Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 6/12-15/12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Βρεχει εντονα τωρα στα Γιαννενα.Ο σταθμος στο κεντρο βγηκε off.

Ορογραφικος πολύ ο υετός σήμερα λόγω και του νοτιοδυτικου ρεύματος... Τα πιο ορεινά της Ηπείρου δίνουν πόνο,με τα Θεοδωριανα να κοντεύουν τα 100χιλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Ορογραφικος πολύ ο υετός σήμερα λόγω και του νοτιοδυτικου ρεύματος... Τα πιο ορεινά της Ηπείρου δίνουν πόνο,με τα Θεοδωριανα να κοντεύουν τα 100χιλ

Ακριβώς, όσο μεγαλύτερα και προσήνεμα υψόμετρα τόσο πιο πολύ αυξάνεται ο υετός, δεν είναι η κλασσική δυτική κακοκαιρία που έχει τρελές καταιγίδες μέσα στο Ιόνιο, και επηρεάζονται περισσότερο τα παράλια. Πάντως και αυτές οι καταιγίδες, βλέπω μπαίνουν σιγά σιγά στα ηπειρωτικά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει εδώ και 2 μερόνυχτα ανά διαστήματα στην πρωτεύουσα του Μωριά, που είναι επιρρεπεστατη στον δυτικό καιρό!!! Το Λονδίνο μάλλον είναι ηλιόλουστο σε σχέση με την ηλιοφάνεια των ημερών αυτών εδώ, αέρας, βροχή και υγρασία σύνθετουν το σκηνικό και άγρια μαύρα σύννεφα που βολταρουν στα εγγυτερα βουνά. . Σκωτία θυμίζουμε πλέον, αλλά γουστάρουμε έστω κι έτσι !!

Επεξεργάστηκε από ORESIVIOS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι θερμοκρασίες στο Θεό, τα χιόνια στην ορεινή Ήπειρο αυστηρά από τα 1900-1950μ αυτή την ώρα. Θα ρίχνει τούφες βέβαια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσκαιρο άνοιγμα εδώ, σκούρα νέφη έρχονται όμως. Και ένα ουράνιο τόξο ανατολικα, και το πρωινό ουράνιο τόξο το πρωί στα βορεια

IMG_20201209_155755.jpg

IMG_20201209_160002.jpg

IMG_20201209_115911.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 βαθμοί στα Καλάβρυτα στα 730μ ....δηλαδή αν είχε ήλιο πόσο θα έφτανε?????

Πλημμύρα στο Χελμό από βροχή σχεδόν μέχρι την κορυφή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, oasis είπε:

Ότι έπεσε έλιωσε ήδη αν δεις τώρα...

Έτσι ακριβώς, ο νοτιάς είναι αμείλικτος, μόνο πάνω στις κορυφες έχει αφήσει ένα πασπαλισμα. Αυτό βέβαια θα αλλάξει σε λίγες ώρες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για το κυρίως πιάτο ετοιμάζονται τα Γιάννενα. Στο επίκεντρο της κακοκαιρίας η Ήπειρος, μακάρι να ήμουν εκεί.

16-27-44-index.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν λίγο μίλησα με τη νονά μου για να της ευχηθώ για την ονομαστική της εορτή γη οποία ζει μόνιμα εδώ και 20 χρόνια στην Τερψιθέα Ναυπακτίας στα 800μ υψόμετρο.

Μου ανέφερε χαρακτηριστικά πως δεν θυμάται ποτέ στα τόσα χρόνια τέτοια εποχή να βγάζει ακόμα κολοκυθάκια και να ανθιζουν τριανταφυλλιές....Κανονικό καλοκαίρι μου είπε πως επικρατεί εκεί πάνω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαμός στα γρεβενα εδω και μια ωρα νερο με κουβάδες...ο σταθμος χάλασε και επίσημα αφού πλέον πάει μέχρι 1,4 και καταγραφεί και υετο και όταν δε βρέχει χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...