Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 minutes ago, DIMITRIS said:

Εαν εχει ΒΔ επιφανειας δεν θελεις -9 και με -6 εισαι κομπλε για χιονοπτωση.

Αδερφέ δυστυχώς δεν έχω τον εγκλωβισμό ψύχους του Βόλου...άντε ένα -8 πολύ οριακά για να πιάσει σε γνωστές επιφάνειες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Και τα γνωστά ο καιρός τρελάθηκε και άλλες τέτοιες βλακείες. Όπως λένε όταν έχει καταιγίδες το καλοκαίρι, ότι ο καιρός τρελάθηκε ενώ είναι απολύτως φυσιολογικό. Γενικά τα ελληνικά κανάλια είναι σκουπίδια πραγματικά..

Κλειστε την ελληνικη τηλεοραση.Βρωμαει σκουπιδιλα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Ξερω γω..σαν δασκαλος συστηθηκες,και ειπα να σε πω δασκαλακο.Δεν εισαι δασκαλος? 

Ναι ρε Θοδωρή... Αλλά το δασκαλακος ακούγεται υποτιμητικά.. Για αυτό στο λέει ο συνάδελφος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, fufutos είπε:

Αδερφέ δυστυχώς δεν έχω τον εγκλωβισμό ψύχους του Βόλου...άντε ένα -8 πολύ οριακά για να πιάσει σε γνωστές επιφάνειες

Δεν χρειάζεται εγκλωβισμός...απλα βδ επιφανειας που φερνει ατοφιο κρυο απο τον ηπειρωτικο κορμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, fufutos said:

Αδερφέ δυστυχώς δεν έχω τον εγκλωβισμό ψύχους του Βόλου...άντε ένα -8 πολύ οριακά για να πιάσει σε γνωστές επιφάνειες

εχεις την τυχη και μενεις σε νησι.....τι αλλο θελεις......και σχεδον καθε χρονο το βλεπεις......στα Επτανησσα συνηθως μονο στα ορεινα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

-7,2 βαθμούς στα 850 (και 300μ επ.παγοποιησης) το κυριο του ευρωπαικου στις 2 τα ξημερωματα την Πεμπτη και στο -4,7 ο μ.ο. για την Χαλκιδα, ο υετός ειναι το θεμα...

 

Δεν είμαι ειδικός αλλά ρε συ, η Χαλκίδα που είναι δίπλα στο κύμα, νομίζω ότι έχει πρόβλημα με αυτές τις θερμοκρασίες. Έτσι πιστεύω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Δεν είμαι ειδικός αλλά ρε συ, η Χαλκίδα που είναι δίπλα στο κύμα, νομίζω ότι έχει πρόβλημα με αυτές τις θερμοκρασίες. Έτσι πιστεύω.

Πέτσα οριακά αν έχει υετο. Καλά ας βγει έτσι και ας το ρίχνει μόνο αδερφέ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Ναι ρε Θοδωρή... Αλλά το δασκαλακος ακούγεται υποτιμητικά.. Για αυτό στο λέει ο συνάδελφος 

Εννοειτε οτι δε το πα ετσι αλιμονο.Χρηστο  @ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣεαν το πηρες υποτιμητικα δεν ισχυει κατι τετοιο προς θεου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Δεν είμαι ειδικός αλλά ρε συ, η Χαλκίδα που είναι δίπλα στο κύμα, νομίζω ότι έχει πρόβλημα με αυτές τις θερμοκρασίες. Έτσι πιστεύω.

Εαν εχει ΒΔ επιφανειας κανει θαυματα, στο παρελθον με -6 και ΒΔ (και καλα φαινομενα) ειχε στρωσιμο. Η Χαλκιδα εχει προβλημα με ΒΑ οπου ακομη και με -8 μπορει να εχει χιονονερα.

