Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, kostasmarousi13 είπε:

Λίγη θετική ενέργεια ρε γα_ω τα μοντέλα μου μέσα!!!

Πραγματικά δεν ξέρω τι βλέπουν και δεν χαίρονται. Από πολλές πλευρές έχουμε ελπίδες να το δούμε! Μάλλον θα θέλουν 100% να δούνε κάτι για να πούνε καλή κουβέντα αλλά δεν θα το δουνε ποτέ.. hello Αθήνα είμαστε παιδιά!
Τωρα για τους βόρειους, οκ τους καταλαβαίνω να μην είναι ευχαριστημένοι με απλή χιονόπτωση αλλά οκ κ η θεσσ. δεν φημίζεται , αλλιως θα χτίζανε αλλού τη πόλη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Ε Οχι και δεν έκαναν τουμπα . Σε όλα τα τρεξίματα ο Αυλώνας μας κεντραρε και τώρα έφτασε σε ένα ραν Κυπρο για τον υετο και συμφωνώ αλλά όχι να φυγει και ο Αυλώνας ελεοςς

Εγώ λέω ότι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο δεν έδιναν κάτι σοβαρό για πουθενά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτο ειναι το ειναι το διαγραμμα με τις συντεταγμενες καπου στον Καλαμο Αττικης που απεχει 35χλμ απο την Αθηνα.Μια μετατοπιση του χαμηλου 50μονο χλμ νοτιοτερα αυτα τα ενσεμπλς γινονται αυτοματα ενσεμπλς της Αθηνας.50χλμ μετατοπιση για 72 ωρες μπροστα.

IMG_20210112_094913.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα , αναμενόμενη η σημερινή εξέλιξη. Έκανε μπαμ από χθες, ταφόπλακα αν χειροτερέψει κι άλλο το 12αρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, Athinaios said:

μαλλον παμε για κατι μετριο τωρα το τριτο δεκαημερο θα γινει χαμος απο χιονια ετσι πιστευω..

Τωρα εγινε μετριο.. αλλα ομως εταζες απο την αρχη του μηνα και παρεσυρες και το φορουμ και φτασαμε 500 σελιδες..μηπως πρεπει να ζητησεις ενα συγνωμη ολοι κανουμε λαθη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα τρεξίματα των δύο ήταν άσχημα θέλουμε δεν θέλουμε,εγώ θα μείνω λίγο στην Πέμπτη γιατί η κίνιση του χαμηλού μου θυμίζει δύο μεγάλες κακοκαιρίες

Μία τον Ιανουάριο του 87 όπου με την ίδια κίνηση έδωσε στην θεσσαλονίκη μία χιονοθύελλα 6 ωρών και 5 έως 10 εκατοστά χιόνι ,και ακολούθησε το ρεκόρ αρνητικής θερμοκρασίας εκείνου του φοβερού χειμώνα (-9),και όσο και να σας φαίνεται περίεργο το μπουρίνι του 2019 το καλοκαίρι!και τα δύο ξεκίνησαν από την ίδια αφετηρία και βάθυναν στο βορειοδυτικό Αιγαίο .Ε και σε αυτό που έρχεται θέλει λίγες βελτιώσεις απλά.

Το άσχημο δεν είναι η Πέμπτη φυσικά αλλά η γρήγορη απομάκρυνση του Αυλώνα χωρίς να έχει πυροδοτήσει τπτ στο Αιγαίο η στο Ιόνιο το βρίσκω λίγο περίεργο.Οσο για τους κεντρονότιους...δεν ξέρω το το -12 της βαλκανικής μπορούσε να ΄δωσει πάραα πολλά στον νότο αλλά ελπίζω τα μοντέλα να μην το βλέπουν ακόμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ποτέ δεν έδειξαν κάτι σοβαρό πάντως, μόνο ένα ενδεχομένως καλό πέρασμα για πεδινά Μακεδονίας και Θεσσαλίας, εκτός από εδώ, όλα τα υπόλοιπα ήταν hope and dreams. Ούτε για νότια έδειξε ποτέ κάτι εκτός από ένα run του ICON. Απλά μας έχει φάει η ζέστη και το σίχαμα και ελπίζαμε. Δεν θεωρώ ότι υπήρχε καμία τούμπα ή πισωγύρισμα των μοντέλων πολύ απλά γιατί ποτέ δεν έδειξαν κάτι ουσίας για καμία περιοχή..

