Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, giannis_salonica είπε:

Εχεις δικιο το 07 ήταν...ουτε να το θυμάμαι δεν θέλω

Χαχα τι ηταν αυτο τοτε κλαμα...εδώ παλι καλα κατξ ειχε ριξει ελάχιστο βεβαια σε σχεση με τη κεντρική Μακεδονία που τις εχει να 3 μερε πριν γυρω στα 50 χιλιοστα μπορει και παραπανω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, Mercedakias είπε:

Βόρεια ορεινά Θεσσαλίας (800-900μ) στα σύνορα με Γρεβενά θα χιονιστουν με την παρούσα κατάσταση των μοντέλων στην α φάση?Η Καστοριά ?

Ορεινά δυτικής Θεσσαλίας ναι. Η Καστοριά οριακά. Όχι πιστεύω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, xirolivado είπε:

Τραγικο,

2006-7, 2013-14, 2020-21

Αν μας κάτσει την  κατσαμε.

Ξεχνάς και το 2019-20 😂 το οποίο για τα βόρεια ήταν ΣΑΠΙΟ. Χειρότερο από το φετινό μέχρι στιγμής. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

861μ. δεν ειναι τα Γιαννενα

Το μετεοσιελ δεν ποιανει το υψόμετρο των Ιωαννίνων. 

Πάντως το διάγραμμα είναι από την τοποθεσία των Ιωαννίνων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, George Trilofianos είπε:

861 μετρα ειναι τα Γιαννενα??🙄

Σορρυ μετα ειδα οτι το ρωησαν κι αλλοι αυτο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, George Trilofianos είπε:

861 μετρα ειναι τα Γιαννενα??🙄

Ρε παιδια το μετεοσιελ δεν ποιανςι ακριβώς το υψόμετρο που έχει η πόλη. 

Εδώ τα παραθαλάσσια της Ηπείρου τα βγάζει 300μ

Πάντως το διάγραμμα είναι τής πολης της Ιωαννίνων. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακριβώς. Αν οι συντεταγμένες είναι σωστές μια χαρά σωστό διάγραμμα είναι. Και ο Θερμαϊκός μέσα έχει υψόμετρο καμία 50αροα μέτρα σε αρκετές περιοχές . Σε κάθε περίπτωση του διάγραμμα που έβαλε ο Βασίλης είναι ο ορισμός του χειμώνα, καμία σχέση με το περσινό έκτρωμα για Ηπειρο πάντα.

 

Και προς το παρόν. Αν και μέχρι τις 10 Γενάρη βγούνε αυτές οι συνθήκες ο χειμώνας θα είναι ήδη καλύτερος από πέρσι.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το διαγραμμα ειναι της πόλης απλα οι πιθανότητες χιονιου ειναι άκυρες γιατι ειναι για τα 850 το ίδιο τραβάω κι εγω εδω γρεβενα κατω απο 817 δεν εχω πετύχει ποτε τη τοποθεσία χαχαχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ανανέωσε ο ναυτης οριακά καλύτερος για την πρωτη φάση και επιμένει ανατολικά στην δευτερη...ενθαρρυντικό αν δούμε πως αυξήθηκαν και τα καλά σενάρια του τζίφου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ακριβώς. Αν οι συντεταγμένες είναι σωστές μια χαρά σωστό διάγραμμα είναι. Και ο Θερμαϊκός μέσα έχει υψόμετρο καμία 50αροα μέτρα σε αρκετές περιοχές . Σε κάθε περίπτωση του διάγραμμα που έβαλε ο Βασίλης είναι ο ορισμός του χειμώνα, καμία σχέση με το περσινό έκτρωμα για Ηπειρο πάντα.

 

Και προς το παρόν. Αν και μέχρι τις 10 Γενάρη με αυτές τις συνθήκες ο χειμώνας είναι ήδη καλύτερος από πέρσι.

