Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Μου κάνει εντύπωση που αναφέρονται στο 2002   . Όχι επειδή έχω δει την διάταξη και είναι διαφορετική αλλά το 2002 όποιος το έζησε ήταν κάτι μοναδικό . Μιλάμε για 1 μέτρο σε 24ώρες στα 280μ  υψόμετρο στο χωριό , ότι στην εθνική στο ύψος της Θήβας είχαν βγει ερπυστριοφόρα του στρατού για να βοηθήσουν το κόσμο ,κλειστή η εθνική οδός 3 ημέρες ,στην Εύβοια ψάχνανε τα ελικόπτερα να βρούνε 4-5 χωριά για να πετάξουν προμήθειες και δεν μπορούσαν να τα εντοπίσουν. Τι να συζητάμε ;;; Σκέψου να είσαι κάτοικος π.χ στους Στρόπωνες της Εύβοιας και να είδες ΕΡΤ σήμερα το πρωί .Εκτός αν εννοούν μόνο για την Αττική και συγκεκριμένα το κέντρο .

Τιποτα δν εννοουν η ενημερωση πλεον ειναι τα κλικ και η τηλεθεαση οτι τρομοκρατει η εντυπωσιαζει το κοσμο αυτο λενε.....

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σας και καλή χρονιά σε όλους!!! Είμαι νέο μέλος στο forum σας και έχω μείνει έκπληκτος από την όρεξη σας και την τρέλα σας! Επειδή είμαι φρέσκος στην μελέτη των μοντέλων μπορεί κάποιος να μου πει τι βλέπει για δυτική Ελλάδα και κυρίως για βόρειο δυτική Πελοπόννησο;;; καλό χιονοτετραημερο από άκρη σε άκρη όλης της χώρας εύχομαι... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

προφανώς και οι χάρτες αυτοί δε θυμίζουν 2002 και όλος αυτός ο παραλληλισμός ξεκίνησε από ευσεβείς πόθους.

Όμως κρατάω μια μικρή πισινή γιατί υπάρχουν έστω και λίγες πιθανότητες για διάρκεια από Σάββατο βράδυ μέχρι Δευτέρα γιατί δεν έχουμε να κάνουμε με ένα βαρβάτο αυλώνα που φεύγει εξπρες για ανατολή, οι θερμοκρασίες και τότε ήταν οριακές (δεν ήταν στα επίπεδα 2004-2008) και νομίζω επίσης οτι και το 2002 δεν είχε προβλεφθεί η 3ημερη διάρκεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το μετεο εβαλε χιονοπτωση  δυτικα προαστια Αττικη 16 βραδυ εως 17 μακαρι να το κρατησει..

screencapture-meteo-gr-cf-cfm-1610521849853.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εγω εχω φυγει για χωριο να ξερεις..Πηρα τωρα τον πεθερο μου...Εαν ξεφτυαρισουν την αυλη,τους σκοτωσα!!!!Εκτος εαν φτιαξει αρκετα και για Αττικη και μεινω εδω...1000 ευρω θα δωσω στους αστυνομικους,να κρατησουν και καβα και για τον φλεβαρη..Δεν χανω ρε φιλε και αυτο το χιονι..Εχω χασει δυο χιοναδες στο χωριο για μια μερα..Και η βιβη να μην θελει,εγω εφυγα..Τσιπουρακι,με το πεθερο και μολις αρχισει το καλο,ραντεβου στην πλατεια και ξεκιναμε..

Έχει δρόμο ακόμη ρε φίλε και ξέρουμε ότι άνετα χαλάει .Τα λέμε τόσες μέρες αλλά εάν δίνουν τα μοντέλα  50mm υετό στο χωριό την Παρασκευή το πρωί δεν είναι δυνατόν να μείνω εδώ, δεν το αντέχω ( και δεν θα με αντέξουν και οι υπόλοιποι στο σπίτι εάν τελικά μείνω 😁 ). 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΚΑλημεραα....τι εγινε ακομα στο παιχνιδι;;; το ουκμο μου δίνει 15 με 20 πόντους οσο και το τζεμ το γαλλικό θαψιμοκαι τα ανσαμπλ τζιφου πλήθυναν.. Πάμε για ευρωπαιου.Φαντάζεστε ταν τα τραβήξει ολα το γαλλικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αχ το βλέπω παλι μόνο εγώ θα είμαι στη βροχή τώρα που εφτιαξε ο υετος χάνουμε τις Τ. Καλά χιονισματα παιδια απο του χρόνου εγώ 

Επεξεργάστηκε από Steliosnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Ediepatra είπε:

Καλημέρα σας και καλή χρονιά σε όλους!!! Είμαι νέο μέλος στο forum σας και έχω μείνει έκπληκτος από την όρεξη σας και την τρέλα σας! Επειδή είμαι φρέσκος στην μελέτη των μοντέλων μπορεί κάποιος να μου πει τι βλέπει για δυτική Ελλάδα και κυρίως για βόρειο δυτική Πελοπόννησο;;; καλό χιονοτετραημερο από άκρη σε άκρη όλης της χώρας εύχομαι... 