Η Θράκη δεν θα έχει πέρασμα από χιονοπτώσεις; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Θα έχουμε πρόβλημα με τις θερμοκρασίες την Πέμπτη????

Εσυ με βαση με τα σημερινα στοιχεια οχι.. εγω αγχωνομαι λιγο για μενα αλλα θα εχει ΒΔ δεν νομιζω να μην το δω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Weather xanthi είπε:

Η Θράκη δεν θα έχει πέρασμα από χιονοπτώσεις; 

Πέρασμα ναι, παντού θα έχει πέρασμα, αλλά όχι κάτι σοβαρό όπως το δείχνει τώρα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

    Δεν αντέχεται η γκρίνια ορισμένων. Ακόμη κι αν το έχουν για γουρι. Στα καιρικά τώρα. Μπορεί κάποιος να δει τις πιέσεις από πανω μας και τις πιεσεις που έδιναν και δίνουν για αργοτερα; Αυτά τα ίδια μοντέλα που ακύρωσαν χτες την Μακεδονία, σήμερα το πρωι την έβαλαν και παλι στο παιχνιδι; Σαν τους Μαδριλενους κάνετε 2 μέρες πριν την δική τους κακοκαιρία. Αυτό που κρατάω, γιατί αυτό είναι το μόνο σίγουρο, από τα πρωινα τρεξιματα, είναι ότι το κυρίως κομμάτι του Αυλώνα κινήθηκε ακόμη πιο νοτιοδυτικά. Άραγε, αυτό είναι κακό; Χτες, με χειρότερο Αυλώνα, ο Ευρωπαίος έβγαλε χαμηλό στην Λιβύη. Σήμερα, στην Κυπρο. Αυριο;;;   Καλη συνέχεια!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Weather xanthi είπε:

Η Θράκη δεν θα έχει πέρασμα από χιονοπτώσεις; 

Θα έχει, αργά Πέμπτη βράδυ, μέχρι το ξημέρωμα της Παρασκευης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

Πραγματικά δεν ξέρω τι βλέπουν και δεν χαίρονται. Από πολλές πλευρές έχουμε ελπίδες να το δούμε! Μάλλον θα θέλουν 100% να δούνε κάτι για να πούνε καλή κουβέντα αλλά δεν θα το δουνε ποτέ.. hello Αθήνα είμαστε παιδιά!
Τωρα για τους βόρειους, οκ τους καταλαβαίνω να μην είναι ευχαριστημένοι με απλή χιονόπτωση αλλά οκ κ η θεσσ. δεν φημίζεται , αλλιως θα χτίζανε αλλού τη πόλη!

Μα μέχρι χθες σχεδόν όλοι ειμασταν αισιόδοξοι όπως και γω. Ε όπως και να το κάνουμε είναι ψυχρολουσία τα σενάρια που ξαφνικά στέλνουν τον Αυλώνα Τουρκία ενώ μέχρι χθες όλα έδειχναν εμάς και ψάχναμε υετο που πιστευω θα τον βρισκαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

6 σενάρια στα 32 δίνουν υετό, ε κλαιν μάιν..

Στην τελική ρε συ, δεν μένουμε όλοι Πασαλιμάνι. Τα προάστια που γειτνιάζουν με ορεινούς όγκους και είναι βορειότερα , μπορουν να ελπίζουν για κάτι έστω μέτριο. Τόσο σε επίπεδο θερμοκρασίας όσο και υετού. Υπάρχει χρόνος ακόμα. 

Σε μερικά runs από τώρα, θα χωρίσουν και οι δρόμοι βορείων και νοτίων ΚΑΙ στην Αττική. Δάκρυσα τώρα...

