Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλά για σιγουρια το θέλουμε σίγουρα νοτιότερα το χαμηλό,όχι πολύ όμως,θυμάμαι τι είχαμε πάθει οίνος τροβορειοι στην άριαδνη και αγχώνομαι λίγο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, isnow είπε:

Καλή η πρώτη καρτέλα..αλλά στην δευτερη βλέπω να μας κοιτάει ένα τέρας..το βλέπετε και εσείς?

Μετα ειναι προσηνεμο μην ασχολεισαι καθολου μετα τις 18 εννοω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ξαναλέω οι προσήνεμοι το παρατάμε Τετάρτη Πέμπτη 

Την Πέμπτη πάντως ο τζίφος βγάζει φαινόμενα για κάποιες περιοχές κυρίως της βανατολικης Ελλάδος... Με λίγη δυτικηση ακόμα μπορούμε να δούμε καλύτερα πραγματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Πχ το 2001 βράδυ 16 δεν το γύρισε και σε εσάς σε χιόνι?Τότε -1 -2 είχε στα 850 με την έλευση του ψυχρού μετώπου,και αν έχετε και ΒΔ θα έχετε υποστήριξη από το Θεσσαλικό καμπο

Δεν το θυμάμαι τότε, ήμουν και 10 χρονών 😛 Πάντως έτσι όπως το δείχνει το 6άρι δεν είναι ποιοτική κακοκαιρία για Βόλο, βρόχα με 2-3 βαθμούς θα είναι. Έχει χρόνο όμως να το φτιάξει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Philip είπε:

Έκλαψα με την υψηλή ανάλυση 😂😂😂 Ήμουν σίγουρος

 

Modele GFS - Carte prévisions

η πληγή του ανατολικού στην Θεσσαλονική για όσο το χαμηλό βρίσκεται σε εκείνη τη θέση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Philip είπε:

Έκλαψα με την υψηλή ανάλυση 😂😂😂 Ήμουν σίγουρος

 

Modele GFS - Carte prévisions

Αυτό το βλέπεις στην πράξη κ τα παρατάς για πάντα οριστικά. Χαρακίρι. Επική σαλονικάρα κ έτσι

Επεξεργάστηκε από geopithis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Με τα νευρα μας παιζεις κι εσυ

Γενικα το πα το κακοκαιριαρα ρε συ. Αυτο που θες εσυ,θελω και εγω και το ξερεις αλλα...Ας ελπισουμε για εμας οτι θα βγει το ραν του παιου.Αυριο μεθαυριο θα ξερουμε κατα 90%

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, dimitris27 είπε:

Χαλιά το παράλληλο

Αυτό είναι να κλαίμε όλοι. Για αυτό επιμένω Δημήτρη ότι έχει μέρες ακόμα. Πχ το 6αρι στα ημιορεινά προσήνεμα έχει χιόνια στις 180 ώρες μην πω και πιο χαμηλά από ημιορεινά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

και φυσικά η τρυπα της Λάρισας

Modele GFS - Carte prévisions

Αθηνα, Λαρισα, Θεσσαλονικη. Βρειτε τις ομοιοτητες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gens-31-1-126.png

 

καλά τα πάει ο μέσος όρος, αλλά η αλήθεια είναι ότι τις περισσότερες φορές [όχι όλες] ακολουθεί το κύριο σε αυτές τις ώρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ βλέπω ότι 15 με 18 μπορεί να χιονίσει μέχρι το κύμα κεντροβορεια και ανάλογα πόσο δυτικά θα σκάσει αν δεν εκφυλιστεί το ψύχος να κατέβει και κεντρονοτια για ένα μικρό πέρασμα προσήνεμα. Δείτε πχ ευρωπαϊκό ή εξαρι τζίφου 186 ώρες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ολο αυτο που ξεκιναει απ τα βορεια δεν υπαρχει πριπτωση να μην καταληξει προσηνεμο..............αφου παει χιονισει σε μενα ,στην αττικη  το χετε ευκολακι  🙂

Επεξεργάστηκε από INUIT
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Την Πέμπτη πάντως ο τζίφος βγάζει φαινόμενα για κάποιες περιοχές κυρίως της βανατολικης Ελλάδος... Με λίγη δυτικηση ακόμα μπορούμε να δούμε καλύτερα πραγματα

Με λίγη δυτίκιση ακόμα για Ήπειρο ναι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Εγώ βλέπω ότι 15 με 18 μπορεί να χιονίσει μέχρι το κύμα κεντροβορεια και ανάλογα πόσο δυτικά θα σκάσει αν δεν εκφυλιστεί το ψύχος να κατέβει και κεντρονοτια για ένα μικρό πέρασμα προσήνεμα. Δείτε πχ ευρωπαϊκό ή εξαρι τζίφου 186 ώρες 

Νικο το είδες το "μικρό" πέρασμα στο 00 του τζίφου για τα προσήνεμα; Αθήνα Χαλκίδα κτλ. Είδες πόσα χιόνια έβγαλε στις 180-204 ώρες? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...