Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Άλλο ένα τρεξιμο ωάριο για δυτικη ελλαδα πληθαίνουν οσο πανε...οι κεντροβορειοι ελπίζουμε να συνεχίσουν τα ωραια σεναρια για δυτικη ελλαδα ...ειναι ευκολο το κλέψιμο αυλωνα για δυτικη ελλαδα 😂😂😂..νομίζω συμφωνεί και ο Βαγγέλης 

εννοειτε..μακαρι ετσι να παει και να το τριγυρναει προς τα εκει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οι χάρτες που δείχνει ο τζίφος τώρα πέραν των 144 ωρών δεν θα χουν καμία σχέση με την πραγματικότητα και αν έχουν θα ναι απο καθαρή τύχη........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, thanasismtrk said:

Αυτό και κεντροβόρεια χιόνιζε να υποθέσω

καλέ μου φίλε αυτό είναι ο μεγαλύτερος χιονιάς της ΝΑ Μεσογείου τα τελευταία 100 χρόνια. 14 μέρες ολικό παγετό στο μεγαλύτερο μέρος της ηπειρωτικής χώρας τι να λέμε τώρα 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίος ο διαχωρισμός στον μέσο όρο, στην περιοχή του Ατλαντικού. Πλέον αυτό είναι το σημαντικότερο για εμένα από τις μεταβλητές.

anim_cbl4.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρά τρεξίματα φθινοπώρου από τζίφο με οβιδιακες αλλαγές σε κάθε ραν. Από 15/1 και μετά το βλέπουμε εδώ στα αν.προσηνεμα μέχρι τότε προσευχή νηστεία bapanthol

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, [weathermaniac] said:

Ωραίος ο διαχωρισμός στον μέσο όρο, στην περιοχή του Ατλαντικού. Πλέον αυτό είναι το σημαντικότερο για εμένα από τις μεταβλητές.

anim_cbl4.gif

ωραία καρπαζια θα πέσει πάλι θες να πεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπω είναι απίστευτα εκνευριστικό λες και δε θέλει να κατέβει το κρυο σε κάθε ραν ειναι κολλημένο στα Σκόπια🤬🤬🤬

Ξέρεις κανεις αν μπορει να αλλάξει αυτό και πως ;; ειναι τρομερή η εμμονή που δειχνει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ε αφού σοβαρό αζορικο δεν έχουμε δει ακόμα για αυτό,δεν είναι αυτές κλασσικές διατάξεις για ενός σοβαρού χιόνια στην χώρα μας μας,μόνο κανένα γρήγορο πέρασμα με ρεταλια μπορεί να βγάλουν.Αν δεν έχει όρεξη ο αζορ δουλειά δεν γίνεται..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το απόλυτο τίποτα πέρα απο τα αστεία. Πρέπει να πάμε 4 5 Γενάρη να δούμε τι και πως. Αν σηκωθεί αζορικος που θα σηκωθεί κτλ . Μέχρι τότε όλοι Αφρική 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρατηρώ τα τελευταία τρεξίματα και διακρίνω μια τάση να ισχυροποιεί λίγο λίγο τον Αζορικο. Δεν κρίνω ακόμη την θέση του, αλλά πως αρχίζει και μπλοκαρει τα Ατλαντικα χαμηλά. Αν συνεχίσει αυτή την ταση, θα δουμε αρκετά περισσοτερα για την χώρα μας. Και κάτι άλλο σαν απάντηση στον φίλο μας(δεν θυμάμαι όνομα). Σε αυτό το τρέξιμο δείχνει να σπάει τον υποτροπικό μέσα από τα συνορα μας. Πάμε για τα 12αρια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ωραίο δυτικό χιονάκι έβγαλε ο τζίφος. Ωστόσο την αρχική μάζα στην δυτική Ευρώπη, την εξασθένησε πολύ σε σύγκριση με το 00αρι, που από μόνο του το 00αρι με λίγες αλλαγές εικονικά θα έβγαζε το απόλυτο σενάριο

Μιχαήλ βλέπω φέτος έστω και εικονικά οι ψυχρες μάζες να προτιμούν Ιταλία και Ιόνιο.. Βλέπε για παράδειγμα το κοντινό στις 5 του μήνα... Λες να είναι η χρονιά μας? Και κατ επέκταση των κεντροβορειων? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο ένας "το απόλυτο τίποτα".. ο άλλος "έρχεται επιτέλους".. κάποιος δε βλέπει σωστά τους χάρτες. Ή μήπως η αλήθεια είναι κάπου στη μέση;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Μιχαήλ βλέπω φέτος έστω και εικονικά οι ψυχρες μάζες να προτιμούν Ιταλία και Ιόνιο.. Βλέπε για παράδειγμα το κοντινό στις 5 του μήνα... Λες να είναι η χρονιά μας? Και κατ επέκταση των κεντροβορειων? 

