Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Michael είπε:

Εγω εύχομαι να χιονιστεί καλά η κεντρική και βόρεια Ελλάδα.

Εμείς οι προσήνεμοι ας κάνουμε πάλι υπομονή...Αυτό που έρχεται δεν είναι αυτό που ψάχνουμε 13 χρόνια τώρα..

Το ουκμο δεν είναι πολύ δυνατό συνονόματε για εσάς? 😀 Ευρωπαϊκό και τζεμ.οντως δεν είναι καλά εκεί λόγω ρεύματος, αλλά νομίζω ότι η μέση λύση θα σας δικαιώσει. Τώρα προφανώς δεν ξέρω αν μπορεί να φτάσει επίπεδα τύπου 2008 αλλά επίπεδα Τηλέμαχου νομίζω είναι πολύ εφικτο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κανενα σεναριο του ευρωπαιου δεν δινει "πολυ" χιονι παντως πουθενα στην Αττικη αυτη τη στιγμη.

Ο αμερικανος κατι ψιθυριζει...αν γινει κυκλογενεση νοτιο Ιονιο τα Βιλια που εχουν και ρεντα τα τελευταια χρονια πανε για εκ νεου θαψιμο...τα στεγνα ψυχρα σεναρια ευνοουν χιονοπτωσεις σε χαμηλα-πεδινα μερη αλλα χωρις δυναμικη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ε ναι εκει ειναι ολη η διαφορα...στην υφεση οπου το τζεμ και το ευρωπαικο την εκμηδενιζουν ειναι σα να μην υπαρχει οποτε ττο τιποτα τι αυλωνα να σου τραβηξει και να φτιαξει και χαμηλο μαλιστα.ξερω οτι δεν το δινεις σημασια αλλα το αικον εκανε πολυ καλο βημα στο 06.

Δε το δινω σημασια στις 200 ωρες φυσικα. Οσο πλησιαζουμε κοιταω τα παντα αν υπαρχει ενδιαφερον. Επεμεινε στο σεναριο του. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τον μιχαηλ μην τον ρωτατε ουτως η αλλος ειναι παντα απαισιοδοξος χαχαχαχαχ για θεσσαλια παντως προς το παρον ολα ειναι καλα απο βραδυ βλεπουμε....χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Τον μιχαηλ μην τον ρωτατε ουτως η αλλος ειναι παντα απαισιοδοξος χαχαχαχαχ για θεσσαλια παντως προς το παρον ολα ειναι καλα απο βραδυ βλεπουμε....χαχαχ

Εδώ ο βαρδάρης θα βοηθήσει στην πτώση της θερμοκρασίας ή θα διαλύσει τα σύννεφα κατευθείαν??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Το ουκμο δεν είναι πολύ δυνατό συνονόματε για εσάς? 😀 Ευρωπαϊκό και τζεμ.οντως δεν είναι καλά εκεί λόγω ρεύματος, αλλά νομίζω ότι η μέση λύση θα σας δικαιώσει. Τώρα προφανώς δεν ξέρω αν μπορεί να φτάσει επίπεδα τύπου 2008 αλλά επίπεδα Τηλέμαχου νομίζω είναι πολύ εφικτο

Εχω βάλει ψηλά τον πήχη...

Τι να την κάνω την ασπιρίνη όταν χρειάζομαι εγχείρηση?😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο δυτικα ο αυλωνας στον τζιφο... το ριτζ ομως πιεζει βορειοτερα αρα χαμηλο νοτιοτερα... επισης πιο αποκομμενος ο αυλωνας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και ο τζιφος εχει την ταση για μια πιο δυτικη μετακινηση απο την αρχη της λιμνης-αυλωνα οπως την ειχε και το αικον πριν...για να δουμε με την υφεση τι θα παιχτει..ειναι το γαλλικο κλειδι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εχει ηδη αποτυχει η εκτιμηση του..Και για τα κοντινα και για τα μακροπροθεσμα...Ζωνικη δεν φαινεται σε καμια περιπτωση..Εχουμε απομακρυνθει αρκετα απο αυτο το σεναριο..Για τα κοντινα τα βλεπεις...

Στις δυο πρωτες εκτιμησεις του δεν μιλουσε καν για χιονια..Αρχισε να τα μπαλωνει απο προχθες...

Τεραστιος επιστημονας αλλα και ανθρωπος..Και ως ανθρωπος εχει και το δικαιωμα του λαθους...Αλλωστε αυτο θελει και ο ιδιος ως τρελος χιονοφιλος...Ο καιρος να τον διαψευδει ευχαριστα....Και το κανει...

Συμφωνώ με όσα λές..αλλά η λογική της δημιουργίας χαμηλού δυτικά δεν είναι άσχημη καθως η ατμόσφαιρα θα προσπαθήσει να επαναφέρει(ασχετο αν θα τα καταφέρει) την ζωνική κυκλοφορία ως κυρίαρχη κυκλοφορία,περί Ζιακόπουλου συμφωνώ και κυρίως σημειώνω ότι δεν υπάρχει ενεργός πρωγνωστης-αναλυτής να μας πεί κάτι πιο ξεκάθαρο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

και ο τζιφος εχει την ταση για μια πιο δυτικη μετακινηση απο την αρχη της λιμνης-αυλωνα οπως την ειχε και το αικον πριν...για να δουμε με την υφεση τι θα παιχτει..ειναι το γαλλικο κλειδι

Οσο πιο δυτικα νομιζω πιο νοτια θα παιει η υφεση μετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Οσο πιο δυτικα νομιζω πιο νοτια θα παιει η υφεση μετα

παιζει ρολο απο που θα κατεβει η υφεση πιστευω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήδη ο τζιφος τουμπιαζειν πλέον, στον Ατλαντικό στις 66 ίδιος με ευρωπαιο

να δούμε πόσο μικρότερη θα γίνει η αποκοπή,  και έπειτα να δούμε τις διάφορες του Αυλώνα.

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Tα γυρνάει σιγά σιγά..και αποδυνάμωσε και την ύφεση..μπορεί να βγάλει βέβαια καλύτερα πρώτη φάση..τι να λέμε δεν ξέρει τι του γίνεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ήδη ο τζιφος τουμπιαζειν πλέον, στον Ατλαντικό στις 66 ίδιος με ευρωπαιο

να δούμε πόσο μικρότερη θα γίνει η αποκοπή,  και έπειτα να δούμε τις διάφορες του Αυλώνα.

 

Με το ευρωπαικο δεν εχει καμια σχεση μιχαηλ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σιγουρα πιο δυτικα ο αυλωνας αλλα νομιζω ειναι και πιο νοτια. Για να δουμε ομως γιατι παιζει να αποκοπει και να σταματησει η νοτια πορεια του και το χαμηλο να κινηθει πιο βορεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...