Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Για εδώ?

Θανάση εσύ επικεντρωσου στο Σαββατιάτικο εκεί θα ναι τα καλά...ο Σωτήρης την ξέρει καλύτερα την περιοχή σου αλλά πιστεύω θα το δεις σήμερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και παλι θα πω το εξης το ποσο χαμηλα θα ξρλεκινησει στο Βολο θα παιχτει απο την αναστροφη την αυριανη, οσο πιο δυνατη ειναι τοσο καλυτερα θα μπουμε δτο παιχνιδι και αν πχ φτασει κεντρο 0 και μειον 1 που με ξαστερια με - 4, - 5 ανετα φτανει οταν μπει η συννεφια του χαμηλου χιονακι μεχρι την πολη μεσα, δεν πα να ανεβει στα 850 οσο θα περναει η μερα τοσο θα αυξανονται τα φαινομενα σε ραγδαιοτητα αρα στα φρυδια μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ελπίζουμε σε εκπλήξεις στο nowcast του τύπου 1 βαθμό κάτω στα 850, να έρθει πιο γρήγορα το κρύο, κτλ. Αυτά μπορεί να κάνουν τη διαφορά..

βεβαια δεν κανει συχνα ο βολος τετοιες θετικες εκπληξεις οποτε καλο θα ηταν να περιμενουμε το χειροτερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης μασ είπε:

βεβαια δεν κανει συχνα ο βολος τετοιες θετικες εκπληξεις οποτε καλο θα ηταν να περιμενουμε το χειροτερο

Εννοείται και εγώ πάντα το χειρότερο περιμένω γενικά, απλά λέμε τώρα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι μου λέει ότι θα έχουμε μια σπάνια σχεδόν πανελλαδική χιονοκακοκαιρια.....

Μην ξεγραφετε την Αττική ....υπάρχει και η Δευτέρα ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Philip είπε:

Αυτό καταλαβαίνω κι εγώ.  Ότι η Τ στα 500 δεν σχετίζεται με την Τ στην επιφάνεια.  Αλλά είναι απλώς ενδεικτική της ισχύος του ΒΑ ρεύματος, και ίσως συνδέεται με τον υετό σε καιρό βορείο ρεύματος στα προσήνεμα.

Με νότιο ρεύμα όμως (καλή ώρα) δεν έχει καμία απολύτως σημασία. Ίσα ίσα, εδώ όταν η Τ στα 500 πέσει κάτω από -30 τότε συνήθως λήγουν τα φαινόμενα γιατί σημαίνει πως κόβει το νότιο ρεύμα.

Γι αυτό ρώτησα γιατί νόμιζα ότι είχε σχέση η υοστήριξη στα 500 με τη Τ επιφάνειας. Τώρα έγινε πιο ξεκάθαρο στο μυαλό μου. Thanks 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέσος όρος τζιφου μας βγάζει τέτοια για Δευτέρα και θερμοκρασίες νομίζω κάπου στο -7 

 

Μέσος όρος με υετο Δευτέρα βράδυ στο -7, 3 παμεεε

Επεξεργάστηκε από Steliosnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Κάτι μου λέει ότι θα έχουμε μια σπάνια σχεδόν πανελλαδική χιονοκακοκαιρια.....

Μην ξεγραφετε την Αττική ....υπάρχει και η Δευτέρα ....

Και πάνω  που έλεγα να χαρίσω τις αντιολισθητικες μου αλυσίδες στο Μιχαήλ για να δένει το ποδήλατο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, geornik είπε:

Η Πελοποννησος ισως ζησει ιστορικες στιγμες...Αττικη μαπα απο τις λιγες...