εχει χρονια να κανει τετοιο χειμωνα οποτε γιατι οχι.....παντως εγω που ειμαι κεντροβορειονοτιοανατολικοπροσηνεμος ( η μαγνησια ευνοειται λιγο πολυ με ολα) αλλα και δυτικος (μιας που σπουδαζω γιαννενα) σας υποστηριζω αχαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Μιχαήλ βλέπω φέτος έστω και εικονικά οι ψυχρες μάζες να προτιμούν Ιταλία και Ιόνιο.. Βλέπε για παράδειγμα το κοντινό στις 5 του μήνα... Λες να είναι η χρονιά μας? Και κατ επέκταση των κεντροβορειων? 

Τι να σου πω φίλε, λογικό μου φαίνεται. Μετά από 2 χρονιές και ειδικά την περσινή όπου ήλιος και βορειοανατολικός ήταν τα κύρια χαρακτηριστικά του καιρού στην Ήπειρο, λογικό μου φαίνεται. Και βασικά είναι ήδη η χρονιά μας, μπορεί να μην έχουμε χιονιστεί ακόμα χαμηλά, αλλά είναι θέμα τύχης. Προς το παρόν, και μέχρι τα μισά του χειμώνα θεωρητικά έχουμε κυκλοφορία που μας ευνοεί. Φυσικά α ο αυλώνας που χάσαμε ήταν καμιά 500αρια ανατολικότερα, τότε  θα μιλούσαμε για νέο 2005 στην  Ήπειρο με συνεχείς χιονοδιαταραχές μέχρι τα ημιορεινά.. Ας ελπίσουμε αυτή η μικρή μετατόπιση να έρθει σύντομα, ώστε να έχουμε καινούργιες αναμνήσεις με χιονοέπη😀

 

Ενδιαφέρον. χμμμμ

gens-31-1-240.png

 

σενάρια θα δω όταν ανανεώσουν πλήρως εννοείται.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποπο φοβερος μεσος ορος για εδω στις 11 ειναι στο μειον 2 με 20 το λιγότερο σεναρια σε πτωση απο τις 10 μεγαλη

Παλαιός κεντροβορειος ο μεσος ορος ....Αλλά κριμα να ναι στις 11 δε μπορουσε να ταν στις 4 χαχαχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, zaraskos είπε:

Ο ένας "το απόλυτο τίποτα".. ο άλλος "έρχεται επιτέλους".. κάποιος δε βλέπει σωστά τους χάρτες. Ή μήπως η αλήθεια είναι κάπου στη μέση;

Οι δυτικοί και οι κεντροβορεια λένε έρχεται... Οι υπόλοιποι το απόλυτο τίποτα! Με πιάσεις? 😁😁

Επεξεργάστηκε από thesprotos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Έρχεται στις δώδεκα μέρες από τώρα ρε παιδιά ? Τι να πω. Φαίνομαι εγώ ο Κακός μετά. 

13 είναι αλλά δεν το κάνουμε θέμα 😋😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως ένα έχω να πω μάλλον πρέπει να αλλάξουμε όνομα στον αζορικο να τον πούμε τουρίστα έχει πάει παντού φέτος μέχρι και Καναδά ακτές usa Ισλανδία γροιλανδια Αγγλία βαλτικες χώρες αν δεν είναι αυτό τουρισμός τι είναι και σε εποχή lockdown κιόλας ⛄⛄⛄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Έρχεται στις δώδεκα μέρες από τώρα ρε παιδιά ? Τι να πω. Φαίνομαι εγώ ο Κακός μετά. 

Τι έρχεται ρε Νικόλα; ποιος το είπε;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...