Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα ρε τώρα, Χριστούγεννα είναι, ποια άκυρα πόστς; Πιο άκυρα είναι τα σενάρια του cfs και της Nasa για 800 ώρες μετά.
Καλά Χριστούγεννα σε όλους παιδιά!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, INUIT είπε:

Καλά Χριστούγεννα σε όλους, καλες γιορτες με υγεια !!

Οσα ανθη εχει ανοιξη και ο χειμωνας χιονια,τοσα σου ευχομαι Χρηστακο μου,ευτυχισμενα χρονια..Υγεια φιλαρακι μου..Παντα να σαι καλα...!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά!! Χρόνια πολλά ..χρόνια καλά σε όλο τον κόσμο!!! ΥΓΕΙΑ πάνω από όλα!!! Και χιόνια πολλά για εμάς.....😉

Καιρικά όπως τα ξέρουμε....θα αργήσουμε πολύ να δούμε ελπίδα φωτός στο τούνελ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι η μοναδική φορά που μέχρι τώρα δεν έχω μπει να δω τι λένε οι χάρτες παρα μόνο όσα αναγράφονται εδώ στο φόρουμ.... Απελπισία φουλ φέτος ο καιρός... Εγώ πρωσοπικα δεν περιμένω τίποτα για φέτος....Δεκεμβρης μήνας κ δεν έχει δει χιόνι η Πάρνηθα και ο κηθερωνας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, Κώστας. said:

9 mm χιονι μου δινει το βραδυ της αλλαγης του χρονου.   Καντο Θεουλη μου να συμβει.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Γιατρέ 

ΥΓ

Αν στρίψει δεν το είπαμε εμείς 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια πολλά παίδες, καλά Χριστούγεννα και ευχομαι σε όλους υγεία, τυχη και πολλή αγάπη στη ζωή σας! Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε εγρήγορση με κρατάνε οι χάρτες, ωστόσο δεν υπάρχει καμία σαφής τάση για κάτι συγκεκριμένο. Ενδιαφέρον φαίνεται ο τζίφος στο 6αρι, για να δούμε

 

το σίγουρο ότι θα χάσω πάλι ένα σωρό φαινόμενα😢

Modele GFS - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φέρτο λίγο πιο ανατολικά να μας χώσεις στο χιόνι ρε γμττττ

 

καλό το 6αρι στα μακρινά, το θέμα είναι να βγει όμως.

 

και ένα σενάριο με εντυπωσιακό χαμηλό

anim_bvb8.gifanim_bdv3.gifanim_gxa2.gif

 

 

 

το θάψιμο το έβγαλε στις 384 ώρες ο τζίφος

gfs-0-384.png?6gfs-1-384.png?6gfs-2-384.png?6

 

χιονοκαταταιγίδες από τα 700 και πάνω

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Φέρτο λίγο πιο ανατολικά να μας χώσεις στο χιόνι ρε γμττττ

 

καλό το 6αρι στα μακρινά, το θέμα είναι να βγει όμως.

 

και ένα σενάριο με εντυπωσιακό χαμηλό

 

 

 

το θάψιμο το έβγαλε στις 384 ώρες ο τζίφος

 

 

χιονοκαταταιγίδες από τα 700 και πάνω

Μια προγνωση για 26-28 παρακαλω. 

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

νομιζω ότι η βόρεια Πίνδος θα έχει την τιμητική της στο πρώτο δεκαημερο του νεου έτους

το ζήτημα είναι αν θα αντέξουν οι τσίγκοι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χρονια πολλα παιδια!!καλα χριστουγεννα!!...σ οσους γιορταζουν επισης καθε καλο στην ζωη τους...μοντελικα ακομη υπαρχει διαπραγματευση καθως δεν φαινεται κανενας παραγοντας ειτε εμποδισμος ειτε αυλωνας οπουδηποτε μεσοπροθεσμα να παιρνει το πανω χερι και να επιβαλλει μια συγκεκριμενη κυκλοφορια.ολα ειναι ανοιχτα παντου στην ευρωπη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, billipiros12 είπε:

Μια προγνωση για 26-28 παρακαλω. 

Για το Σάββατο θα έχουμε συννεφιά κατά περιόδους όμβρους Βασίλη στην Ήπειρο, κατά μέσο όρο αναμένω 10-20 χιλιοστά στην περιφέρεια. Τα υψόμετρα χιονόπτωσης θα είναι κατά κύριο λόγο από τα 1800 μέτρα και πάνω.

