Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, giannis.mar είπε:

Τρομερός κεντροελλαδιτικος χιονιάς από αηκον με γενναίες βορειοελλαδιτικες προεκτάσεις!!! 

Αν συνεχίσει ετσι στα αυριανά θα ναι Κεντροβόρειος σκέτος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σόρρυ κάτι πάτησα λάθος στο post. 

Αν βγει κεντρονοτιος φαντάζομαι βόρεια Εύβοια είναι μέσα ε? 

Εμένα περισσότερο 2006 μου θυμίζει αν φυσικά γίνουν έτσι τα πράγματα. Φοβερή κακοκαιρία τότε στην Ιστιαία! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Weather xanthi είπε:

Τελικά έχουμε ελπίδες οι βόρειοι; 

ναι φιλε μου..απλα εσυ εκει θες το υποψηφιο χαμηλο να βγαινει πιο  βορεια και να βγαινει πιο β.ανατολικα σαν εξοδο απο αιγαιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!
Με μεγάλο Ερωτηματικό ο καιρός του ερχόμενου Σαββατοκύριακου στη χώρα κυρίως όσον αφορά στις περιχές όπου θα σημειωθούν χιονοπτώσεις, καθώς το τσουχτερό κρύο είναι δεδομένο για τις περισσότερες περιοχές και κυρίως για την κεντρικη και βορεια Ελλάδα!

Φίλες και φίλοι δεν έχει αλλάξει τίποτα σε σύγκριση με αυτά που είδατε χθες στο δελτίο καιρού της ΕΡΤ 3 όσον αφορά στην εξέλιξη του καιρού μέχρι και την Παρασκευή από πλευράς φαινομένων αλλά και από πλευράς θερμοκρασίας η οποία θα πέσει αισθητά μέχρι και την Κυριακή για να παρουσιάσει σταδιακή άνοδο από τις αρχές της επόμενης εβδομάδας! 

 Όμως κατά την ταπεινή μου άποψη η πρόγνωσιμότητα αν και λίγες μέρες πριν,  παραμένει αρκετά χαμηλή όσον αφορά στο  ποιες περιοχές το ερχόμενο Σαββατοκύριακο θα επηρεαστούν από χιονοπτώσεις οι οποίες κατά τόπους δεν αποκλείεται να έχουν και έντονο χαρακτήρα.  

Τα σενάρια παραμένουν πολλά τόσο για τη Βόρεια όσο και για την κεντρικη και νότια Ελλάδα! Θεωρώ λοιπόν πως θα πρέπει να περιμένουμε και τα στοιχεία της Πέμπτης ίσως και της Παρασκευής 14-15/1 για να έχουμε μία καλύτερη και πιο συγκεκριμένη εικόνα όσον αφορά στην εξέλιξη του καιρού το Σαββατοκύριακο!!

 Με εκτίμηση Σάκης Αρναούτογλου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, marios_angelos είπε:

Σόρρυ κάτι πάτησα λάθος στο post. 

Αν βγει κεντρονοτιος φαντάζομαι βόρεια Εύβοια είναι μέσα ε? 

Εμένα περισσότερο 2006 μου θυμίζει αν φυσικά γίνουν έτσι τα πράγματα. Φοβερή κακοκαιρία τότε στην Ιστιαία! 

Για εκεί το πάνε. Δύο φάσεις πανελλαδικός 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, giannis_salonica είπε:

Αν συνεχίσει ετσι στα αυριανά θα ναι Κεντροβόρειος σκέτος

Καθόλου απίθανο με τέτοιες μετατοπισεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Weather xanthi είπε:

Τελικά έχουμε ελπίδες οι βόρειοι; 

Εμεις βορειοανατολικα πολυ λιγες...χωρις χαμηλο απο ιονιο σε κεντρικο, βορειο Αιγαιο και μετα κινηση προς μαυρη θαλασσα σοβαρο χιονι δεν υπαρχει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Weather xanthi είπε:

Τελικά έχουμε ελπίδες οι βόρειοι; 

Με αυτά που δείχνουν τώρα πολλές..αλλά ούτε σήμερα θα κλειδώσει κάτι σε θέμα υετού..θεσσαλία και βόρεια στερεά πιστεύω θα είναι οι πιο ευνοημένες όπου και αν βγει χαμηλό λόγω θέσης..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λοιπον τα μηνυματα τα πηραμε απο αικον..αν το παιζα στο στοιχημα θα ηταν 1.3 να αρχιζει απο το 06 ο τζιφος μεγαλες μετατοπισεις...αυτο που ειναι το κλειδι ειναι ο γαλλος για το αν παει αν γινει το πολυ καλο ακρος ιστορικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε αντίθεση με το γαλλικό, το icon έχει χαμηλές πιέσεις ΒΑ του χαμηλού και για αυτό δε κάνει αποκοπή. Όμως αυτό σημαίνει ότι το χαμηλό μπορεί να ακολουθήσει και ΒΑ πορεία μετέπειτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...