Jump to content
MetFM

Νέα τραγούδια - Αγαπημένες επιτυχίες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γενικά ακούω ρόκ και μέταλ κλπ,αλλά γουστάρω και τραπ χάουζ. αυτό τον καιρό μου έχει κολλήσει αυτό κι ακούω συνέχεια

 

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ γενικά ακούω ποπ μουσική, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν ακούω κι άλλα είδη όπως είναι η τζαζ και μερικά κομμάτια χιπ χοπ/ραπ μουσικής (εξαρτάται)...

Το  Counting Stars των OneRepublic, ένα τραγούδι με πάνω από 2,5 δισ. views στο youtube, έγινε ένα απ' τα αγαπημένα μου κομμάτια το 2016...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μικρός είχα αγαπήσει το Freestyler και το χόρευα στα πάρτυ με τον ξάδερφό μου! Ακόμη τον θυμάμαι να κάνει κολοτούμπες - σβούρες στα πατώματα το Φλεβάρη του 2008... απ' τις τελευταίες φορές που το χόρευε!

Ο ξάδερφός μου να αναφέρω ότι έχει κόλλημα με τη ραπ μουσική, μεγαλώσαμε μαζί, τον έκανα βόλτες γιατί είναι 5 χρόνια μικρότερός μου και θέλει σαν τρελός να γίνει ράπερ! Για την ώρα... χίλια επαγγελματα έχει αλλάξει κι αυτός όπως είναι λογικό! Αλλά τη ραπ μουσική την είχε πάντα στη καρδία του...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εάν και το karma police  είναι μάλλον το καλύτερο κομμάτι τους  το παρακάτω παντα ήταν ξεχωριστό για εμένα. Μπορεί να μην βλέπονται και στο συγκεκριμένο live να μην ακούγονται κιόλας αλλά το τραγούδι είναι μοναδικό . 

 

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πεθανε αλλα μια μεγαλη μορφη..Επροσωπησε επαξια την ροκ σκηνη..Καλο ταξιδι Λαυρεντη Μαχαιριτσα...Δωσε φιλια στον Πριγκηπα..Τον Παυλαρα μας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα πολύ νοσταλγικό, φθινοπωρινό και ρομαντικό τραγούδι από τα παλιά:

Η τέταρτη επανάληψη του "Que tu est belle!" μπορεί άνετα να χρησιμοποιηθεί ως εγκυκλοπαιδικός ορισμός για τον αισθησιασμό στην αντρική φωνή. Εκτός από τα κεριά λιώνουν και τα μανουάλια. 😜

Τα λόγια προφανώς ταιριάζουν με μεταφορική έννοια και σε διάφορες άλλες περιπτώσεις. 😉

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ίδιο βαλς με πριν, παιγμένο σε ένα electone. Βλέπουμε λοιπόν ότι είναι γραμμένο σε σολ ελάσσονα. Ξεφεύγει όμως λίγο από τα πλαίσια της κλασικής αρμονίας καθώς χρησιμοποιεί ελαττωμένα διαστήματα που «ζαχαρώνουν» τη μελωδία και αξιοποιεί το διάστημα της επαυξημένης δευτέρας μι ύφεση - φα δίεση για να προσθέσει ένταση και εκφραστικότητα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...