Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Είμαι ο Νίκος και έχω να δω καιρικά μοντέλα 24 ώρες. Είμαι ο Νίκος και είμαι καλά. 

Μπραβο ρε φιλε..Καλα το πας...24 ωρες ειναι επιτυχια...Εγω παλι..Κυλησα...Μηπως εχεις ενα ευρω??🤣Η εστω λιγο τζιφο,να γινουμε???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελευταια φορα που είδα τέτοια ανωμαλια στα 500αρια ήταν νομιζω το 2010 με γροιλανδικο στα 1060(δεν είμαι σίγουρος) ,μετά από αυτό να τα περιμενουμε όλα 

ECH101-96.GIF?23-0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάλι καλά είμαστε ωραία παρέα και το Ρίχνουμε στο χιούμορ παιδιά. Θα έρθει η φωτοβολίδα. Πίστη χρειάζεται. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Πάλι καλά είμαστε ωραία παρέα και το Ρίχνουμε στο χιούμορ παιδιά. Θα έρθει η φωτοβολίδα. Πίστη χρειάζεται. 

Καλα τα λες Νικολα μου..Αλλα πολυ φοβαμαι οτι αντι για φωτοβολιδα,θα μας ερθει καμια χειρομβοβιδα απο Αφρικη μερια και θα μας τιναξει ολους στον αερα...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μου πέρασε από το μυαλό να ξυπνήσω αύριο  γύρω στις 6:30 το πρωί και  ποστάρω 500 φορές το ίδιο μήνυμα για να γεμίσω καμία 50αρια σελίδες στον σχολιασμό χαρτών . Θα ήθελα όμως να μπορώ να δω την πρώτη  αντίδραση όλων μας μπροστά στο ενδεχόμενο να είχε συμβεί κάτι φοβερά ανατρεπτικό .Τι Χριστουγεννιάτικες ευχές θα άκουγα βέβαια μετά  δεν λέγεται 🤣!

Μέχρι πραγματικά ομως να συμβεί η ανατροπή  συνεχίζουμε με όσο το δυνατόν καλύτερη διάθεση για να παλεύουμε και τα καιρικά και τα υπόλοιπα . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Μου πέρασε από το μυαλό να ξυπνήσω αύριο  γύρω στις 6:30 το πρωί και  ποστάρω 500 φορές το ίδιο μήνυμα για να γεμίσω καμία 50αρια σελίδες στον σχολιασμό χαρτών . Θα ήθελα όμως να μπορώ να δω την πρώτη  αντίδραση όλων μας μπροστά στο ενδεχόμενο να είχε συμβεί κάτι φοβερά ανατρεπτικό .Τι Χριστουγεννιάτικες ευχές θα άκουγα βέβαια μετά  δεν λέγεται 🤣!

Μέχρι πραγματικά ομως να συμβεί η ανατροπή  συνεχίζουμε με όσο το δυνατόν καλύτερη διάθεση για να παλεύουμε και τα καιρικά και τα υπόλοιπα . 

τι εννοεις?με ιντριγκαρες τωρα...😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να βάλω τα πράγματα σε μια σειρά, μπορεί κάποιο καλό παιδί να πει μια γνωμη, για το ποιο είναι το επόμενο χρονικά σημεία ενδιαφέροντος για πεδινό χιόνι, σύμφωνα με ένα αισιόδοξο αλλά εφικτό σενάριο; Thanks guys

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20άααριααα στο βουνό, που Παχουγεννααααααα σημαινει,

20άρια στο βουνό, ξυπνησε ολο το χωριο!

Ντιν Ντιν Νταν, Ντιν Ντιν Νταν

Ντιν Ντιν Νταν, Κοντομανικα φοράν!

Πάνε χρόνια και καιροί, που'χαμε νορμαλ χειμώνες,

πάνε όλα αυτά μαζί, μένει μονο η προσμονή!

