Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Dusterakos είπε:

Αυτο που βγαζει και φαγητα δεξια ειναι για γουρι;;; 

Θα προτιμουσα το χθεσινο κοτοπουλο ρολο με τις λιγες θερμιδες.. 

Προσφορά του καταστήματος 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Dusterakos είπε:

Αυτο που βγαζει και φαγητα δεξια ειναι για γουρι;;; 

Θα προτιμουσα το χθεσινο κοτοπουλο ρολο με τις λιγες θερμιδες.. 

Μονο φασολάδες και Λαχανόριζο...😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

Άσχημο το 12αρι στο σύνολο του! 

Μας κλέβει κ υετο κ Τ..  🤐

Είμαι εξω απο κινητό κ δεν εχω δει κυκλοφορία κ συναφη..  Όπως κ να χει ελπίζω σε 18αρι για να κοιμηθούμε κλασικ ονειρεμένα... Κ πιο σοβαρά το 00αρι που θέλει δε θέλει ή θα μας κρατήσει στο παιχνίδι ή θα μας πονέσει. 

Δε συμφωνώ φίλε! Μπήκαν στην ίδια λογική αικον και τζεμ και έχουν χρόνο να φτιάξουν τα ενς του τζιφου κρατανε και ο μέσος όρος επίσης. Το κυριο δεν απέχει πολυ απο το επιθυμητό σενάριο. Υποθέτω μιλάμε για Δευτέρα σωστά ;Αν όχι σορρυ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς χαλσαν εδω στο παρα ενα ....τζεμ 5 ποντους και αικον...τζιφος γαλλικο 10..ουκμο 8 με 10....το ουκμο παντως έφτιαξε στη κεντρική μακεδονια...παλι με πασπαλα θα μείνουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Δυστυχώς χαλσαν εδω στο παρα ενα ....τζεμ 5 ποντους και αικον...τζιφος γαλλικο 10..ουκμο 8 με 10....το ουκμο παντως έφτιαξε στη κεντρική μακεδονια...παλι με πασπαλα θα μείνουμε 

Νομίζω φίλε Αντώνη ότι τζάμπα προβληματίζεται με τα μοντέλα πια. Ότι έδειξαν έδειξαν. Τώρα κοίτα τη live θέση των κινήσεων των χαμηλων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolasxm είπε:

Νομίζω φίλε Αντώνη ότι τζάμπα προβληματίζεται με τα μοντέλα πια. Ότι έδειξαν έδειξαν. Τώρα κοίτα τη live θέση των κινήσεων των χαμηλων

Μα χαλάνε συνεχεια απο το μεσημέρι....δε πειράζει δε βαριέσαι...το πρόβλημα μου είναι ο υετος δε πήγαν πιο νοτια αλλα χαλάνε το  υετο δε ξερω γιατι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δυστυχώς χαλσαν εδω στο παρα ενα ....τζεμ 5 ποντους και αικον...τζιφος γαλλικο 10..ουκμο 8 με 10....το ουκμο παντως έφτιαξε στη κεντρική μακεδονια...παλι με πασπαλα θα μείνουμε 

αστα να πάνε χάλια μαύρα...σκούπα όλα...μέχρι αυριο βράδυ που θα κοιτάς μοντέλα για να δεις αν χάλασαν κι άλλο μπορεί να χεις βάλει και 10 πόντους έξω 😛 😛 🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, menidi είπε:

Μη θεωρείς απίθανο να πασπαλισει στα ΒΠ πέριξ των ορεινών όγκων Κυριακή ξημερώματα. Καθόλου απίθανο.