Γιατί τέτοια σιγουρια για Αττική χιόνια βγάζει το 6ρι; ουτε απογοήτευση θέλει ουτε και υπερβολές τρέξιμο με τρέξιμο θα το φερουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, Trans Siberian είπε:

Εγω ειμαι κηπια ανακασιας αν ξερεις που ειναι, ειμαι στο υψος του αγιου γεωργιου 

γυρω στα 100 μετρα πρεπει να σαι....πιστευω μετα το μεσημερι θα αρχισει το στρωσιμο σε σενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν θα κάνει καμία χιονοπτωση με μπούκα και δεν θα ξέρω πως να το διαχειριστώ. 

gfs-chalkda-gr-385n-235e (1).png

gfs-chalkda-gr-385n-235e.png

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, teopap7 είπε:

Σεναρια που φτανουν και -12 βλεπω

Θοδωρή πραγματικά θα ρίξει καμία πέτσα από το πουθενά. Είδες τα ανσαμπλς; Έχουν και υετο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας κάνω εγω μια εκτίμηση με τα στοιχεία αυτή τη στιγμή για Αττική αφού κανεις από τους εμπειρότερους δεν κάνει:

-Παρασκευη ξημερώματα παροδικές χιονοπτώσεις μέχρι τα 600

-Σάββατο βραδυ, Κυριακή ξημερώματα χιονοπτώσεις στα 350 με 400

-Δευτέρα με μεγάλη επιφύλαξη γιατί παραμονεύει φάπα γενικευμένες χιονοπτώσεις μέχρι και στο κέντρο 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εν τω μετξύ, τα βλέπω και συφιλιάζομαι. Ο κόσμος γκρινίαζει που σήμερα έχει ηλιο και δεν χιονίζει.Μπορεί να μου πει καποιος ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΧΙΟΝΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΩΙ ...Εκτος και αν τα ειδαν σε οτι τριτοδεύτερο σαιτ υπάρχει. Αν ειναι έτσι και έγω διάβασα κάπου για τα δέκα καλύτερα μαντζουνια της γιαγιάς να νικήσω τον πυρετό, αλλά τον γιατρό μου θα συμβουλευτω. Σορρυ για το οφ τοπικ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, geornik είπε:

Η Πελοποννησος ισως ζησει ιστορικες στιγμες...Αττικη μαπα απο τις λιγες...

Για βδ Πελοπόννησο τι πιστεύεις φίλε μου; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Θοδωρή πραγματικά θα ρίξει καμία πέτσα από το πουθενά. Είδες τα ανσαμπλς; Έχουν και υετο 

Εγω πιστευω οτι μπορει να γινει η εκπληξη Νικολα ας μη τα βάφουμε μαυρα.Τελευταια μερα μερα μοντελινγκ για μενα αντε βαρια μεχρι αυριο το πρωι απο κει και περα αναμονη και ουρανος τι πιο ωραιο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, geornik said:

Μετα τις 25 του μηνος προσπαθει ο αζορικος να κατεβασει κατι...

Παιδια με ολο το σεβασμο, εδω δε μπορει να βγει μια σωστη προγνωση για την επομενη ημερα, το πρωι διαβαζω οτι θα το στρωσει μεχρι τις βαρκες στην αττικη και μετα απο μια ωρα οτι ισως πεσουν νιφαδες απο τα 600 μ και πανω..... Ας ειμαστε πιο προσεκτικοι οσο αφορα τις προγνωσεις κτλ ειδικα για μακροπροθεσμα γιατι το μονο που καταφερνουμε τελικα ειναι να γεμιζουμε σελιδες στο φορουμ ανευ ουσιας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, teopap7 είπε:

Εγω πιστευω οτι μπορει να γινει η εκπληξη Νικολα ας μη τα βάφουμε μαυρα.Τελευταια μερα μερα μοντελινγκ για μενα αντε βαρια μεχρι αυριο το πρωι απο κει και περα αναμονη και ουρανος τι πιο ωραιο?

Ακριβώς. Μας κούρασε πολύ χωρίς αζορικο δεν γίνεται. Πάμε για γκολ στο 90. Ουρανός από Κυριακή απόγευμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...