Παντως οπως ειναι αυτη τη στιγμη το κυριο του ευρωπαικου δινει 300μ επιπεδα παγοποιησης και λιγα φαινομενα όποτε ναι χιονιζει με αυτες τις συνθηκες στις 120 ώρες. Δεν νομιζω οτι θα γινει ετσι γιατι θα αλλαξει παλι, το κυριο ειναι απο τα πιο ψυχρα μελη των ανσαμπλ του ευρωπαικου για εκείνη την ώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντάξει, τελείως μπερδεύτηκα.

1η φάση, στις 120 -140 ώρες θα έχουν χιόνια κεντρική Ελλάδα και Αττική, λένε οι μεν...

Καλή η διάταξη, λίγο ακόμη και θα έχουμε καλό κεντροβόρειο χιονιά, λένε οι δε....

Παρακαλώ, ένας ταξιτζής να μας ενημερώσει εμπεριστατωμένα για το τι να περιμένουμε στη Θεσσαλονίκη 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, dodoni είπε:

Εντάξει, τελείως μπερδεύτηκα.

1η φάση, στις 120 -140 ώρες θα έχουν χιόνια κεντρική Ελλάδα και Αττική, λένε οι μεν...

Καλή η διάταξη, λίγο ακόμη και θα έχουμε καλό κεντροβόρειο χιονιά, λένε οι δε....

Παρακαλώ, ένας ταξιτζής να μας ενημερώσει εμπεριστατωμένα για το τι να περιμένουμε στη Θεσσαλονίκη 😛

Κανονικά εσένα , με το  συγκεκριμένο nickname, πρέπει να σου απαντήσει ο beach snow για την επερχόμενη κακοκαιρία και να σου πει "φεεεεεεετααααα" 

(Έτσι λέει όταν όλα πάνε καλά)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Εννοειτε οτι δε το πα ετσι αλιμονο.Χρηστο  @ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣεαν το πηρες υποτιμητικα δεν ισχυει κατι τετοιο προς θεου.

χαχαχ σπίτι και χαζογελαω.. όχι ρ παιδιά, μη τρελένεστε..
σε καμία περίπτωση Τέο, καλά τα είπες εσύ. παραφόρτωσα με τους μοντελακιδες και το πρωτάθλημά τους και εσυ σωστά με έβαλες στη θέση μου, αλλά βλέπεις πόσους δικηγόρους έχω ε? ρέει το χρήμα , γιαυτό πρόσεχε😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για παμε σιγα σιγα..Ξεκινησε η Μερκελ...Οχι οτι θα δω αικον..Δε θελω να ξερασω την Περδικουλα που ηπια..Αλλα στα οπλα γιατι σε μιση ωρα ξεκινα ο καρναβαλος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Για παμε σιγα σιγα..Ξεκινησε η Μερκελ...Οχι οτι θα δω αικον..Δε θελω να ξερασω την Περδικουλα που ηπια..Αλλα στα οπλα γιατι σε μιση ωρα ξεκινα ο καρναβαλος..

Περδικα σκληρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, gthomasandros said:

εχεις την τυχη και μενεις σε νησι.....τι αλλο θελεις......και σχεδον καθε χρονο το βλεπεις......στα Επτανησσα συνηθως μονο στα ορεινα......

Το ξέρω παιδιά,έχουμε τον τρόπο μας εδώ...με πολλά,το θέμα είναι ότι αρκετοί δουλεύουμε μόνο καλοκαίρι,αλλά να ένα ταμείο το χειμώνα,να τα ξύλα που είναι άφθονα,η σόμπα να ανάβει και ένα τσουκάλι φαι να γίνει κ θα τη βγάλουμε...παρόλο το κρύο που έχω σε σχέση με άλλα νησιά,λόγω της τζακοσομπας (κουμπωμενο με το σύστημα θέρμανσης)χρειάζομαι μόνο 500€ για πετρέλαιο..κ βέβαια θάλασσα το καλοκαίρι κάθε μέρα,μεγάλο ανχολυτικο...