Κανένας χειμωνας ....χειμώνας Ηπείρου ειναι χιονια στα βουνα φουλ...Εκτός από 26 ,2 7 που δε ξέρουμε τι θα γινει...σκορπια ανσαμπλ με υετο ενω κοντρολ και κυριο ριχνουν 31 με 1 βροχές μεχρι τα 1400

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, George Trilofianos είπε:

861 μετρα ειναι τα Γιαννενα??🙄

Απ οτι θυμαμαι το ιδιο ισχυει σε αυτα τα διαγραμματα και σε αλλες πολεις οπως και για την θεσσαλονικη που την ειχε σε πολυ μεγαλυτερα υψομετρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Κανένας χειμωνας ....χειμώνας Ηπείρου ειναι χιονια στα βουνα φουλ...Εκτός από 26 ,2 7 που δε ξέρουμε τι θα γινει...σκορπια ανσαμπλ με υετο ενω κοντρολ και κυριο ριχνουν 31 με 1 βροχές μεχρι τα 1400

Για αυτό έγραψα ΑΝ Αντώνη. Και με το αν είπα ότι θα είναι καλύτερος χειμώνας από πέρσι, δηλαδή και το χειρότερο σενάριο να βγει σε αυτό το διάγραμμα είναι μια χαρά.  Εξάλλου το καλύτερος από πέρσι δεν σημαίνει απαραίτητα καλός, απλά σημαίνει καλύτερος από τον πάτο 😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τουλαχιστον δεν μας ταζει και μας μουφιαζει στην πορεια, ειναι καλυτερο για τη ψυχικη μας υγεια. Δεν κανω νηστεια ουτε το Πασχα αλλα με αυτα που βλεπω δεν αποκλειεται να ξεκινησω μια ετσι για το καλο 😂

Στα θετικα τα ψηλα βουνα δεν θα χασουν την επαφη με το χιονι τελειως!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο ΝΑΟ αντι να κορδονιασει έχει μεγαλύτερη διασπορά από χτες. Καλά ο ΑΟ ότι να ναι με σενάριο που φτάνει κάτω απ' το -6 και δεν φαινεται στο διάγραμμα! Μπερδεμα!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ακριβώς. Αν οι συντεταγμένες είναι σωστές μια χαρά σωστό διάγραμμα είναι. Και ο Θερμαϊκός μέσα έχει υψόμετρο καμία 50αροα μέτρα σε αρκετές περιοχές . Σε κάθε περίπτωση του διάγραμμα που έβαλε ο Βασίλης είναι ο ορισμός του χειμώνα, καμία σχέση με το περσινό έκτρωμα για Ηπειρο πάντα.

 

Και προς το παρόν. Αν και μέχρι τις 10 Γενάρη βγούνε αυτές οι συνθήκες ο χειμώνας θα είναι ήδη καλύτερος από πέρσι.

Μιχαήλ νομίζω ΗΔΗ ο φετινός είναι ένα κλικ (τουλάχιστον) καλύτερος.. 2 ψυχρές εισβολές να κάνει έστω και μέτριες εγώ θα τον βάλω στους καλούς.. Ο χρόνος θα δείξει βέβαια, αλλά το περσινό έκτρωμα δεν το φτάνει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Φύδας96 είπε:

Μιχαήλ νομίζω ΗΔΗ ο φετινός είναι ένα κλικ (τουλάχιστον) καλύτερος.. 2 ψυχρές εισβολές να κάνει έστω και μέτριες εγώ θα τον βάλω στους καλούς.. Ο χρόνος θα δείξει βέβαια, αλλά το περσινό έκτρωμα δεν το φτάνει. 

Είναι ακόμα νωρίς Νίκο, αλλά τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα και περιοχή που ο υετός είναι το α και το ω τα πάμε καλά, και είναι δεδομένο ή σχεδόν δεδομένο ότι έρχονται ακόμα καλύτερες μέρες.

Αλλά πρακτικά δεν είναι δύσκολο να μην κάνει ψυχρές εισβολές οπότε έχεις και ένα δίκιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το φετινό έκτρωμα μέχρι στιγμής καλά κρατεί. Τουλάχιστον ας ευνοηθούν όσες πιο πολλές περιοχές γίνεται και όχι τα ψάρια του Ατλαντικού. Για μετά τις 28 ξανασχολούμαστε οι ανατολικοί με τα ευεργετικά ξεροβόρια μας 😀😉😉😉

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...