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε μπορω να πιστεψω ότι δε θα κάνει τίποτα. Καντε μια τουμπα μια φορά σε ευνοϊκό σενάριο δεν έχει χαθεί ακόμα είναι μακριααα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Στην τελική ρε συ, δεν μένουμε όλοι Πασαλιμάνι. Τα προάστια που γειτνιάζουν με ορεινούς όγκους και είναι βορειότερα , μπορουν να ελπίζουν για κάτι έστω μέτριο. Τόσο σε επίπεδο θερμοκρασίας όσο και υετού. Υπάρχει χρόνος ακόμα. 

Ε μερικά runs από τώρα, θα χωρίσουν και οι δρόμοι βορείων και νοτίων ΚΑΙ στην Αττική. Δάκρυσα τώρα...

E εντάξει δεν είναι και κατόρθωμα να χιονίσει στην Πεντέλη, στο Διόνυσο ή στην Μακρινίτσα μέσα Γενάρη. Και σιγά και το χιόνι δηλαδή, αν δεν βγει χαμηλό τρίχες θα έχει από υετό..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και από μένα! Αν και πολλοί βλέπω να απελπίζεστε, εγώ παραμένω αισιόδοξος γιατί βλέπω κάτι που δεν είχαμε καταφέρει να έχουμε για αρκετό καιρό. Χαμηλές Θερμοκρασίες! Μας βάζουν Αττική ένα -7 και ας μην πω για την υπόλοιπη Ελλάδα. Είμαστε τυχεροί για αυτό. Όσο για τον υετό εγώ το λέω μέρες πως αποκλείεται να μην υπάρχει υετός μετά από τέτοιο κύμα ζέστης... Εγώ πιστεύω πως μπορεί να μην το δούμε καν στα μοντέλα... Μόνο στο nowcast... Μην απελπιζόμαστε παιδιά όλα καλά... Τίποτα δεν χάσαμε αλλά και σχεδόν τίποτα δεν έχουμε κερδίσει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, menidi said:

Στην τελική ρε συ, δεν μένουμε όλοι Πασαλιμάνι. Τα προάστια που γειτνιάζουν με ορεινούς όγκους και είναι βορειότερα , μπορουν να ελπίζουν για κάτι έστω μέτριο. Τόσο σε επίπεδο θερμοκρασίας όσο και υετού. Υπάρχει χρόνος ακόμα. 

Σε μερικά runs από τώρα, θα χωρίσουν και οι δρόμοι βορείων και νοτίων ΚΑΙ στην Αττική. Δάκρυσα τώρα...

Τον κανατε σημαια τον χωρισμο...μια κουβεντα ειπαμε👁️‍🗨️😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ρε παιδια στην Αττικη θα υπαρχουν εκπληξεις τοπικα,, δεν προβλεπεται η αττικη στον υετο.. περσυ δειχνανε κενους χαρτες και πλημμυριζαμε..

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Μα μέχρι χθες σχεδόν όλοι ειμασταν αισιόδοξοι όπως και γω. Ε όπως και να το κάνουμε είναι ψυχρολουσία τα σενάρια που ξαφνικά στέλνουν τον Αυλώνα Τουρκία ενώ μέχρι χθες όλα έδειχναν εμάς και ψάχναμε υετο που πιστευω θα τον βρισκαμε

Δεν είναι θέμα αισιοδοξίας ή απαισιοδοξίας, είναι απλά ρεαλισμός. Από τη στιγμή που βλέπουμε σάπιο αζορικό και ο αυλώνας να περνάει τρέχοντας χωρίς χαμηλό τι να πούμε δηλαδή; "Είμαι αισιόδοξος για 15 πόντους στον Άγνωστο Στρατιώτη;" Ε εντάξει άλλο η αισιοδοξία και άλλο να είμαστε φαντασιόπληκτοι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

E εντάξει δεν είναι και κατόρθωμα να χιονίσει στην Πεντέλη, στο Διόνυσο ή στην Μακρινίτσα μέσα Γενάρη. Και σιγά και το χιόνι δηλαδή, αν δεν βγει χαμηλό τρίχες θα έχει από υετό..

Μα δεν είπαμε ότι τα ΒΠ έχουν 7.5 εκατομμύρια κατοίκους ρε συ;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...