Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αυτα ειναι για το εφε φιλε,ειναι σαν αυτους που εκαναν "κωλιές" και φιγουρες με το αμάξι στα 80'ς και ειχαν κατι σαπιους κουβαδες για αμαξια.

Τον βασιλακη καιλά τι μου τον έβαλες.. Χαχαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αυτα ειναι για το εφε φιλε,ειναι σαν αυτους που εκαναν "κωλιές" και φιγουρες με το αμάξι στα 80'ς και ειχαν κατι σαπιους κουβαδες για αμαξια.

χαχαχαχαχαχα....εφε το δεκαποντο?οκ..εγω ειμαι και ολιγαρκεις αλλωστε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, k _ SABBAK είπε:

Μιλάμε για 80 χλμ πιο βόρεια το χαμηλο..παλι στο νοουκαστ θα κριθεί.

Η άποψή μου Κώστα είναι ότι καπου εδώ κλειδώνει η πιο βόρεια μετακίνηση που θα μπορούσε να δώσει...στο χαμηλό πιο νότια παίρνει πιο βόρεια πολύ δύσκολα... οι αλλαγές πλέον που θα υπάρξουν στα μοντέλα θα είναι της τάξης των 50 χλμ το πολύ...αλλά προς τα νότια....η πορεία του κλείδωσε προς Τουρκία με κλίση προς Μαύρη Θάλασσα ....τα φαινόμενα επίσης πάνε για κλείδωμα είμαστε το βορειότερο άκρο των φαινομένων με τα περισσότερα και πιο έντονα σε Θεσσαλία βόρεια Στερεά κτλ κεντρικές δυνάμεις....πλέον τα μοντέλα όλα έχουν συγκλίνει πολύ έως τις 72 ώρες οι διαφορές θα είναι ελάχιστες στις πολύ λεπτομέρειες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Η άποψή μου Κώστα είναι ότι καπου εδώ κλειδώνει η πιο βόρεια μετακίνηση που θα μπορούσε να δώσει...στο χαμηλό πιο νότια παίρνει πιο βόρεια πολύ δύσκολα... οι αλλαγές πλέον που θα υπάρξουν στα μοντέλα θα είναι της τάξης των 50 χλμ το πολύ...αλλά προς τα νότια....η πορεία του κλείδωσε προς Τουρκία με κλίση προς Μαύρη Θάλασσα ....τα φαινόμενα επίσης πάνε για κλείδωμα είμαστε το βορειότερο άκρο των φαινομένων με τα περισσότερα και πιο έντονα σε Θεσσαλία βόρεια Στερεά κτλ κεντρικές δυνάμεις....πλέον τα μοντέλα όλα έχουν συγκλίνει πολύ έως τις 72 ώρες οι διαφορές θα είναι ελάχιστες στις πολύ λεπτομέρειες....

διαφωνω και το ξερεις σωτο..το αντιθετο το νομιζω οτι ακομη δεν εχει φρεναρει καν η ταση για το αρχικο χαμηλο απο τα δυτικα οποτε αυτο θα επηρεασει και την συνεχεια του..αυτο που φαινεται ειναι το κατωτατο νοτιο ακρο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν σούμα το χειρότερο σενάριο για ΚΒ το έχει ο τζίφος και τι κάθετο το Τζεμ και ουκμο νομίζω,τα βράδυ θα ξέρουμε με απόλυτη σιγουριά την θέση,μετά μόνο ναουκαστ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

χαχαχαχαχαχα....εφε το δεκαποντο?οκ..εγω ειμαι και ολιγαρκεις αλλωστε..

