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9,5 βαθμοί στο Κρυονέρι αυτή την ώρα, δεύτερη μέρα που κατηφορίζουμε αρκετά . 

Στους 12,7 στο χωριό η Θ σε σημείο μη αναστροφικό  , στους 18,0 η μέγιστη . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...