Καλωσηρθες φιλε!Αρκετες βροχες και χιονια στα ορεινα σας φαινονται.Αναλογα με το χαμηλο του σαββατοκυριακου υπαρχει και πιθανοτητα να κατεβουν τα χιονια χαμηλοτερα προσκαιρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

ΚΑλημεραα....τι εγινε ακομα στο παιχνιδι;;; το ουκμο μου δίνει 15 με 20 πόντους οσο και το τζεμ το γαλλικό θαψιμοκαι τα ανσαμπλ τζιφου πλήθυναν.. Πάμε για ευρωπαιου.Φαντάζεστε ταν τα τραβήξει ολα το γαλλικο

ξεχνατε και τον ναυτη τον ποπαυ😋..κι αυτος σχετικα σταθερος ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Τιποτα δν εννοουν η ενημερωση πλεον ειναι τα κλικ και η τηλεθεαση οτι τρομοκρατει η εντυπωσιαζει το κοσμο αυτο λενε.....

Το ξέρω και συμφωνώ , για αυτό ανέφερα μόνο την ΕΡΤ που υποτίθεται ότι δεν έχει ανάγκη τα κλικ και οι άνθρωποι επίσης δεν έχουν (τόσο πολύ)  την ανάγκη να εντυπωσιάσουν . *Έχει σπουδάσει και στα Γιάννενα Φυσική  αλλά δεν τη βλέπω να ψήνεται για Δυτικό Κόγκα 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ πρωτη φορα βλεπω το ουκμο να δίνει τοσο υετο σε χιονι χαχαχαχα....Προς το παρόν το χαμηλο στα περισσότερα αν εξαιρέσεις τζιφο και ευρωπαιο ειναι κεντροβορειος με έμφαση τη θεσσαλια ο οποίος γινεται προσηνεμος..Και κάπου εδώ χωρίζουν οι δρόμοι κεντροβορειων και πριοσηνεμων καθώς με χαμηλο όπως το ουκμο δε χιονιζεται κεντρο αθηνας κι αν γίνει θα γίνει για ελάχιστο λογω θερμοκρασιών.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενθαρρυντικα τα πρωινα τρεξιματα και ειδικα η εξελιξη σε παιο και ουκμο.Δεν αποκλειονται πλεον δυνατες καταστασεις στην Αττικη ως και πολυ χαμηλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ξεχνατε και τον ναυτη τον ποπαυ😋..κι αυτος σχετικα σταθερος ειναι

Ωχ αυτον δε τον είχα δει...Βαγγέλη το ουκμο εχει καλο και ενδιάμεσο σεναριο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εντωμεταξύ πρωτη φορα βλεπω το ουκμο να δίνει τοσο υετο σε χιονι χαχαχαχα....Προς το παρόν το χαμηλο στα περισσότερα αν εξαιρέσεις τζιφο και ευρωπαιο ειναι κεντροβορειος με έμφαση τη θεσσαλια ο οποίος γινεται προσηνεμος..Και κάπου εδώ χωρίζουν οι δρόμοι κεντροβορειων και πριοσηνεμων καθώς με χαμηλο όπως το ουκμο δε χιονιζεται κεντρο αθηνας κι αν γίνει θα γίνει για ελάχιστο λογω θερμοκρασιών.. 

Πουθενα δεν υπαρχει κεντροβορειο εκτος απο το γαλλικο Αντωνη.Τα υπολοιπα ειναι κεντρονοτια ή προσηνεμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, Steliosnow said:

Αχ το βλέπω παλι μόνο εγώ θα είμαι στη βροχή τώρα που εφτιαξε ο υετος χάνουμε τις Τ. Καλά χιονισματα παιδια απο του χρόνου εγώ 

Μην βιαζεσαι φιλε...στο 90...θα τα δουμε αυτα.Αν χιονιστει το συνταγμα θα χιονιστει κ η Αλιμου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πουθενα δεν υπαρχει κεντροβορειο εκτος απο το γαλλικο Αντωνη.Τα υπολοιπα ειναι κεντρονοτια ή προσηνεμα