Οχι ρε μπρο,δε λεω για σενα,εσυ δεν εχεις καν αμαξι,με το bmx για καμια σουζα εισαι...🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, Weather xanthi είπε:

Στον υετο γιατί είμαστε απέξω ρε όλη την ωρα

Δυστυχώς εμείς εδώ στη Θράκη για να έχουμε φαινόμενα το κέντρο του χαμηλού που έρχεται από τα δυτικά το θέλουμε να περνάει από βόρειο ανατολικο Αιγαίο. Κάτι το οποίο αυτή τη στιγμή δεν δείχνει κανένα μοντέλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

διαφωνω και το ξερεις σωτο..το αντιθετο το νομιζω οτι ακομη δεν εχει φρεναρει καν η ταση για το αρχικο χαμηλο απο τα δυτικα οποτε αυτο θα επηρεασει και την συνεχεια του..αυτο που φαινεται ειναι το κατωτατο νοτιο ακρο 

Βαγγέλη η ταχύτητα με την  οποία κινείται το σύστημα δεν αφήνει περιθώρια αλλαγών....όποιες αλλαγές γίνουν θα είναι από την "αποκοπή"-κλίση/πέσιμο  του αυλώνα σε ελάχιστα διαφορετική θέση .....το χαμηλό πλέον κλείδωσε την τροχιά του και την ταχύτητά του...οι χάρτες που βλέπουμε στις 72 ώρες από όλα τα μοντέλα είναι σχεδόν ίδιοι στον αυλώνα διαφέρουν ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Καμια 30ρια χιλιομετρα ακομη βορεια να παει και ειμαστε καλα. 

και 100 να πάει δεν πειράζει , θα τον συγχωρέσουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, kilkisaios είπε:

και 100 να πάει δεν πειράζει , θα τον συγχωρέσουμε

Αν παει 100 στις 36 ωρες δε πρεπει να ξανακοιταξουμε μοντελα ομαδικα εδω μεσα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, isnow είπε:

Τζιφός και τα ενς του πετσοκοβουν και τις Τ τώρα? Χθες εδώ Θεσσαλία μας έτρεχαν στο -7-8 και τώρα στο -5 ? 

Οσο πιο πολυ υετος και βορειοτερα το χαμηλο λογικο δεν υπαρχει θεμα. με -8 στα 850 συνηθως ξερος εισαι απο υετο δν θελουμε τοσο κρυο εμεις μαξ -6 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Βαγγέλη η ταχύτητα με την  οποία κινείται το σύστημα δεν αφήνει περιθώρια αλλαγών....όποιες αλλαγές γίνουν θα είναι από την "αποκοπή"-κλίση/πέσιμο  του αυλώνα σε ελάχιστα διαφορετική θέση .....το χαμηλό πλέον κλείδωσε την τροχιά του και την ταχύτητά του...οι χάρτες που βλέπουμε στις 72 ώρες από όλα τα μοντέλα είναι σχεδόν ίδιοι στον αυλώνα διαφέρουν ....

υπαρχουν σεναρια γαλλικο και αικον για πιο βορεια πορεια και δυτικοτερο σκασιμο του αυλωνα και αρα και πιο εντονα φαινομενα και πιο αργη πορεια και παραταση και υπαρχει μονο ο τζιφος που δειχνει πιο νοτια πορεια και ο παιος μαζι με γιουκμο και τζεμ την μεση λυση που δειχνουν αυτα τα 10-15 εκατοστα...αν αλλαξει κατι προς τα που θα γινουν οι αλλαγες με αυτα τα στοιχεια?εγω πιστευω αλλαγες γινονται μονο προς το πρωτο σεναριο πλεον και το δειχνει ξεκαθαρα το ευρωπαικο που συνεχως τρεχει το χαμηλο που δεν ειχε καν χτες μεσα σε 2 ραν και να το εμφανισει και να το στειλει και καμια 300 χιλιομετρα πιο βορεια ηδη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Οσο πιο πολυ υετος και βορειοτερα το χαμηλο λογικο δεν υπαρχει θεμα. με -8 στα 850 συνηθως ξερος εισαι απο υετο δν θελουμε τοσο κρυο εμεις μαξ -6 

