Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

κυριακη βραδυ για τους φιλους του ανατολικου αιγαιου!!! render-gorax-blue-002-6fe5cac1a363ec1525f54343b6cc9fd8-9BULrg.png

Αυτή την σύγκλιση λιγο ποιο νοτιοδυτικά στα αυριανά ραν την θέλω. Και γίναμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

συνολικη χιονοστρωση μεχρι τα μεσανυχτα της κυριακης...στην κλιμακα 10-15 πλεον η θεσσαλονικη και πολλες περιοχες ενω και η αν.μακεδονια πλεον μπαινει στο παιχνιδι.το χαμηλο στον παιο ειναι πιο βορεια σχεδον απ ολα περιπου εκει που το εχει το γιουκμο και προφανος καθυστερει.render-gorax-blue-008-6fe5cac1a363ec1525f54343b6cc9fd8-t4m9ye.png

Ποιά ειναξ η κλίμακα βαγγελη σαυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Weather xanthi είπε:

Γιατί τέτοια υετο τρύπα στην ανατολ. Μακεδονια και θρακη

Νομίζω οφείλεται στην κίνηση του χαμηλού, η οποία δεν είναι κίνηση κλασσικού κεντροβόρειου χιόνια. Αν είχε την παρακάτω πορεία το χαμηλό θα χιόνιζε και στην Θράκη πιστεύω. Ωστόσο το χαμηλό του ΣΚ, φαίνεται να ακολουθεί μια πιο νότια πορεία και ανατολική πορεία.

20210114_202341.jpg.79b0e2d71d6218c1b33ea372e678a38d.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΣΥΓΚΡΑΤΗΣΗ...ΝΑ ΛΕΙΠΟΥΝ ΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΙ Κ ΤΑ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ ΠΟΣΤ. ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΧΙΟΝΙ.ΣΠΑΤΑΛΑΜΕ ΩΡΕΣ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΣΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ ΚΑΘΕ ΧΕΙΜΩΝΑ. ΠΟΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΠΟΤΕ Ο ΑΛΛΟΣ. ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΗΡΕΜΟΙ ΓΤ ΕΡΧΟΝΤΑΙ Κ ΑΛΛΕΣ ΩΡΑΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ. ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΛΟΣ ΕΣΤΩ ΜΕ ΚΟΣΜΙΟ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ.

 

ΥΓ.ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΝΩ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΙΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Πώς γίνεται αυτό 

Για πειτε και σε εμάς που δεν ανοίγει το αρχείο με τον υετό. Δίνει χιόνι και Αθήνα; Για Κυριακή η Δευτέρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

ν.δυτικη πελλοπονησο χιονιας???..και κυκλαδες?? render-gorax-blue-000-6fe5cac1a363ec1525f54343b6cc9fd8-BGZwcr.png

Θα χιονίζει νότια του Σαρωνικού σε αυτό το τρέξιμο ρε.χαχαχα

Το καλό που το θέλω στα αυριανά να φτιάξει, την νυφιτσα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, antinod είπε:

Είμαι περιεργος να δω υετο Κυριακής για Αττική.... 

Κυριακη εννοεις το διαστημα χοντρικα απ τις 23.00 του σαββατου μεχρι 3-4.00 π.μ της κυριακης?..το υποπτο διαστημα..πιστευω εκει οτι δουμε χαμηλα μεχρι κεντρικο τομεα η εστω σε συνοικιες περιξ λιγο πιο ψηλα εως τα 100-150μ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά πάμε! Στις καλές μας ώρες, τις πρωινές κάπου, θέλουμε μια γερή μπουκα να κλείσει με την μια το θέμα χιονοστρωσης κ μετά ας ρίξει ότι εξτραδακια έχει κ όσο αντέχει. Σε αυτές τις ώρες, στον υετό που δίνει, στον Θερμαϊκό λίγο πιο κάτω κανει εναν μικρό χαμουλη. Ένα κλικ εκεί κ είμαστε καλά. Άντε καλή μας τύχη, ας ελπίσουμε για όσο πιο πολλές κ καλές αναφορές κ από εδώ κ από όσα παιδιά θα το απολαύσουν τελικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Philip είπε:

Στο μεταξύ αν στρωθούν σήμερα τα Σκόπια, ίσως μας βολέψει θερμοκρασιακά για Σάββατο ξημέρωμα με τον ΒΔ

δεν θα εχουμε θεμα με θερμοκρασιες γτ θα ειναι πολυ ξηρη η ατμοσφαιρα κ θα,υπαρχει ψυχος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δίνει τόσο χιόνι το ευρωπαϊκό, αλλά εγώ έχω την εμμονή πως αν δω 5 πόντους ενώ θα είναι ευχαριστημένος, νοτιοδυτική Λάρισα. Τι να πω, πλέον νιώθω σαν άψυχο κέλυφος. Χαχα. Δεν νιώθω καν χαρούμενος 🤐 ελπίζω να διαψευστω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Δίνει τόσο χιόνι το ευρωπαϊκό, αλλά εγώ έχω την εμμονή πως αν δω 5 πόντους ενώ θα είναι ευχαριστημένος, νοτιοδυτική Λάρισα. Τι να πω, πλέον νιώθω σαν άψυχο κέλυφος. Χαχα. Δεν νιώθω καν χαρούμενος 🤐 ελπίζω να διαψευστω

Μιχαήλ έλειψες πολύ ρε φίλε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, tzelilis είπε:

δεν θα εχουμε θεμα με θερμοκρασιες γτ θα ειναι πολυ ξηρη η ατμοσφαιρα κ θα,υπαρχει ψυχος

Όσο πιο χαμηλά τόσο καλύτερα όμως. Ακόμα και αρνητικές να έχουμε παντού, το -0.5 με το -1.5 κάνει διαφορά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Δίνει τόσο χιόνι το ευρωπαϊκό, αλλά εγώ έχω την εμμονή πως αν δω 5 πόντους ενώ θα είναι ευχαριστημένος, νοτιοδυτική Λάρισα. Τι να πω, πλέον νιώθω σαν άψυχο κέλυφος. Χαχα. Δεν νιώθω καν χαρούμενος 🤐 ελπίζω να διαψευστω

Καλως επεστρεψες μιχαηλ απο την ξεκουραση...καλη απολαυση το σαββατο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καλό είναι οτι με βάση του Ευρωπαικό έχουμε εξασφαλίσει ψύχος εδώ στην Αττική, δλδ χιονοθερμοκρασίες για Κυριακή Δευτέρα ακόμα και για Τρίτη νωρίς. Ψάχνουμε τον υετό είτε σε κάποιο τραφ της Κυριακής είτε στη λεγόμενη νυφίτσα τη Δευτέρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...