Ντιν Ντιν Νταν, Ντιν Ντιν Νταν,

Ντιν, Ντιν, Νταν φάπες πάλι αρχινάν

Που'ναι το '87 που κι ο Μαρτης ήταν Γδάρτης,

που'ν το ένα και τ οχτώ που το θαβαν το χωριό;

Ντιν Ντιν Νταν, Ντιν Ντιν Νταν,

Ντιν, Ντιν, Νταν, σουβλες τώρα εδώ γυρνάν

Με τους χάρτες αγκαλιά, ψάχνουμε καναν αυλώνα,

κι ο Μιχάλης στο US βλέπει σφήνες πονηρές

Ντιν Ντιν Νταν, Ντιν Ντιν Νταν,

Ντιν, Ντιν, Νταν οι πσυχούλες μας πονάν.

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

τι εννοεις?με ιντριγκαρες τωρα...😁

Στο κινητο ,οταν αφήνεις ανοιχτή την σελίδα του forum σε ένα θέμα σου βγάζει ότι έχουν γραφτεί π.χ +10 νέες απαντήσεις στο θέμα από την ώρα που εσύ δεν είχες καμία δραστηριότητα . 

Φαντάσου τώρα να έβλεπα εγώ +500 απαντήσεις από το βράδυ που άφησα το κινητό από το χέρι μέχρι την ώρα που ξύπνησα...Δεν θα άφηνα χάρτη για χάρτη, μοντέλο για μοντέλο! Θα πίστευα και οτι δείχνουν λάθος τα μοντέλα 😄!  Μετά θα έψαχνα τι στο καλό γράφτηκε τελικά στο forum.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, BrainA είπε:

20άααριααα στο βουνό, που Παχουγεννααααααα σημαινει,

20άρια στο βουνό, ξυπνησε ολο το χωριο!

Ντιν Ντιν Νταν, Ντιν Ντιν Νταν

Ντιν Ντιν Νταν, Κοντομανικα φοράν!

Πάνε χρόνια και καιροί, που'χαμε νορμαλ χειμώνες,

πάνε όλα αυτά μαζί, μένει μονο η προσμονή!

Ντιν Ντιν Νταν, Ντιν Ντιν Νταν,

Ντιν, Ντιν, Νταν φάπες πάλι αρχινάν

Που'ναι το '87 που κι ο Μαρτης ήταν Γδάρτης,

που'ν το ένα και τ οχτώ που το θαβαν το χωριό;

Ντιν Ντιν Νταν, Ντιν Ντιν Νταν,

Ντιν, Ντιν, Νταν, σουβλες τώρα εδώ γυρνάν

Με τους χάρτες αγκαλιά, ψάχνουμε καναν αυλώνα,

κι ο Μιχάλης στο US βλέπει σφήνες πονηρές

Ντιν Ντιν Νταν, Ντιν Ντιν Νταν,

Ντιν, Ντιν, Νταν οι πσυχούλες μας πονάν.

 

 

 

Κλάμα ατελείωτο 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Για να βάλω τα πράγματα σε μια σειρά, μπορεί κάποιο καλό παιδί να πει μια γνωμη, για το ποιο είναι το επόμενο χρονικά σημεία ενδιαφέροντος για πεδινό χιόνι, σύμφωνα με ένα αισιόδοξο αλλά εφικτό σενάριο; Thanks guys

Μετα τιs 5 Γεναρη βλεπουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Για να βάλω τα πράγματα σε μια σειρά, μπορεί κάποιο καλό παιδί να πει μια γνωμη, για το ποιο είναι το επόμενο χρονικά σημεία ενδιαφέροντος για πεδινό χιόνι, σύμφωνα με ένα αισιόδοξο αλλά εφικτό σενάριο; Thanks guys

Νικόλα φίλε μου...καλός εχόντων των πραγμάτων και σύμφωνα με τα έως τώρα στοιχεία πολύ δύσκολα να αλλάξει η κυκλοφορία σε ευνοική πριν τις 5-6 Ιανουαρίου...πολύ πιθανόν να πάμε σε ήπιο καιρό με νοτιάδες και ίσως κάποιες βροχές κυρίως φυσικά στα δυτικά....μέχρι τότε.....και τις όποιες ελπίδες πλέον μετά τις 5-6 Ιανουαρίου.....συνήθως οι αλλαγές κυκλοφορίας που συμβαίνουν στην ευρώπη αυτής της κλίμακας αφορούν περιόδους τουλάχιστον 10-15 ημερών.....άρα σκούρα τα πράγματα....βέβαια οι πιθανότητες να πάμε μέχρι τις 10 Γενάρη είναι αυξημένες πολύ προς το παρόν  αλλά επειδή φεύγουμε από το ορατό προγνωστικά μέλλον ευτυχώς τουλάχιστον θεωρητικά έχουμε ελπίδες για μετά τις 5-6....πριν από αυτες τις ημερομηνίες προσωπικά το θεωρώ σχεδόν απίθανο να αλλάξει κάτι.. χειρότερα μπορεί να γίνουν .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, BrainA είπε:

20άααριααα στο βουνό, που Παχουγεννααααααα σημαινει,

20άρια στο βουνό, ξυπνησε ολο το χωριο!

