Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, snowmix99d είπε:

Στα βόρεια της Αττικης πάμε για πολύ χιόνι μπορεί να πλησιάσει το 2008. Θα τεκμηριώσω την άποψή μου αναλυτικά αύριο βράδυ και σήμερα στο 18αρι τα βασικά.

Μην τρέχετε κάποιοι να λέτε υψόμετρα και μούφες γιατι πολυ θα τρίβεται τα ματάκια σας χωρίς να θέλω να υπερβάλω ειναι πολύ δυνατή η κακοκαιριά 15-19+.Απ' όπου περάσει θα είναι σαρωτική.

Με πρόλαβες την στιγμή που θα το έγραφα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, theodors3 είπε:

το πρωι ουτε γιαννιτσα ειχε τπτ τωρα εχει 0.1 😂😂

αρα προφανος αφου υπαρχει 06 εχει ταση τουλαχιστον να κανει κατι μια κινηση για πιο βορεια το χαμηλο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Φανταστείτε τι αβεβαιότητα υπάρχει και δεν ανανεώνουν φυσιολογικά. Δεν είναι προβλήματα σέρβερ αλλά συνεχώς αλλάζουν τα δεδομένα. Για μένα και το λέω πολύ σοβαρά και ας φάω όση καζούρα θέλετε για την περιοχή μου βλέπω από την απόλυτη μούφα μέχρι ιστορικό διήμερο χιονιά. 

υσχει απο εκει που δεν το περιμενουμε μπορει να μας χωσει αλλα και το αντιθετο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, nikolas 2365 said:

Φανταστείτε τι αβεβαιότητα υπάρχει και δεν ανανεώνουν φυσιολογικά. Δεν είναι προβλήματα σέρβερ αλλά συνεχώς αλλάζουν τα δεδομένα. Για μένα και το λέω πολύ σοβαρά και ας φάω όση καζούρα θέλετε για την περιοχή μου βλέπω από την απόλυτη μούφα μέχρι ιστορικό διήμερο χιονιά. 

Μάλλον για το δεύτερο σε κόβω για την Χαλκίδα. Έχει τέτοιο ψύχος και τέτοια πάχος η αέρια μάζα που δεν θα αφήσει και πολλά αρνητικά περιθώρια. Τα μοντελα τυφλώθηκαν από εδώ και πέρα η εμπειρία μας. Η θέση του χαμηλού και το βάθος ακόμα παίζονται!!!  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Φανταστείτε τι αβεβαιότητα υπάρχει και δεν ανανεώνουν φυσιολογικά. Δεν είναι προβλήματα σέρβερ αλλά συνεχώς αλλάζουν τα δεδομένα. Για μένα και το λέω πολύ σοβαρά και ας φάω όση καζούρα θέλετε για την περιοχή μου βλέπω από την απόλυτη μούφα μέχρι ιστορικό διήμερο χιονιά. 

Τι σχέση έχει που λόγω καιρικου ενδιαφέροντος στην ανατολική Ευρώπη έχει θέμα ο σερβερ; αν ήταν έτσι τότε στους δυτικούς χιονιαδες του Δεκέμβρη σε Γαλλία Αγγλία κλπ θα έπρεπε να έπεφτε όλο το μετεοσιελ.. 

Επεξεργάστηκε από giannis.mar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλυτερα που κολλησαν τα σιχαμενα μοντελα... Ας μεινουν κολλημενα μεχρι την αλλη βδομαδα να κοιταμε απο τωρα λαμπα, πιο καλα θα περασουμε 😂

Αν τωρα ειμαστε τοσο απελπισμενοι, μπειτε μετεο σαν τις γιαγιαδες να δειτε τον καιρο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο μαζεμένες στα ανατολικά οι ισοβαρεις του κυρίως μέρους του αυλωνα αλλά τα λοιπά είναι σχεδόν ολόιδια.. 

Επεξεργάστηκε από giannis.mar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βασικα την κυρια μαζα του αυλωνα στην ουκρανια την εχει πιο ξεφουσκωτη..μαλλον καλο ειναι αυτο αλλα φτανει στις κρισιμες ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

βασικα την κυρια μαζα του αυλωνα στην ουκρανια την εχει πιο ξεφουσκωτη..μαλλον καλο ειναι αυτο αλλα φτανει στις κρισιμες ωρες

Οσο σημασια μπορει να εχει ως μοντελο χαμηλο υπαρχει εκει που πρεπει πανε τζιφο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το θετικο της υποθεσης (καθε φορα) ειναι πως μαθαινουμε/θυμομαστε γεωγραφια!

καλησπερα απο Λονδινο, και καλη τυχη σε ολους τους χιονοτρελλαμενους. . . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πιο νοτια το χαμηλο...ξεκιναμε θετικα τα τρεξιματα για αν.προσηνεμα

Και καλυτερο ριτζαρισμα στην αγγλια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...