Τι να πασπαλισει... με τετοια ευκαιρια, τελη Γεναρη, χωρις να εχει κανει δειγμα χειμωνα μεχρι τωρα, παλι στο "παιζει να ριξει 2 νιφαδες" θα την βγαλουμε και θα πουμε και ευχαριστω. Ε δεν ειναι κατασταση τωρα αυτη για πολλοστη φορα. Καθε φορα τα ιδια Παντελη μου τα ιδια Παντελακι μου, μια ο υετος , μια η θερμοκρασια, μια και τα 2. Ε τα νευρα μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Α να μην ξεχάσω να αναφέρω ότι σε αυλωνες συνήθως κάνω εκτενή ανασκόπηση για το ποιο μοντέλο τα πήγε καλά και σε τι, πχ τον Ηφαιστίωνα. Προφανώς εδώ δεν θα κάνω, γιατί όλα τα μοντέλα τα πήγαν @@@. Έχουμε και λίγη αξιοπρέπεια χαχα. Το μόνο που μπορώ να πω, είναι ότι στην αποκοπή της Αγγλίας σχετικά καλά τα πήγε ο Τζιφός, ενώ στο είδος του Αυλώνα ο Ευρωπαίος, κυρίως τις τελευταίες 2 μέρες. Χωρίς την αποκοπή της Αγγλίας χιόνια θα είχαμε μόνο μέσα στο κεντρικό και ανατολικό Αιγαίο.

Παντως αυτο που λες για χιονομπορες/γιδες ειναι σπανιο φαινομενο το οποιο εχω τυχει να το δω μια φορα στη ζωη μου και ηταν οτι καλυτερο! Κεραυνοι με απιστευτα πυκνη χιονοπτωση, πρεπει να ειχε 100mm/hr σιγουρα! Λογικα εδω στα δυτικα του νησιου πρεπει να περιμενω εκπληξεις διοτι το στριμ θα ειναι ΒΔ απο το Αθως. Οι παλιοι εδω λενε οτι ο καλογερος (Αθως) το καλοκαιρι φερνει μπορες και το χειμωνα χιονιά. Εχει πολυ καλη συγκλιση Κυριακη προς Δευτερα στο Β.Αιγαιο, αν κατσει κατι τετοιο στελνω βιντεο! Και ο φιλος απο Σκιαθο το ιδιο, αδελφε καλα χιονια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Gary είπε:

Πάλι σταμάτησε .τι θα γίνει ρε παιδιά θα χιονιστω απόψε η όχι?

Βρε Γκάρυ τι κλαιγεσαι μωρέ; Εσύ τουλαχιστον χιονιζεσαι και θα στρώσει κιόλας σήμερα η αυριο. Τι να πούμε κι εμείς εδώ κάτω που για να τα δούμε όλα λευκά πρέπει να κλείστουμε  σε λευκό κελί σε τουρκική φυλακή;

 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Harry031 said:

Παντως αυτο που λες για χιονομπορες/γιδες ειναι σπανιο φαινομενο το οποιο εχω τυχει να το δω μια φορα στη ζωη μου και ηταν οτι καλυτερο! Κεραυνοι με απιστευτα πυκνη χιονοπτωση, πρεπει να ειχε 100mm/hr σιγουρα! Λογικα εδω στα δυτικα του νησιου πρεπει να περιμενω εκπληξεις διοτι το στριμ θα ειναι ΒΔ απο το Αθως. Οι παλιοι εδω λενε οτι ο καλογερος (Αθως) το καλοκαιρι φερνει μπορες και το χειμωνα χιονιά. Εχει πολυ καλη συγκλιση Κυριακη προς Δευτερα στο Β.Αιγαιο, αν κατσει κατι τετοιο στελνω βιντεο! Και ο φιλος απο Σκιαθο το ιδιο, αδελφε καλα χιονια!

