Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Κανεις λαθος..Για την θεσσαλια ειναι μια χαρα και για σενα αλλα οχι τουμπανο για τα βορεια..Και αυτο φαινεται ξεκαθαρα στην κατανομη του υετου...Ειναι χειροτερο..Θερμοκρασια η βορεια χωρα δεν θα χει θεμα..Ο υετος ειναι το ζητημα..Και το αικον εκανε ενα βημα πισω..Η θεσσαλια οτι και να γινει οτι πισωγυρισματα και να γινουν το κλειδωσε..

Ενδιαφερουσα εξελιξη και για τα νησια μας στο Βα Αιγαιο μεχρι και την λεσβο..Πολυ πιθανο να χιονιστουν την Κυριακη και ισως και αξιολογα...

Ναι ναι έχει δίκιο πήγε νοτιότερα τελικά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το αικον εκανε μια προσπαθεια να φερει το επομενο χαμηλο νυφιτσα βορειοτερα...Ειναι η μονη μας ελπιδα να μπει σφηνα αυτο το χαμηλο για να βρεθει υετος..Απο θερμοκρασιες καλα θα ειμαστε απο δευτερα πρωι..Ο υετος ειναι το θεμα..Για την Κυριακη δεν αλλαξε κατι..Ξεροκρυο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει πέσει ο συνολικός υετός στο ICON . Ας ελπίσουμε να δείξουν κάτι πιο δυνατό υετικά τα μοντέλα μέσα στην μέρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Galanto είπε:

 Έχει φοβηθεί το μάτι μου

μονο αμα μετακινηθεις εσυ 50 χλμ βορειοτερα το χανεις χαχαχ εγω παντως ειμαι ετοιμος για φαπα πλεον κ ισως στα 12 αρια την κλειδωσω

Επεξεργάστηκε από theodors3
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Steliosnow είπε:

Νικόλα ακόμα ελπίζεις ;

Απλά να πάει πιο νότια το χαμηλό να γεμίσουν τα ημιορεινά Εύβοιας. Μην φάμε ξεροκρυο. Ευπρόσδεκτη οποιαδήποτε χιονόπτωση και χαμηλά. Όμως επιμένουν για Χαλκίδα Θήβα Λειβαδιά Λαμία κτλ για χιόνι και με εκνευρίζει ότι βάζουν Χαλκίδα μέσα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Απλά να πάει πιο νότια το χαμηλό να γεμίσουν τα ημιορεινά Εύβοιας. Μην φάμε ξεροκρυο. Ευπρόσδεκτη οποιαδήποτε χιονόπτωση και χαμηλά. Όμως επιμένουν για Χαλκίδα Θήβα Λειβαδιά Λαμία κτλ για χιόνι και με εκνευρίζει ότι βάζουν Χαλκίδα μέσα. 

Μακαρι τουλάχιστον να γλυτώσουμε το ξεροκρυο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τωρα σοβαρα καθεσαι και κοιτας μετατοπισεις 30 χλμ που θα υπαρχουν ρε γρεβενιωτη ασε τους υετος ....εχεις κλειδωσει θα ειναι 10 15 20 λιγη σημασια εχει απολαυσε αυτο που θα ερθει το χιονι ειναι το ζητουμενο και το εχεις αλλωστε μην ξεχνας οποιος θελει τα πολλα χανει και τα λιγα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, giannis_salonica είπε:

ελα ρε παιδιά τώρα κάθεστε και αγχώνεστε με αικον...πάλι μια χαρά είναι....ευρωπαικο πλέον σ αυτές τις ώρες δεν κάνει πίσω...μιλάμε πλεόν για λιγότερες απο 40 ώρες πριν την έναρξη...αυριο αργά την νύχτα προς ξημερώματα ξεκινάμε

Γιάννη για θεσασλονικη τι λες? μεσα στην πολη? να δουμε να πεφτει καμια νιφαδα? εμπλεξα με την δουλεια κ δεν μπορω να κατσω να διαβασω ολες τς σελιδες απο χτες το απογευμα ως τωρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geornik είπε:

Παντως στα Βιλια δεν αποκλειεται να ξεπερασει τα 5cm...

Να εχει ετοιμαστει αραγε η περιφερεια;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, geornik είπε:

Παντως στα Βιλια δεν αποκλειεται να ξεπερασει τα 5cm...

Δεν τα φοβάμαι εγώ τα Βίλια.... Εκει το βάζει το μισο μέτρο χωρις να το καταλάβεις..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια συγνωμη για το ασχετο αλλα ξερει κανεις το site που δειχνει χιονι και υετο γενικα και υψομετρα χιονοπτωσης στην Ελλαδα, εχουν ανεβασει παιδια σκρισοτς αρκετες φορες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Τωρα σοβαρα καθεσαι και κοιτας μετατοπισεις 30 χλμ που θα υπαρχουν ρε γρεβενιωτη ασε τους υετος ....εχεις κλειδωσει θα ειναι 10 15 20 λιγη σημασια εχει απολαυσε αυτο που θα ερθει το χιονι ειναι το ζητουμενο και το εχεις αλλωστε μην ξεχνας οποιος θελει τα πολλα χανει και τα λιγα..

Χαχα...δε θέλω πολλά αλλα οχι και πασπαλα...με 10 ποντο ειμαι άκρως ευχαριστημενος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Trans Siberian είπε:

Παιδια συγνωμη για το ασχετο αλλα ξερει κανεις το site που δειχνει χιονι και υετο γενικα και υψομετρα χιονοπτωσης στην Ελλαδα, εχουν ανεβασει παιδια σκρισοτς αρκετες φορες

Αυτο ?

http://www.toukairou.com/ms/kairos.php

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Trans Siberian είπε:

Παιδια συγνωμη για το ασχετο αλλα ξερει κανεις το site που δειχνει χιονι και υετο γενικα και υψομετρα χιονοπτωσης στην Ελλαδα, εχουν ανεβασει παιδια σκρισοτς αρκετες φορες

Αν εννοεις αυτό...

http://www.toukairou.com/ms/kairos.php

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Απλά να πάει πιο νότια το χαμηλό να γεμίσουν τα ημιορεινά Εύβοιας. Μην φάμε ξεροκρυο. Ευπρόσδεκτη οποιαδήποτε χιονόπτωση και χαμηλά. Όμως επιμένουν για Χαλκίδα Θήβα Λειβαδιά Λαμία κτλ για χιόνι και με εκνευρίζει ότι βάζουν Χαλκίδα μέσα. 

Ετσι ακριβως!!Κρυο και φαινομενα...Οσο γινεται...Και ας μην χιονισει στην πορτα μου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Trans Siberian είπε:

Παιδια συγνωμη για το ασχετο αλλα ξερει κανεις το site που δειχνει χιονι και υετο γενικα και υψομετρα χιονοπτωσης στην Ελλαδα, εχουν ανεβασει παιδια σκρισοτς αρκετες φορες

Είναι και αυτό: https://gr.snow-forecast.com/maps/static/greece/full

Για υψόμετρα πατάς πανω στην εικόνα.

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...