Ντιν Ντιν Νταν, Ντιν Ντιν Νταν

Ντιν Ντιν Νταν, Κοντομανικα φοράν!

Πάνε χρόνια και καιροί, που'χαμε νορμαλ χειμώνες,

πάνε όλα αυτά μαζί, μένει μονο η προσμονή!

Ντιν Ντιν Νταν, Ντιν Ντιν Νταν,

Ντιν, Ντιν, Νταν φάπες πάλι αρχινάν

Που'ναι το '87 που κι ο Μαρτης ήταν Γδάρτης,

που'ν το ένα και τ οχτώ που το θαβαν το χωριό;

Ντιν Ντιν Νταν, Ντιν Ντιν Νταν,

Ντιν, Ντιν, Νταν, σουβλες τώρα εδώ γυρνάν

Με τους χάρτες αγκαλιά, ψάχνουμε καναν αυλώνα,

κι ο Μιχάλης στο US βλέπει σφήνες πονηρές

Ντιν Ντιν Νταν, Ντιν Ντιν Νταν,

Ντιν, Ντιν, Νταν οι πσυχούλες μας πονάν.

 

 

 

Ο, ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Για να βάλω τα πράγματα σε μια σειρά, μπορεί κάποιο καλό παιδί να πει μια γνωμη, για το ποιο είναι το επόμενο χρονικά σημεία ενδιαφέροντος για πεδινό χιόνι, σύμφωνα με ένα αισιόδοξο αλλά εφικτό σενάριο; Thanks guys

εφικτο και αισιοδοξο οπως ειπαν τα παιδια πιο πανω ειναι 5με10 γεναρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η φτωχεια θελει καλοπεραση και η βαρετοκαιρια χαβαλε..

Με οτι εχουμε θα πορευτουμε...Καταλαβαινω την γκρινια ολων των παιδιων..Ειναι ασχημο να χανονται ολοκληρες εβδομαδες εποχων..

Τωρα ισως με καταλαβαινουν καποιοι που γκρινιαζα και γω το φθινοπωρο για την ανυπαρξια του...Μην ξεχναμε..40mm επεσαν ολα κι ολα..Και τωρα αγνοειται και ο χειμωνας..

Ολα δειχνουν οτι θα χαθει τουλαχιστον ενα δεκαημερο ακομα...Ενδεχομενως να βγουν καποια βροχοχαμηλα αλλα για πεδινο χιονι,ουτε λογος...

Υπομονη παιδες..Και πλακα...Ειναι τα μονα οπλα για να αντιμετωπισουμε το οτιδηποτε..Ειδικα στον καιρο που καλως η κακως δεν μπορουμε να τον ελεγχουμε..

Καλο βραδυ σε ολους..Καλα Πασχουγεννα..Και του χρονου..😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Η φτωχεια θελει καλοπεραση και η βαρετοκαιρια χαβαλε..

Με οτι εχουμε θα πορευτουμε...Καταλαβαινω την γκρινια ολων των παιδιων..Ειναι ασχημο να χανονται ολοκληρες εβδομαδες εποχων..

Τωρα ισως με καταλαβαινουν καποιοι που γκρινιαζα και γω το φθινοπωρο για την ανυπαρξια του...Μην ξεχναμε..40mm επεσαν ολα κι ολα..Και τωρα αγνοειται και ο χειμωνας..

Ολα δειχνουν οτι θα χαθει τουλαχιστον ενα δεκαημερο ακομα...Ενδεχομενως να βγουν καποια βροχοχαμηλα αλλα για πεδινο χιονι,ουτε λογος...

