Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θυμαμαι ποτέ μέχρι 20 Νοέμβρη να έχω ΜΗΔΕΝ υετο ρε παιδιά.... Τι χάλι είναι αυτό???? 

240mm και αν δεν κάνει κάτι εντυπωσιακό το Δεκέμβρη θα μιλάμε για το πλέον ανομβρο έτος της 20ετιας....

Επαιης δεν έχω στοιχεία αλλά εμπειρικά πρέπει να είναι η χρονιά με τις περισσότερες ώρες ηλιοφανειας αλλά και μια από τις πιο ανεμωδεις χρονιές που θυμάμαι.... 

Αυτην την ώρα απ το σταθμο μου... 

 

Screenshot_20201111-221603.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12,1 ελάχιστη και 17,3 μέγιστη με συννεφιά είχαμε σήμερα εδώ στο Μακροχώρι και την ευρύτερη περιοχή εννοείται.... τουλάχιστον δεν είχαμε ήλιο θύμιζε λίγο κάπως φθινόπωρο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Βαρελι διχως πατο αδερφε..Αλλα θα γυρισει...Και με εμφατικο τροπο...Και οπως εχω γραψει πολλακις..Αδιαφορω εαν θα γινουμε Καρδιτσα του σεπτεμβρη,μαλια του νοεμβρη ή Ευβοια του αυγουστου...Αυτη η ντροπη ξεπλενεται μονο με extreme severe weather!!!

Αδερφέ δυστυχώς όλο αυτά ακούμε εδώ και σχεδόν 3 χρόνια. "Θα γυρίσει", "θα γυρίσει", "ο καιρός κάνει κύκλους", "θα έρθει και η σειρά σας" και δεν αλλάζει τίποτα. Τα ίδια θα λέμε και σε 2-3 μήνες, τα ίδια και του χρόνου. Ιστορικό χιόνι από τον Φλεβάρη του 2008. Ε να σταματήσουμε το άθλημα, να απεγκαταστήσουμε σταθμούς και να αλλάξουμε χόμπι... δλδ δεν μας φτάνουν τα στραβά αυτής της χρονιάς, παίζει και ο καιρός με τον πόνο μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Ζερίκιος είπε:

Αδερφέ δυστυχώς όλο αυτά ακούμε εδώ και σχεδόν 3 χρόνια. "Θα γυρίσει", "θα γυρίσει", "ο καιρός κάνει κύκλους", "θα έρθει και η σειρά σας" και δεν αλλάζει τίποτα. Τα ίδια θα λέμε και σε 2-3 μήνες, τα ίδια και του χρόνου. Ιστορικό χιόνι από τον Φλεβάρη του 2008. Ε να σταματήσουμε το άθλημα, να απεγκαταστήσουμε σταθμούς και να αλλάξουμε χόμπι... δλδ δεν μας φτάνουν τα στραβά αυτής της χρονιάς, παίζει και ο καιρός με τον πόνο μας.

Σε καταλαβαινω φιλαρακι..Και συμφωνω σε ολα...Αλλα ειμαστε αρρωστοι!!Οσο μας πληγωνει τοσο μας πορωνει..Καιροφιλοι γεννιομαστε...Απλα χρειαστηκε καποια χρονια για να το εμπεδωσουμε..

Και στατιστικα και λογικα θα γυρισει...Υπομονη..

Η ελπιδα πεθαινει τελευταια αφου πρωτα μας πεθανει ο καιρος..

Ελπιζω να μην χρειαστει να γραψω ποιημα και για τον δεκεμβρη..😜

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έντονη συννεφιά εδώ στην Πολίχνη με ελάχιστα ανοίγματα. Θερμοκρασία από 10 νωρίς το πρωί έως και 18 με το ζόρι βέβαια αργά το μεσημέρι. Τώρα αυξημένη συννεφιά με τη θερμοκρασία στους 10 και το μόνο που μένει είναι να δούμε αν η ελάχιστη θερμοκρασία για σηνετ; σήμερα Τετάρτη θα σημειωθεί τώρα ή όχι. Κάνω υπομονή να λήξει κι ο Νοέμβριος να μπούμε στον τελευταίο μήνα του έτους δηλαδή στο Δεκεμβρη. Τουλάχιστον θα πλησιάζουν γιορτές και θα έχεις άλλη ψυχολογία. Ενώ τώρα που οι γιορτές ακόμη αργούν, το φθινόπωρο δεν έχει τελειώσει ακόμη και έχει περάσει και η 28η είναι όλα χάλια και δύσκολα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκδήλωση αστάθειας τοπικά κεντρο-δυτική Μεσσηνία έδωσε άλλα 15 mm στην Πύλο και 25 στα Κρεμμύδια.

Καλημέρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζει ακόμα η βροχή δυτική Μεσσηνία! Αν είναι έτσι να παίρνουμε τέτοια δωράκια, τότε να γκρινιάζω πιο συχνά!!😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παλι δεν καταφερε να κανει αρνητικη στα προαστια των ιωαννινων.....0,4 εφτασε....στους 5,7 τωρα

στον βολο η ελαχιστη 11,4 και τωρα στους 13,8 (ακομα δεν εχει κανει ουτε μια μονοψηφια)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

παλι δεν καταφερε να κανει αρνητικη στα προαστια των ιωαννινων.....0,4 εφτασε....στους 5,7 τωρα

στον βολο η ελαχιστη 11,4 και τωρα στους 13,8 (ακομα δεν εχει κανει ουτε μια μονοψηφια)

αφού έχει συνέχεια συννεφιά, πώς να κάνει αναστροφή;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

αφού έχει συνέχεια συννεφιά, πώς να κάνει αναστροφή;

ναι βρε απλα σπανια φτανουμε μεσα νοεμβρη για να κανει μια μονοψηφια ελαχιστη αν δεις προηγουμενες χρονιες στον βολο (απο το σταθμο στο λιμανι )

2014 : 2/11 ---> 8οC (και ειχε κανει και 10.0 στις 25/10)

2015 : 27/10----> 9,9οC

2016 : 31/10----> 9,7οC (και 10.0 στις 19/10)

2017 : 8/10 ----> 9οC 

2018: 25/10 ----> 9.3oC 

Ενω περυσι και φετος αργει πολυ....περυσι 1η μονοψηφια ηταν στις  26/11

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 2,4οC έφτασε η ελάχιστη Τ σήμερα νωρίς το πρωί, εδώ στη Χόχλια....βγήκε δειλά και ο ήλιος για πρωινό, μετά απο μια εβδομάδα!!

FB_IMG_1605168802859.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12.8 ελαχιστη στην ταράτσα μου

15.5 τώρα με συννεφια

Πιο άξιο λόγου από τη συννεφια είναι η πτώση της έντασης του ανέμου μετά από πάρα πολύ καιρό..... Μόλις 15-20χλμ/ωρα ριπες από το 50-70 τις προηγούμενες εβδομάδες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήλιος με λίγα σύννεφα στην Λάρισα 

Υ.γ μπορεί κάποιος admin να μου ανεβάσει το επιτρεπτομενο όρο mb έχει ενα μήνα που πέφτει και τώρα είμαι στα 10 ..

IMG_20201112_111321.jpg

IMG_20201112_111330.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στον βολο παλευει να βγαλει ηλιο σημερα αλλα δεν το κοβω να τα καταφερνει...η θερμ στο λιμανι τωρα 15,9

γιαννενα εβγαλε κατι συννεφακια  και η θερμ στους 16,6

 

Επεξεργάστηκε από Γιάννης μασ
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πιο κρύα μέρα ως τώρα εδώ στο Γέρακα...11.9 η ελάχιστη 15.4 η μεγιστη και τώρα 14.8 με πλήρη νεφοκάλυψη..γενικά ως τώρα ο Νοέμβριος έχει χαμηλές μέγιστες και υψηλες ελάχιστες λόγω νεφοκάλυψης και ισχυρών βοριάδων καταβαση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε εμάς στη Σαλόνικα συμβαίνει κάτι τρομερό και αδιανόητο .... Έχουμε για τρίτη σερί μέρα συννεφιά ... 😜 βέβαια τζουφια ...ούτε ψιχαλα να χαρούμε δεν πέφτει

9,4 C - 17,3 C στον σταθμό μου 

Νοεσις , κάτω Πυλαία και κέντρο 17,3 C

Κορδελιό 18,2 

Σίνδος 18,7 

Λαγκαδάς 16,7

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, freeze είπε:

Σε εμάς στη Σαλόνικα συμβαίνει κάτι τρομερό και αδιανόητο .... Έχουμε για τρίτη σερί μέρα συννεφιά ... 😜 βέβαια τζουφια ...ούτε ψιχαλα να χαρούμε δεν πέφτει

9,4 C - 17,3 C στον σταθμό μου 

Νοεσις , κάτω Πυλαία και κέντρο 17,3 C

Κορδελιό 18,2 

Σίνδος 18,7 

Λαγκαδάς 16,7

Πολίχνη 9-17 και σε πτώση τώρα στους 14.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12.3 η ελαχιστη σημερα...Τοπικες νεφωσεις κατα διαστηματα πιο πυκνες αλλα μεχρι εκει..Την ιδια ωρα στην Αλγερια γινεται αυτο..Το υπολοιπο φωτορεπορταζ στις καιρικες εικονες...

IMG-a43db024b4cd2cb1d6e9b9fffffbc52a-V.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12.8 - 16.5 σήμερα 

14.1 τώρα.... 

Αντε να δούμε πόσους μήνες θα κρατήσει αυτό το αισχος με τη βαρετοκαιρια και την ανομβρία... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...