Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

εμφανως βελτιωμενος ο μεσος ορος.πιο δυτικα το σκαψιμο του αυλωνα

Πιο δυτικά που συμφέρει τα βόρεια αλλά και πιο νότια που συμφέρει εμας εδώ κάτω. Σωστά τα λέω;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, INUIT είπε:

ολο αυτο που ξεκιναει απ τα βορεια δεν υπαρχει πριπτωση να μην καταληξει προσηνεμο..............αφου παει χιονισει σε μενα ,στην αττικη  το χε ται ευκολακι  🙂

Μα και το εξαρι δεν βάζει ταφόπλακα. Αν σκάσει καλος αυλώνας Ιόνιο μετά θα σαρώσει παντού. Αν σκάσει πιο δυτικά πολύ δύσκολο. Εγώ νομίζω να δούμε 12αρια το βράδυ απ' όλα τα μοντέλα και εννοείται μέχρι Τετάρτη. Πιθανότητες:

Ιστορικός κεντροβορειος: 35%

Ιστορικός κεντρικός σκέτος 30%

Ιστορικός πανελλαδικός 25%

Ιστορικός προσήνεμος 10% 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με το ζορι με χιονιζει  για μια ωρα στο τελος της κακοκαιριας χαχα... αυτος ο ανατολικος σκετη καταστροφη
Κωστα τι πιστευεις θα εβγαζε λακε αυτο στο τελος? ( ICELARISSA )

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Μα και το εξαρι δεν βάζει ταφόπλακα. Αν σκάσει καλος αυλώνας Ιόνιο μετά θα σαρώσει παντού. Αν σκάσει πιο δυτικά πολύ δύσκολο. Εγώ νομίζω να δούμε 12αρια το βράδυ απ' όλα τα μοντέλα και εννοείται μέχρι Τετάρτη. Πιθανότητες:

Ιστορικός κεντροβορειος: 35%

Ιστορικός κεντρικός σκέτος 30%

Ιστορικός πανελλαδικός 25%

Ιστορικός προσήνεμος 10% 

Κάλλιστα ανοίγεις καφετέρια. Το χεις φίλε!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ ομορφο το 06 σε πρωτη φαση για κεντροβορεια..Και με δυνατη πανελλαδικη κακοκαιρια...Σε δευτερη φαση ισως σταθουμ τυχερα τα προσηνεμα...Ολα παιζουν..Και ο μεσος ορος ενισχυει το σεναριο για κεντροβορειο χιονια...Χειμωνιαζει επιτελους με ενδιαφερουσες διαταξεις...

Και ακολουθει και συνεχεια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Μα και το εξαρι δεν βάζει ταφόπλακα. Αν σκάσει καλος αυλώνας Ιόνιο μετά θα σαρώσει παντού. Αν σκάσει πιο δυτικά πολύ δύσκολο. Εγώ νομίζω να δούμε 12αρια το βράδυ απ' όλα τα μοντέλα και εννοείται μέχρι Τετάρτη. Πιθανότητες:

Ιστορικός κεντροβορειος: 35%

Ιστορικός κεντρικός σκέτος 30%

Ιστορικός πανελλαδικός 25%

Ιστορικός προσήνεμος 10% 

Η κρητη απ εξω???Κριμα...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ να πώ την αλήθεια φοβάμαι για τις θερμοκρασίες..όχι για τα βόρεια αλλά για θεσσαλία και νοτιότερα..όσο θα φτάνουμε περιμένω να γίνει πιο ρετάλι το ψύχος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θυμαμαι καποτε (με κατακλυζει αυτη η σκεψη) το χαμηλο Αδριατικης κατεληξε Συρτη στις 72 ωρες .. Απλα μου ηρθε και το ειπα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, isnow είπε:

Εγώ να πώ την αλήθεια φοβάμαι για τις θερμοκρασίες..όχι για τα βόρεια αλλά για θεσσαλία και νοτιότερα..όσο θα φτάνουμε περιμένω να γίνει πιο ρετάλι το ψύχος...

Αν φύγει πολύ δυτικά ναι. Θα έχουν πρόβλημα Βόλος Λάρισα Θήβα Λαμία κτλ περιοχές. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, isnow είπε:

Μην παραπάει δυτικα όμως και ψαχνόμαστε..δεν θέλω τέτοια

δεν υπάρχει παραπάει δυτικά  κατ΄την γνώμη μου για κεντροβόρεια φίλε. Καλύτερα να πάει όσο δυτικά γίνεται για να έχουμε και ένα μαξιλάρι φαινομένων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

δεν υπάρχει παραπάει δυτικά  κατ΄την γνώμη μου για κεντροβόρεια φίλε. Καλύτερα να πάει όσο δυτικά γίνεται για να έχουμε και ένα μαξιλάρι φαινομένων.

Φαινομένων που όμως; Στα 500μ; Αν πάει και άλλο δυτικά θα είναι βροχή παντού..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Φαινομένων που όμως; Στα 500μ; Αν πάει και άλλο δυτικά θα είναι βροχή παντού..

Πες τα. Μετά είναι σκέτος βόρειος χιονιάς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Φαινομένων που όμως; Στα 500μ; Αν πάει και άλλο δυτικά θα είναι βροχή παντού..

Βροχή παντού αποκλείεται να  υπάρξει, πρέπει να γίνουν τρελά πράγματα για κάτι τέτοιο. Για αυτό γράφω μαξιλάρι φαινομένων, γιατί δεν περιμένω να βγει τόσο βόρεια το χαμηλό προσωπικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, isnow είπε:

Εγώ να πώ την αλήθεια φοβάμαι για τις θερμοκρασίες..όχι για τα βόρεια αλλά για θεσσαλία και νοτιότερα..όσο θα φτάνουμε περιμένω να γίνει πιο ρετάλι το ψύχος...

Θα εξαρτηθεί από το πόσο ψύχος θα κατεβάσει στις 15 του μηνός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δεν υπάρχει παραπάει δυτικά  κατ΄την γνώμη μου για κεντροβόρεια φίλε. Καλύτερα να πάει όσο δυτικά γίνεται για να έχουμε και ένα μαξιλάρι φαινομένων.

Αυτό πιστεύω ότι κάπου σταματάει και λειτουργεί αντίστροφα..πιστεύω να βρεθεί η χρυσή τομή εν τέλει για να μην χαθούν πολλά mm σε βροχή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...