Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 6/12-15/12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν βλέπεις Ασή Γωνιά να δέχεται παραπάνω από όλους τους σταθμούς της Ηπείρου ακόμα και σήμερα, καταλαβαίνεις ότι τα δυτικά έχουν ακόμα σοβαρό πρόβλημα. 25 και 30 χιλιοστά για Δερβίζιανα και Θεοδώριανα δεν είναι καν μέτρια νερά.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

14.2mm και μάλλον δεν αργεί η λήξη....μάλλον πολύ καλό για το τίποτα....

Μην ανησυχεις,θα βγει και ηλιάκος σε λιγο και θα χτυπήσεις 17αρι..🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από Κορινθία και δυτικότερα έχει σταματήσει το πάρτυ.Σε κάνα μισάωρο μάλλον πάμε για λήξη και εδώ σιγά σιγά.

Ήδη εδώ και 20' ρίχνει μέτρια ποτιστικά στον Ταύρο.Ενας σταθμός σε κοντινή μου αποσταση δινει 16mm https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IATHENS39

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ισχυρή βροχή εδώ και λίγη ώρα..

Κορδελιό 7.2 μμ (9.2 μμ σύνολο κακοκαιρίας)

Ωραιόκαστρο 6.6 μμ, 8.6 μμ στο συνολο

Σκάνε και κεραυνοι

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21,6 mm στο χωριό και με κάποιο τρόπο συνεχίζει ακόμη να βρέχει . 

12mm στο Κρυονέρι που μόλις σταμάτησε . 

Μηδέν  βιαιότητα το μπάσιμο,  καλούτσικη ραγδαιοτητα αρχικά αλλά δεν είχε δυναμική . Γενικά έκανε νομίζω αυτό που περιμέναμε χωρίς όμως κάποιον ισχυρο άνεμο στην αρχή ή κάποια extra ηλεκτρικά . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Από Κορινθία και δυτικότερα έχει σταματήσει το πάρτυ.Σε κάνα μισάωρο μάλλον πάμε για λήξη και εδώ σιγά σιγά.

Ήδη εδώ και 20' ρίχνει μέτρια ποτιστικά στον Ταύρο.Ενας σταθμός σε κοντινή μου αποσταση δινει 16mm https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IATHENS39

Ετσι θοδωρακο..Ολοι οι σταθμοι στα κεντρονοτια απο 10mm εως 15mm..Και γω καλλιθεα στα 15mm σταμτησα..Καλα ηταν απλα περιμενα λιγο παραπανω και σε νερο και σε ηλεκτρικα..Τα δυτικα παντως επιβεβαιωσαν τα προγνωστικα δεδομενα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απλα εβρεξε και δυνατα για κανα 10 λεπτο μετα ποτιστικη.. δεν ηταν αυτο που περιμεναμε...παντως η φυση μια χαρα ξεδιψασε παλι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ίσα που το στρώσε στα 1800 μέτρα της Βασιλίτσας και του Βελουχιού..και φυσικά ήδη οι Τ αναιβενουν και λιώνουν όλα σιγά σιγά,,κατάντια και αυτή η κακοκαιρία,

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Ετσι θοδωρακο..Ολοι οι σταθμοι στα κεντρονοτια απο 10mm εως 15mm..Και γω καλλιθεα στα 15mm σταμτησα..Καλα ηταν απλα περιμενα λιγο παραπανω και σε νερο και σε ηλεκτρικα..Τα δυτικα παντως επιβεβαιωσαν τα προγνωστικα δεδομενα..

Nαι οντως! 

Κάποιες χαμηλές νεφώσεις έχουν μείνει σε Ποικίλο και Αιγάλεω Όρος.

IMG_20201207_102746.thumb.jpg.cedfcc60b8ae3283bc8085e01c7a3bae.jpg

IMG_20201207_102730.thumb.jpg.3399edfb047e6c4bfbf5c0b4be0800ff.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν από Καλάβρυτα έχω τα εξής....

Στο χωριό στα 730μ έπεσαν μόλις 6mm με ελάχιστη θερμοκρασία την ώρα των φαινομένων 6.2 γεγονός που έδωσε χιόνι από τα 1400μ και χιονόστρωση από τα 1550.....

Στο Πάος Καλαβρύτων στα 640μ 21mm

Λίγα πράγματα και στο χκ όπως φαίνεται και από τις κάμερες...

cameralaka (2).jpg

camera3α.jpg

camerasnowpark.jpg

cameraparking.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Ισχυρή βροχή εδώ και λίγη ώρα..

Κορδελιό 7.2 μμ (9.2 μμ σύνολο κακοκαιρίας)

Ωραιόκαστρο 6.6 μμ, 8.6 μμ στο συνολο

Σκάνε και κεραυνοι

Όντως γίνεται ολίγον χαμός έχουμε νέα καταιγίδα μέσα σε λίγες ημέρες,ισχυρη βροχή κατα διαστήματα,ο σταθμός που έχω βγήκε off οπότε θα δώ τα mm στο αναλογικό βροχόμετρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Απο τεταρτη παλι..

Χορτάσαμε φολες και χαμηλά βαρομετρικά ξεπετες....Ένα σύστημα να κινηθεί αργά αργά δεν κάθεται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, mademjim είπε:

Όντως γίνεται ολίγον χαμός έχουμε νέα καταιγίδα μέσα σε λίγες ημέρες,ισχυρη βροχή κατα διαστήματα,ο σταθμός που έχω βγήκε off οπότε θα δώ τα mm στο αναλογικό βροχόμετρο.

10.6 μμ σημερα στο Κορδελιό

8.8 μμ στο Ωραιόκαστρο ενώ θέλει αλλά 2.2 μμ για να σπάσει το φράγμα των 500 μμ για το 2020

Στόχος μου τα 20 μμ

Καταρρακτεςς

 

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...