Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές κακοκαιρίας 17-22/11....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικά κακοκαιρία ακριβώς για εδώ την Ημαθία δεν το λες.....ένα μικρό διάλειμμα φθινοπώρου στην καρδιά του Νοέμβρη καλύτερα......

βροχούλα είχαμε τα ξημερώματα που άφησε 1,4 χιλιοστά στον σταθμό εδώ του Μακροχωρίου...όλη μέρα συννεφιά με ψιχάλες κατά διαστήματα....με τη μέγιστη να μην ξεπερνα τους 16,5..και την ελάχιστη το πρωί με την συννεφιά να μην πέφτει κάτω από τους 11,8.....στους 13,5 τώρα...

το απόγευμα καθός ερχόμουν από τη  δουλειά στο δρόμο μεταξύ Βέροιας-Μακροχωρίου και στο μισό χωριό το κεντρικό και δυτικό του τμήμα(όχι στο ανατολικό που βρίσκεται και ο σταθμός) είχε καλής έντασης ποτιστική βροχή ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρεγμενοι οι δρομοι στην Καλλιθεα νωριτερα αλλα δεν εγραψε κατι..Κατι παραπανω απο πιθανο πλεον να βγει ο νοεμβρης με 0 χιλιοστα στην αθηνα ευρυτερα...Οχι οτι ειναι μια σπουδαια διαταραχη αλλα μεχρι στιγμης τουλαχιστον για την Αττικη δεν ειναι καν κακοκαιρια..Κατωτερη των προσδοκιων.Ακομα και τα ελαχιστα που περιμεναμε δεν ηρθαν...Να φυγει το 2020 και να μην ξαναρθει..σε ολα τα επιπεδα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχισαν τα φαινομενα σε τοπικο αρχικα επιπεδο και στην Κρητη..Να δουμε που θα φτασουν..Ειναι βεβαιο οτι το νερο που θα πεσει δεν θα εχει καμια σχεση με την προσφατη κακοκαιρια αλλα σιγουρα και παλι η Κρητη θα γραψει τα πιο πολλα χιλιοστα..

Αρκετη παραπληροφορηση απο τα μμε σχετικα με την επιδεινωση του καιρου στο νησι...Ενιοτε ειναι πιο επικινδυνη και απο τα ιδια τα φαινομενα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 (Απο φιλο )χιονιζει ορεινη αργιθεα στο διασελο του τυμπανου στα 1500 μετρα υψομετρο περιπου με 1 βαθμο..λογικα πρεπει να το χει στρωσει στα ψηλα της καραβας!!

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Ολιγόλεπτη μπόρα πριν λίγο στην Χαλκίδα που πρόσθεσε 1 ακόμη χιλιοστό στο βροχόμετρο μου.

 

20201118_204448.jpg

Δημήτρη καλησπέρα! Μπορείς να μου δώσεις link για τον σταθμό σου! Κ κάτι ακόμα, θύμισε μου που  βρίσκεται ο σταθμός; Μπαταργιά; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλη μια κακοκαιρία από τα Lidl.... 

Χορτάσαμε φόλες φέτος.... 

Νομίζω ότι η υπομονή μου έχει εξαντληθεί εδώ και καιρό.... 

Αγόρασα ένα σκασμό λεφτά εδώ και 2 μήνες  παπούτσια για τρεξιμο ειδικά για λάσπη χώμα χιόνι κτλ και τρώω μόνο ξεραιλα.... Μη σου τύχει.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι καταλαβαίνουμε και από την τρέχουσα κακοκαιρία? Θα ρίξει πάλι 50-200mm στην Κρήτη αύριο-μεθαύριο όπως έλεγα for fun πριν καμιά δεκαριά μέρες. 10 μέρες καλοκαιρία, κακοκαιρία Κρήτης, 15 μέρες καλοκαιρία, κακοκαιρία Κρήτης, 5 μέρες καλοκαιρία, κακοκαιρία Κρήτης και τέλος το φθινόπωρο 2020. Ε κοίμησέ μας! Μέχρι και ο Ζιακόπουλος εξέφρασε το ξενέρωμά του λέγοντας στο blog

"Κόλλημα με την Κρήτη που έχει ο καιρός του φετινού Νοέμβρη! Από τη Μάλτα, από την Αίγυπτο, από την Ουκρανία, απ' όπου και να έρχονται τα χαμηλά, εκεί πάνε!"