Αναλογα τι εννοεις κεντρο γιατι εμεις τη θεσσαλια μετεωρολογικα βορεια την βαζουμε οχι κεντρο..παντως η γενικη εικονα ειναι αυτη καλο περασμα απο θεσσαλια και κατω και σιγουρη καταληξη προσηνεμα σχεδον για ολους βολικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Ediepatra είπε:

Καλημέρα σας και καλή χρονιά σε όλους!!! Είμαι νέο μέλος στο forum σας και έχω μείνει έκπληκτος από την όρεξη σας και την τρέλα σας! Επειδή είμαι φρέσκος στην μελέτη των μοντέλων μπορεί κάποιος να μου πει τι βλέπει για δυτική Ελλάδα και κυρίως για βόρειο δυτική Πελοπόννησο;;; καλό χιονοτετραημερο από άκρη σε άκρη όλης της χώρας εύχομαι... 

πατρα?..τωρα σε ειδα φιλε μου..καλως μας ηρθες ..οσο πιο πολυ ψυχος κατεβει απο δυτικα τοσο πιο καλα ειναι για την περιοχη σου στην πορεια και καθως  το χαμηλο  που ελπιζουμε να υπαρχει θα περναει προς ανατολικα και το ιδανικο θα ειναι να σου ερθει στο καπακι κι αλλο χαμηλο απο δυτικα που θα συναντησει ηδη το ψυχος εκειη λεγομενη νυφιτσα οπςω την λεμε😋...βεβαια θα σε πουν περισσοτερα στην πορεια αλλα παιδια που ξερουν την περιοχη σου καλυτερα.Παντως να ξερεις οτι εχω κολημα με την πολη σου και θελω να δω αν ειναι δυνατον και φετος φωτο σου απο χιονια και γιατι οχι και χιονοστρωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πουθενα δεν υπαρχει κεντροβορειο εκτος απο το γαλλικο Αντωνη.Τα υπολοιπα ειναι κεντρονοτια ή προσηνεμα

Γιώργο και το ουκμο και το τζεμ εδω με δινουν 15 με 20 πόντους...απλά κι εγω βόρειος θεωρούμαι απλα επειδη ειμαι στην ίδια μοίρα με τη θεσσαλια με χιονιζουν αρκετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Αναλογα τι εννοεις κεντρο γιατι εμεις τη θεσσαλια μετεωρολογικα βορεια την βαζουμε οχι κεντρο..παντως η γενικη εικονα ειναι αυτη καλο περασμα απο θεσσαλια και κατω και σιγουρη καταληξη προσηνεμα σχεδον για ολους βολικο

Κεντρονοτιος χιονιας για μενα ειναι και η θεσσαλια μεσα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

φυσικα και υπαρχει κεντροβορειος ..τζεμ γιουκμο γαλλικο και ολα τα υπολοιπα μικρα...οταν λεμε κεντροβορειος δεν σημαινει οτι δεν θα χιονιση και νοτια οταν το χαμηλο περνα ανατολικα οπως σε γιουκμο και τζεμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Αναλογα τι εννοεις κεντρο γιατι εμεις τη θεσσαλια μετεωρολογικα βορεια την βαζουμε οχι κεντρο..παντως η γενικη εικονα ειναι αυτη καλο περασμα απο θεσσαλια και κατω και σιγουρη καταληξη προσηνεμα σχεδον για ολους βολικο

Εμείς στο Κιλκίς θα το δούμε τελικά η' να βάλουμε την φασολάδα να βράσει; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Γιώργο και το ουκμο και το τζεμ εδω με δινουν 15 με 20 πόντους...απλά κι εγω βόρειος θεωρούμαι απλα επειδη ειμαι στην ίδια μοίρα με τη θεσσαλια με χιονιζουν αρκετα

Σε αυτους που εννοω εγω κεντρονοτιους χιονιζεται και η δυτικη μακεδονια αρχικα πολλες φορες.Απλα δεν χιονιζεται κανενας αλλος απο τα βορεια και φυσικα δεν ειναι κεντροβορειος αφου το επικεντρο ειναι η στερεα-ευβοια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τον βλεπω τον παιος και ειναι μια τριχα πραγματικα να βγαλει σεναριο γιουκμο...περιμενω απο το 06 ο τζιφος να αρχισει μεγαλη αλλαγη σε σημειο που παιζει στο 18ζ να βγαζει τον ιδανικο κεντροβορειο..απεχει παρα πολυ πλεον απ ολους ακομη και απο το ευρωπαικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...