Η Κυριακή θα έχει σαφώς πολύ περισσότερα φαινόμενα. Θα ξεκινήσει με κατά περιόδους βροχές, και μέχρι το μεσημέρι-νωρίς το απόγευμα θα έχει περάσει το κυρίως μέτωπο, το οποίο ίσως έχει και κάποιες καταιγίδες. Τα υψόμετρα χιονόπτωσης θα πέσουν το μεσημέρι και με την ένταση των φαινομένων στα 1300-1400 μέτρα, ενώ το απόγευμα που αναμένεται να περάσει η γραμμή λαίλαπας [δεν θα έχει πολλά ηλεκτρικά το ξεκαθαρίζω] θα συνεχίσουμε να έχουμε τις βροχές σε μορφή όμβρων από το ψυχρό μέτωπο. Τα υψόμετρα χιονόπτωσης έως το βράδυ θα έχουν πέσει έως τα 1000 μέτρα.

40-50 χιλιοστά αναμένω κατά μέσο όρο στην Ήπειρο την Κυριακή.

Την Δευτέρα, συνεχίζεται ο άστατος καιρός, με λιγότερα όμως χιλιοστά, και με λιγότερο συμπαγή καιρό. Χιόνια θα σημειώνονται αρχικά από τα 1000 μέτρα, αλλά σταδιακά μέσα στην ημέρα θα ανεβούν έως τα 1400-1500 μέτρα. Την Δευτέρα με λίγες αλλαγές όμως υπάρχει πιθανότητα ενίσχυσης των φαινομένων το βράδυ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους...υγεία να χουμε να τον απολαυσουμε και ο καιρός που αγαπαμε θα ρθει κάποια στιγμη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στην φλωρινα τα μοντελα πειραν πισω το χιονι που εδιναν στην αρχη και δινουν μονο βροχη για τα κοντινα... ουτε εκει χιονι...

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για το Σάββατο θα έχουμε συννεφιά κατά περιόδους όμβρους Βασίλη στην Ήπειρο, κατά μέσο όρο αναμένω 10-20 χιλιοστά στην περιφέρεια. Τα υψόμετρα χιονόπτωσης θα είναι κατά κύριο λόγο από τα 1800 μέτρα και πάνω.

Η Κυριακή θα έχει σαφώς πολύ περισσότερα φαινόμενα. Θα ξεκινήσει με κατά περιόδους βροχές, και μέχρι το μεσημέρι-νωρίς το απόγευμα θα έχει περάσει το κυρίως μέτωπο, το οποίο ίσως έχει και κάποιες καταιγίδες. Τα υψόμετρα χιονόπτωσης θα πέσουν το μεσημέρι και με την ένταση των φαινομένων στα 1300-1400 μέτρα, ενώ το απόγευμα που αναμένεται να περάσει η γραμμή λαίλαπας [δεν θα έχει πολλά ηλεκτρικά το ξεκαθαρίζω] θα συνεχίσουμε να έχουμε τις βροχές σε μορφή όμβρων από το ψυχρό μέτωπο. Τα υψόμετρα χιονόπτωσης έως το βράδυ θα έχουν πέσει έως τα 1000 μέτρα.

40-50 χιλιοστά αναμένω κατά μέσο όρο στην Ήπειρο την Κυριακή.

Την Δευτέρα, συνεχίζεται ο άστατος καιρός, με λιγότερα όμως χιλιοστά, και με λιγότερο συμπαγή καιρό. Χιόνια θα σημειώνονται αρχικά από τα 1000 μέτρα, αλλά σταδιακά μέσα στην ημέρα θα ανεβούν έως τα 1400-1500 μέτρα. Την Δευτέρα με λίγες αλλαγές όμως υπάρχει πιθανότητα ενίσχυσης των φαινομένων το βράδυ.

ετοιμος εισαι για προγνωσεις μιχαηλ τουλαχιστον για τα μερη που ξερεις καλα...😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ετοιμος εισαι για προγνωσεις μιχαηλ τουλαχιστον για τα μερη που ξερεις καλα...😀

Xaxaxa Κάνω ήδη του πανεπιστημίου φίλε, απλά όχι κάθε μέρα. Και φυσικά πρέπει να είσαι διπλωματικός πολύ. Χωρίς πολλές λεπτομέρειες. Να φανταστείς δεν λέμε καν τα υψόμετρα χιονόπτωσης, είπα να το κάνω εγώ😀 Ξέρω ότι έχει τον κίνδυνο να τις φας, αλλά πρέπει να εξελιχτούμε και λίγο. Είμαστε τρία άτομα στην πρόγνωση, μια εβδομάδα ο καθένας. Είμαι τυχερός και μου πέφτουν οι εβδομάδες με τις κακοκαιρίες χεχεχε. Έτσι και τώρα, από Δευτέρα αναλαμβάνω και πάλι εγώ.

Εννοείται λέξεις σαν γραμμή λαίλαπας, χιλιοστά, ηλεκτρικά κτλ δεν αναφέρονται καν😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...