Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, geornik είπε:

νομίζω ψιλοκλειδώνει η μούφα για κάτω των 250-300μ ...κρίμα που όλα τα στοιχεία βαίνουν σταδιακα επιδεινούμενα...πάντως για υπερβόρεια και ψηλά μέρη γενικά άνω των 300μ εξακολουθεί να υπάρχει η πιθανότητα να ασπρίσουν έστω και παροδικά...μια εισβολή του συρμού από αυτές που κανονικά κάνει κάθε χρόνο...

τον λογο που τα λες αυτα πες μας να μαθουμε και εμεις λιγο καλυτερα. ποτε ηταν που και με κατι -3-4 χιονιζε και Ηλιουπολη εδω με στουπαρα και σε αλλες περιοχες με υψομετρο μολις 100 μετρα; προπερσι;

τρεχετε πολυ μερικοι ρε παιδια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Το 15αρι icon προδιαθετει για πιο νοτιοδυτικη κινηση του αυλωνα.

9h.thumb.JPG.b1055f6d93d3bafb72e1e06467bd34b4.JPG

θέλουμε να ερθει πιο νοτιοδυτικα  για όλες τισ μέρες να υποθέσω? (και για πρωτη φαση και για δεύτερη το σκ?) @GEORGE SNOWMAN

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

το τζεμ και το γιουκμο 10ποντοι για μενα οπως ξερεις ειναι πολυ καλο...δεν ειμαι απ αυτους που θα στραβωσουν κι ολας αν τους χωσει δεκαποντο σε πεδινη παραθαλασσια πολη της ελλαδος...επισης και το ευρωπαικο που ειναι απο την αντιπερα οχθη μ εχει ενα ολοκληρο βραδυ κι ενα πρωινο στο ισχυρο νιφαδισμα οχι μια εδω και μια εκει δηλαδη...αρα?ελπιδες εχω

Δεν υπαρχει πουθενα 10ποντο αλλα τελοσπαντων..φυσικα εχεις ελπιδες...hopecasting ειναι να βλεπεις χιοναρες οταν δεν στα δινει κανενα μοντελο...ή το να χτυπιεσαι για πετσα οταν αυτο προυποθετει να χαλασει κατι μεγαλο αλλου.Τα χουμε ξαναπει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, gakhun είπε:

Το GEM Σαββατο είναι βροχή μεχρι τα 800 μετρα και το control gem δίνει +1 Σάββατο. Μιλάω για Αττική

 

Επεξεργάστηκε από Ipokratios politia snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Dim_pas είπε:

9h.thumb.JPG.b1055f6d93d3bafb72e1e06467bd34b4.JPG

θέλουμε να ερθει πιο νοτιοδυτικα  για όλες τισ μέρες να υποθέσω? (και για πρωτη φαση και για δεύτερη το σκ?) @GEORGE SNOWMAN

Για τη δευτερη,πρωτη δεν υπαρχει κατι για αττικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Ipokratios politia snow είπε:

Το GEM Σαββατο είναι βροχή μεχρι τα 800 μετρα και το control gem δίνει +1 Σάββατο

δεν παιζουμε μεχρι σαββατο μεσημερι εμεις. σαββατο απογευμα με κυριακη απογευμα θα ελεγα. και το τζεμ το κυριο του εχει βαρυτητα κυριως. ειναι ρευστα ακομα ολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

όταν κάθεστε και κλειδώνετε κατασταάσεις 3-4 μέρες πριν με το μπάχαλο που επικρατεί στα μοντέλα αυτό θα γίνεται....και είτε οι μεν θα λένε μας το κλεψαν τα προσήνεμα είτε οι δε θα λένε μας το κλεψαν τα κεντροβόρεια...κανένα οθκμο δεν δίνει 1-2 πόντους...10 ποντο καθαρό είναι απο κει και πέρα δεν γίνεται καμια διαταξη να ρθει κορδόνι 100 ώρες πριν γι αυτό αν είναι να δυτικίσει θα φανεί στα 12αρια σήμερα...

Επεξεργάστηκε από giannis_salonica
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνολικός υετός ukmo (στη φάση της Πέμπτης δίνει 0 για Θεσσαλονίκη)

image.png.22611a1316a2517ebf65e382edc227d8.png

 

Και η θέση του χαμηλού στις ενδιάμεσες ώρες που δε δείχνει το meteociel.

 

image.png.8edeb13a70b224f45bc916218514e5f1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, giannis_salonica είπε:

όταν κάθεστε και κλειδώνετε κατασταάσεις 3-4 μέρες πριν με το μπάχαλο που επικρατεί στα μοντέλα αυτό θα γίνεται....και είτε οι μεν θα λένε μας το κλεψαν τα προσήνεμα είτε οι δε θα λένε μας το κλεψαν τα κεντροβόρεια...κανένα οθκμο δεν δείνει 1-2 πόντους...10 ποντο καθαρό είναι απο κει και πέρα δεν γίνεται καμια διαταξη να ρθει κορδόνι 100 ώρες πριν γι αυτό αν είναι να δυτικίσει θα φανεί στα 12αρια σήμερα...

Θα μας δειξεις λιγο το 10ποντο 

 

IMG_20210113_163424.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, giannis_salonica είπε:

όταν κάθεστε και κλειδώνετε κατασταάσεις 3-4 μέρες πριν με το μπάχαλο που επικρατεί στα μοντέλα αυτό θα γίνεται....και είτε οι μεν θα λένε μας το κλεψαν τα προσήνεμα είτε οι δε θα λένε μας το κλεψαν τα κεντροβόρεια...κανένα οθκμο δεν δείνει 1-2 πόντους...10 ποντο καθαρό είναι απο κει και πέρα δεν γίνεται καμια διαταξη να ρθει κορδόνι 100 ώρες πριν γι αυτό αν είναι να δυτικίσει θα φανεί στα 12αρια σήμερα...