Εντάξει από τον ύπνο θα είμαι γιατί με έπιασε ένα άγχος για τις Τ..είμαστε για 20ποντο με αυτά που δίνουν τώρα για θεσσαλία εκτός τζίφου βέβαια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θυμάμαι στις 12 Γενάρη του 19 είχαμε χιόνι σχεδόν μέχρι το καμπο με παρόμοια διάταξη αλλά πολύ χειρότερα φαινόμενα και θερμοκρασίες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγω βλεπω οτι αυτη την στιγμη παιζει να εχω μια ΣΟΦΙΑ στα ποδια μου σαν μια μεση λυση οποτε δεν κατσω να το λιβανισω και πολυ..χαχαχαχαχα..αντε την πεφτω ξανα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ποντους τζιφος...8 ευρωπαιος...10 με 15 ουκμο αικον τζεμ γαλλικο ...μακάρι να ρίξει.. αν και είμαι σίγουρος για το 5 πόντο αφού τελικά ο Αυλώνας θα βγει Ιόνιο Αδριατική...πιστευω οτι η δυτικη μακεδονια θα φάει πιο πολύ χιόνι απο οσο δειχνει 

Όπως κι α εχει ακομα και με 5 χιλιοστά θα ναι τοσο αρνητικές οι θερμοκρασιες που θα ναι 10 ποντοι

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

α μη ξεχασω και το ορεκτικο render-gorax-blue-001-6fe5cac1a363ec1525f54343b6cc9fd8-i13dxx.png

Χμμμ αυξήσε τα φαινόμενα για σήμερα λίγο....θα δείξει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, isnow είπε:

Εντάξει από τον ύπνο θα είμαι γιατί με έπιασε ένα άγχος για τις Τ..είμαστε για 20ποντο με αυτά που δίνουν τώρα για θεσσαλία εκτός τζίφου βέβαια

Τρικαλα καρδιτσα ναι ισως και παραπανω και μεις περι 10ποντο ισως και παραπανω βολος απο πετσα παραλια και οσο πιο ψηλα καλυτερα.θα τα δουμε το βραδυ καλυτερα αυτα η αυριο το πρωι

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως ο.μεσοςμπρπς του Τζεμ είναι κλειδωμένος από χθες το βράδυ σε ένα εξαιρετικό σενάριο γιαμκεντροβορεια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Τρικαλα καρδιτσα ναι ισως και παραπανω και μεις περι 10ποντο ισως και παραπανω βολος απο πετσα παραλια και οσο πιο ψηλα καλυτερα.θα τα δουμε το βραδυ καλυτερα αυτα η αυριο το πρωι

Πιστεύω να το δω με τα τελευταία στοιχεία εεεε😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Galanto είπε:

5 ποντους τζιφος...8 ευρωπαιος...10 με 15 ουκμο αικον τζεμ γαλλικο ...μακάρι να ρίξει.. αν και είμαι σίγουρος για το 5 πόντο αφού τελικά ο Αυλώνας θα βγει Ιόνιο Αδριατική...πιστευω οτι η δυτικη μακεδονια θα φάει πιο πολύ χιόνι απο οσο δειχνει 

Όπως κι α εχει ακομα και με 5 χιλιοστά θα ναι τοσο αρνητικές οι θερμοκρασιες που θα ναι 10 ποντοι

Ελπιζω να μην ειναι οι ποντοι του meteociel. Ανετα βλεπουμε 10ποντο με τα πρωινα, και γω και συ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Ελπιζω να μην ειναι οι ποντοι του meteociel. Ανετα βλεπουμε 10ποντο με τα πρωινα, και γω και συ

Όχι τα μμ υπολόγισα αλλα πιστευω οτι θα βελτιώνεται συνεχώς ο τζιφος ..Μπορεί να κάνω και λάθος....μακάρι φιλε στο εύχομαι και παραπάνω καθώς στο νοουκαστ ανετα βγαινει πιο βορεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...