Υπομονη παιδες..Και πλακα...Ειναι τα μονα οπλα για να αντιμετωπισουμε το οτιδηποτε..Ειδικα στον καιρο που καλως η κακως δεν μπορουμε να τον ελεγχουμε..

Καλο βραδυ σε ολους..Καλα Πασχουγεννα..Και του χρονου..😛

Το φθινόπωρο και να χαθεί τι έγινε? Καταιγίδες και μουλιασματα μπορεί να βγάλει οποιοδήποτε από τους 12 μήνες το χρόνο. Α ρε τυχεροί καταιγιδακιδες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Μου πέρασε από το μυαλό να ξυπνήσω αύριο  γύρω στις 6:30 το πρωί και  ποστάρω 500 φορές το ίδιο μήνυμα για να γεμίσω καμία 50αρια σελίδες στον σχολιασμό χαρτών . Θα ήθελα όμως να μπορώ να δω την πρώτη  αντίδραση όλων μας μπροστά στο ενδεχόμενο να είχε συμβεί κάτι φοβερά ανατρεπτικό .Τι Χριστουγεννιάτικες ευχές θα άκουγα βέβαια μετά  δεν λέγεται 🤣!

Μέχρι πραγματικά ομως να συμβεί η ανατροπή  συνεχίζουμε με όσο το δυνατόν καλύτερη διάθεση για να παλεύουμε και τα καιρικά και τα υπόλοιπα . 

Χαχαχαχαχαχα. Το καλύτερο post ever:) Καλά αν το έκανες αυτό ειχες να ακούσεις.......:):) Εγω κάθε πρωί το πρώτο π κάνω είναι refresh εδώ κ μετά κοιτάω χάρτες:)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snow sick είπε:

Το φθινόπωρο και να χαθεί τι έγινε? Καταιγίδες και μουλιασματα μπορεί να βγάλει οποιοδήποτε από τους 12 μήνες το χρόνο. Α ρε τυχεροί καταιγιδακιδες!

Χαχα ούτε καν. Η άνοιξη είναι η πιο χάλια εποχή. Η μόνη εποχή που δεν με νοιάζει αν βρέχει η όχι. Οι καταιγίδες της άνοιξης είναι ξενερωτες. Ενώ οι θερμικές καταιγίδες του καλοκαιριού είναι δραματικά ανώτερες . Και φυσικά οι καταιγίδες των ψυχρών μετώπων του Οκτωβρίου Νοεμβρίου, δεν μπορούν να γίνουν καμία άλλη εποχή τόσο έντονες!

Το να χάνεται το φθινόπωρο για κάποιους καιροφιλους είναι το ίδιο δραματικό για τους χιονοφιλους να χάνουν τα χιόνια τους.

😭

Το μόνο το οποίο δίνω, είναι ότι όντως χιόνια μόνο 4 μήνες τον χρόνο μπορεί να κάνει .

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειμαστε 20 μερες με ενα μηνα πισω..δειτε πρωτα κρυα δειτε καλες βροχες δειτε πρωτα χιονια στα βουνα..δεν το λεω για να πιαστω απο καπου ειναι η πραγματικοτητα που βλεπω εξω χωρις να παρατηρω χαρτες..στις 15- 20 γεναρη θα χουμε χριστουγεννα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ λέω να το γυρίσουμε όλοι σε "καυσωνακηδες" μπας και βρούμε την υγειά μας...δεν παλευεται άλλο αυτό το μαρτυριο κάθε χειμώνα... 

Καλά Χριστουγεννα σε όλους με υγεια ψυχική και σωματική. Αν αποφασίσει να χειμωνιασει ποτέ τα ξαναλεμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Panos_Katerini είπε:

Εγώ λέω να το γυρίσουμε όλοι σε "καυσωνακηδες" μπας και βρούμε την υγειά μας...δεν παλευεται άλλο αυτό το μαρτυριο κάθε χειμώνα... 

Καλά Χριστουγεννα σε όλους με υγεια ψυχική και σωματική. Αν αποφασίσει να χειμωνιασει ποτέ τα ξαναλεμε. 

Πολύ πολύ σωστά. Εγω το εχω αρχίσει δειλά δειλά. Πλέον απολαμβάνω κάθε μέρα του καλοκαιριού στο φουλ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...