Δες δορυφορικη θα καταλαβεις τι θα δειξουν πανω κατω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αρχισαμε τις παλιες καλες συνηθειες.

ευχομαι να κανει οτι θελει οπου θελει. καθιστε να τρωγεστε να χαλασει ΚΑΙ εδω το κλιμα.

αντε καλη συνεχεια περιμενω μονο θεμα αναφορων να ασχολουμαι εκει . που εκει γραφεται οτι συμβαινει και οχι τι θελουμε να ευχομαστε ο ενας για τον αλλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Θα μας δειξεις λιγο το 10ποντο 

 

IMG_20210113_163424.jpg

καλά τώρα μου δείχνεις υετό σε 80 ώρες που και πάλι τα μωβ είναι 50 χλμ δυτικά της πόλης? Την διάταξη κοιτάς στο σύνολό της που αν έβγαινε αύριο θα ήταν 10 ποντο μεσα στον νερό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Hlioupolitis98 είπε:

αρχισαμε τις παλιες καλες συνηθειες.

ευχομαι να κανει οτι θελει οπου θελει. καθιστε να τρωγεστε να χαλασει ΚΑΙ εδω το κλιμα.

αντε καλη συνεχεια περιμενω μονο θεμα αναφορων να ασχολουμαι εκει . που εκει γραφεται οτι συμβαινει και οχι τι θελουμε να ευχομαστε ο ενας για τον αλλο.

Οποιος παει να φαγωθει θα τον φαει η.μαρμαγκα.Εχω τον πρωτο ετοιμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, giannis_salonica είπε:

καλά τώρα μου δείχνεις υετό σε 80 ώρες που και πάλι τα μωβ είναι 50 χλμ δυτικά της πόλης? Την διάταξη κοιτάς στο σύνολό της που αν έβγαινε αύριο θα ήταν 10 ποντο μεσα στον νερό

Εγω σου βαζω χαρτη...εσυ εικαζεις...αυτο ειναι hopecasting.Παμε.παρακατω τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, giannis_salonica said:

καλά τώρα μου δείχνεις υετό σε 80 ώρες που και πάλι τα μωβ είναι 50 χλμ δυτικά της πόλης? Την διάταξη κοιτάς στο σύνολό της που αν έβγαινε αύριο θα ήταν 10 ποντο μεσα στον νερό

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά ας ηρεμίσουμε λίγο και ας χαρούμε αυτό που κάνουμε... Μπορεί τα μοντέλα να μας φορτώνουν με λίγα νεύρα με τις αναποδιές τους αλλά ξεχνάμε ότι δεν δείχνουν 100% την πραγματικότητα. Όπως λέμε είναι ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ και πάνω κάτω δεν αποκλείεται να πέσουν και λίγο πιο έξω. Αν μετρούσαμε τις φορές που πέσανε έξω, όχι μόνο μικρά αλλά και μεγάλα μοντέλα , δεν θα μας έφταναν τα δάχτυλα των χεριών μας. Ας περιμένουμε λοιπόν, ας μην κλειδώνουμε καταστάσεις (τουλάχιστον για το κύμα του ΣΚ) και μένουμε αισιόδοξοι από την στιγμή που βλέπουμε την ψυχρή εισβολή να μπουκάρει στη χώρα μας. Και στο κάτω κάτω της γραφής, τον τελευταίο λόγο θα τον έχει ο καιρός. Παρακολουθούμε τα κρίσιμα 12αρια που θα μας βάλουν σε ένα πιο σίγουρο δρόμο χωρίς ακόμα να κλειδώνουν τίποτα. Φιλικά!😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, giannis_salonica είπε:

καλά τώρα μου δείχνεις υετό σε 80 ώρες που και πάλι τα μωβ είναι 50 χλμ δυτικά της πόλης? Την διάταξη κοιτάς στο σύνολό της που αν έβγαινε αύριο θα ήταν 10 ποντο μεσα στον νερό

εχει ανατολικο για αυτο κ βγαζει αυτα τα χιλιοστα.μια χαρα το δειχνει το μοντελο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ukmo τσαμπα το κοιτατε γιατι εχει αναλυση 1.5 μοιρα. Δηλαδη 165χλμ. Σα να λεμε δειχνει το κεντρο του χαμηλου στο βολο και να ειναι στη θεσσαλονικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, salonikatasos είπε:

Το ukmo τσαμπα το κοιτατε γιατι εχει αναλυση 1.5 μοιρα. Δηλαδη 165χλμ. Σα να λεμε δειχνει το κεντρο του χαμηλου στο βολο και να ειναι στη θεσσαλονικη

Εδώ Τάσο δίνουμε αξία στο γαλλικό, η ανάλυση του ουκμο μας πειράζει; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εγω σου βαζω χαρτι...εσυ εικαζεις...αυτο ειναι hopecasting.Παμε.παρακατω τωρα

έχεις την άποψή σου έχω την δική μου γιατί ξέρω καλά την περιοχή μου...μου έβαλες ένα καρέ όταν μας δίνει σε πέντε 3ωρα καρέ υετό...τέλος το θέμα πάμε 12αρι αικον...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...