Σόρρυ για το άσχετο,συνέχεια στους χάρτες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, dodoni είπε:

Εντάξει, τελείως μπερδεύτηκα.

1η φάση, στις 120 -140 ώρες θα έχουν χιόνια κεντρική Ελλάδα και Αττική, λένε οι μεν...

Καλή η διάταξη, λίγο ακόμη και θα έχουμε καλό κεντροβόρειο χιονιά, λένε οι δε....

Παρακαλώ, ένας ταξιτζής να μας ενημερώσει εμπεριστατωμένα για το τι να περιμένουμε στη Θεσσαλονίκη 😛

Προφανώς η πρώτη φάση 120 ώρες αφορά κυρίως προσήνεμες περιοχές ....ανατολικονότιες.......και η δεύτερη φάση αν έρθει μετά τις 144 εκεί γύρω στις 168-190 ίσως την κεντροβόρεια......απλά η πρώτη φάση έχει πολλές περισσότερες πιθανότητες επαλήθευσης ως ποιο κοντά χρονικά.......όχι κάτι το πολύ δυνατό....φαίνεται ένα γρήγορο πέρασμα που ίσως τοπικά αφήσει καλά φαινόμενα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Για παμε σιγα σιγα..Ξεκινησε η Μερκελ...Οχι οτι θα δω αικον..Δε θελω να ξερασω την Περδικουλα που ηπια..Αλλα στα οπλα γιατι σε μιση ωρα ξεκινα ο καρναβαλος..

Ηρθες στις δικές μου επιλογές ε Σακουλίνο;;; Θυμάσαι απο την Πρωτοχρονιά? Εβίβα και καλό Σαββατόβραδο να έχουμε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, dodoni είπε:

Εντάξει, τελείως μπερδεύτηκα.

1η φάση, στις 120 -140 ώρες θα έχουν χιόνια κεντρική Ελλάδα και Αττική, λένε οι μεν...

Καλή η διάταξη, λίγο ακόμη και θα έχουμε καλό κεντροβόρειο χιονιά, λένε οι δε....

Παρακαλώ, ένας ταξιτζής να μας ενημερώσει εμπεριστατωμένα για το τι να περιμένουμε στη Θεσσαλονίκη 😛

Ρίφας δεν είμαι χαχα αλλά ας πούμε ότι για α' φάση το πολύ πολύ να παλέψουμε για μια πέτσα γιατί ότι κ να γίνει φαίνεται πως θα είναι αρκετά γρήγορο. Λογικά αύριο βράδυ θα έχει ξεκαθαρίσει αυτό. Για τη συνέχεια το άλλο σουκου υπάρχουν αρκετά καλές ενδείξεις για κάτι καλύτερο γενικά σε εμάς εδώ αλλά για αυτό δυστυχώς θα πρέπει να περιμένουμε κ άλλες μέρες.

Σου απάντησαν ήδη από ότι είδα βέβαια οπότε κομπλε

Επεξεργάστηκε από geopithis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, dodoni είπε:

Εντάξει, τελείως μπερδεύτηκα.

1η φάση, στις 120 -140 ώρες θα έχουν χιόνια κεντρική Ελλάδα και Αττική, λένε οι μεν...

Καλή η διάταξη, λίγο ακόμη και θα έχουμε καλό κεντροβόρειο χιονιά, λένε οι δε....

Παρακαλώ, ένας ταξιτζής να μας ενημερώσει εμπεριστατωμένα για το τι να περιμένουμε στη Θεσσαλονίκη 😛

σαν ταξιτζης θα σου εξηγησω τι γινεται!!! σε πρωτη φαση ερχεται αυλωνας πανω μας κ ετσι οπως το δειχνει θα επιρεαστουν περιοχες κεντρικα κ νοτια κ περιοχες γυρο απο το αιγαιο.στις 168 ωρες κ μετα φαινεται να περναει χαμηλο απο τα δυτικα μας κ να φερνει χιονια β.ελλαδα.αυτα βασει του ευρωπαικου μοντελου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...