Και να ταν μόνο ο Νοέμβριος... Είμαστε στα όρια της αγανάκτησης μ αυτή την εμμονή που για τα ηπειρωτικά είναι η χειρότερη τόσο από άποψης υετού όσο και άπο άποψης χιονιού (για τα βουνά). Δεν πάμε πουθενά και φέτος.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://www.meteolive.gr/?m=1

Πρωτο χιονι και στα πολυ ορεινα των τρικαλων..

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Δημήτρη καλησπέρα! Μπορείς να μου δώσεις link για τον σταθμό σου! Κ κάτι ακόμα, θύμισε μου που  βρίσκεται ο σταθμός; Μπαταργιά; 

Καλησπέρα Άγγελε, το link είναι κάτω στην υπογραφή μου και ο σταθμός, καλά θυμάσε, είναι στο Μπαταργιά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στην Ανδρο μου ειπε η μητερα μου οτι εκανε μια δεκαλεπτη καλη μπορα.....οι κυκλαδες..ευβοια και φυσικα η Κρητη θα εχουν τον πρωτο λογο και σε αυτη την κακοκαιρια....

απο την σατ φαινεται πως η Αττικη δεν εχει πει ακομα την τελευταια της λεξη.....καποια φαινομενα θα μπουν και στο λεκανοπεδιο...κυριως στα βορεια.....καλη επιτυχια στην Εθνικη Ελλαδος που παλευει για μια θεση στον Ηλιο......panorama.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να δώσω μια ευχάριστη αναφορά.... Βρέχει και μάλιστα καλά τώρα και 1,6μμ μέχρι στιγμής 

Edit Έκοψε τώρα και ρίχνει ποτιστικά στα 2,8μμ και 11,4 C 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το απογευματάκι στην επιστροφή από Λαμία έβρεχε σε όλη την διαδρομη μέχρι το Σχηματάρι . Χαλαρά πράγραμα  , στους ψηλούς ορεινούς όγκους φαινόταν ότι η βόρεια πλευρά τους δεχεται αρκετό νεράκι.Για την συνέχεια την Αττική δεν την βλέπω. Νομίζω πάλι βόρεια Εύβοια ,Φθιώτιδα και Βοιωτία θα δούνε αξιόλογες βροχοπτώσεις μέχρι αύριο. Για την Κρήτη με τον ένα ή τον άλλο τρόπο το έχετε επισημάνει ότι θα δεχτεί το περισσότερο νερό.

2,3mm στο χωριό μόλις που είναι και τα πρώτα για τον Νοέμβρη, στους 10,1 βαθμούς η θερμοκρασία αυτή την ώρα. Μόλις ξεκίνησε βροχή από ότι βλέπω στον σταθμό.

Κρυονέρι έριξε λίγο βροχούλα αλλά τίποτα άξιο λόγου. Η Θ στους 11 και έχει ένα βοριαδάκι να δροσίζει.

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, gthomasandros είπε:

στην Ανδρο μου ειπε η μητερα μου οτι εκανε μια δεκαλεπτη καλη μπορα.....οι κυκλαδες..ευβοια και φυσικα η Κρητη θα εχουν τον πρωτο λογο και σε αυτη την κακοκαιρια....

απο την σατ φαινεται πως η Αττικη δεν εχει πει ακομα την τελευταια της λεξη.....καποια φαινομενα θα μπουν και στο λεκανοπεδιο...κυριως στα βορεια.....καλη επιτυχια στην Εθνικη Ελλαδος που παλευει για μια θεση στον Ηλιο......panorama.jpg

Φοβερή εικόνα ο συνδυασμός των φώτων της πρωτεύουσας με τα σύννεφα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Θεσσαλονίκη ούτε σταγόνα...

απο ανατολικά ερχεται στην σατ ... σε λιγο λογικά θα ερθει και προς κεντρο

εδω 4μμ και 11,2C

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω αυτά που γίνονται στην Ασία και κυρίως στην Ιαπωνία που σπάνε θερμοκρασιακα  ρεκορ όλων των εποχών και παρηγοριεμαι...... 

13.1 τώρα με αίσθηση 10.5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Επιτέλους έχουμε ομίχλη, που όσο πιο μακριά από το κέντρο είσαι τόσο πιο πυκνή είναι..

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...