Να σαι καλά φίλε,κρατά γερά εκεί στις επάλξεις της Χώρας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Harry031 είπε:

Παντως αυτο που λες για χιονομπορες/γιδες ειναι σπανιο φαινομενο το οποιο εχω τυχει να το δω μια φορα στη ζωη μου και ηταν οτι καλυτερο! Κεραυνοι με απιστευτα πυκνη χιονοπτωση, πρεπει να ειχε 100mm/hr σιγουρα! Λογικα εδω στα δυτικα του νησιου πρεπει να περιμενω εκπληξεις διοτι το στριμ θα ειναι ΒΔ απο το Αθως. Οι παλιοι εδω λενε οτι ο καλογερος (Αθως) το καλοκαιρι φερνει μπορες και το χειμωνα χιονιά. Εχει πολυ καλη συγκλιση Κυριακη προς Δευτερα στο Β.Αιγαιο, αν κατσει κατι τετοιο στελνω βιντεο! Και ο φιλος απο Σκιαθο το ιδιο, αδελφε καλα χιονια!

Έτσι ακριβώς φίλε, τόσο βίαιη χιονόπτωση μόνο με νέφη κατακόρυφης ανάπτυξης γίνεται! Θα τα πάτε καλά!   Φυσικά μέσα στο Αιγαίο δεν είναι τόσο σπάνιο, αλλά λόγω βορειοανατολικού ρεύματος αυτά τα φαινόμενα πήγαιναν στα ανατολικά προσηνενα. Τώρα λόγω βόρειου βορειοδυτική θα ευνοειθείτε εσεις.

Ο Μπάμπης από την Μυτιλήνη με είχε ρωτήσει αν μπορώ να σκεφτώ μια πολύ καλή διάταξη για την περιοχή του περσο Ε λοιπόν έρχεται! 

Μακάρι να δούμε το μάξιμουμ όλοι!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίζει ένα τρελό σενάριο με απότομη βάθυνση του χαμηλού στην Μπότα της Ιταλίας λίγο πρίν το Ιόνιο. Με αυτό το σενάριο το χαμηλό θα κινηθεί πιο βόρεια ανατροφοδοτούμενο απο τον αυλώνα, αυτό θα έχει τρομέρες συνέπειες ως πρός τον υετό. Επομένως nowcast απο εδώ και πέρα.

Επεξεργάστηκε από george-kozanh
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

84-574GR.thumb.gif.b3535b251a46f61eb11934f316f7d82c.gif

Μετα απο πολλα χρονια βλεπω ΒΔ συγκλιση πανω μου, συνηθως στα προσηνεμα εβλεπα τις παχιες συννεφιες να φευγουν στον οριζοντα προς σποραδες και μελαγχολουσα.. Αντε να κανει καμια χιονοκαταιγιδα να τρεχω γυμνος στους δρομους χαχαχα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Harry031 said:

84-574GR.thumb.gif.b3535b251a46f61eb11934f316f7d82c.gif

Μετα απο πολλα χρονια βλεπω ΒΔ συγκλιση πανω μου, συνηθως στα προσηνεμα εβλεπα τις παχιες συννεφιες να φευγουν στον οριζοντα προς σποραδες και μελαγχολουσα.. Αντε να κανει καμια χιονοκαταιγιδα να τρεχω γυμνος στους δρομους χαχαχα!

Όποιος τυχερός θα επισκέπτεται τον Άθω αυτές τις ημέρες θα ζήσει εμπειρία...ζωής..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, fufutos είπε:

Όποιος τυχερός θα επισκέπτεται τον Άθω αυτές τις ημέρες θα ζήσει εμπειρία...ζωής..

unnamed.jpg.2e08f4346eb1f8b6b4d93ba8bd11e622.jpg

Πιστευουμε στο ιερο βουνο! Σηκωνει δυνατες μπορες με ΒΔ και το αδειαζει απεναντι. Με καθαρο καιρο φαινεται πεντακαθαρα απο εδω, φαντασου το κατασπρο, μαγεια της φυσης...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως το σαββατο η θεσσαλονικη πιστευω οτι θα δει ενα απο τα πιο ποιοτικα χιονια της και πιστευω οτι δεν θα ειναι αυτο το συνηθες για εδω το ψιλο πυκνο αλλα πιο αφρατο χιονι τυπου μαδριτηες ενα πραγμα...χαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...