Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα κι από μένα! Νέος εδώ μέσα ασχέτως 40 ετών 😉Σας παρακολουθώ πολλά χρόνια από το προηγούμενο forum. Σαν να είστε φίλοι μου πλέον.

 

3DD63F2C-C355-4658-8DA7-BE43C2C2A3B2.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα πέρα από πλάκα έτσι πως το πάνε το έργο βλέπω να χιονιζονται πάλι αξιόλογα τα κεντρικά την Δευτέρα ...δείτε μετατόπιση που έκανε στο χαμηλό....μιλάμε για τρομερή αβεβαιότητα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Η ευβοια από Χαλκίδα και πάνω έχει πολλες πιθανοτητες για καλές χιονοπτωσεις ακόμα και στα πεδινά 

Δεν μπορώ να ησυχάσω όμως. Αλλά πρώτη φορά στο οριο έχω θερμοκρασίες για φοβερές μπούκες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν χωρίς να εχω δει 25 μοίρες θεωρώ ότι θα δουμε νιφάδες μέχρι το κέντρο της Αθήνας Κυριακή πρωι αν επαληθευτεί το γφς

Για Δευτέρα θεωρώ ότι ίσως καταφέρουμε να το δουμε και μεις αλλά πρεπει να δω 25 μοίρες και επιφανειακές 

Επεξεργάστηκε από Steliosnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Philip είπε:

Κι όμως τελικά στην υψηλή ανάλυση, αύξησε ελαφρώς τον υετό

και που την αυξησε ε?στην ανατολικη ακτη του θερμαικου..ξερεις τι σημαινει?και τι ισως να ψηνεται ε?...χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolasxm είπε:

Modele GFS - Carte prévisions

2021011509_it.thumb.gif.a59a1135859d15be5c7f58386704845e.gif

Νομίζω πέτυχα τη σύγκριση

Πιο βαθύ είναι το χαμηλό και πολυ πιο νοτια ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

και που την αυξησε ε?στην ανατολικη ακτη του θερμαικου..ξερεις τι σημαινει?και τι ισως να ψηνεται ε?...χαχαχαχα

Βαγγεληε γριφους μιλας ρε φιλε πες μας τι παιζει χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, George Trilofianos είπε:

Βαγγεληε γριφους μιλας ρε φιλε πες μας τι παιζει χαχα

ε τι εγινε στη αριαδνη τι εγινε στη σοφια..εμεις ειχαμε θαφτει σχεδον αποκλειστικα με την συγκλιση του πρωτου ποδιου και ερχοταν ολο ευθεια πανω σ εμας επι ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

ε τι εγινε στη αριαδνη τι εγινε στη σοφια..εμεις ειχαμε θαφτει σχεδον αποκλειστικα με την συγκλιση του πρωτου ποδιου και ερχοταν ολο ευθεια πανω σ εμας επι ωρες

Αχχ τετοια λεγε μου, τετοια λεγε μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, George Trilofianos είπε:

Βαγγεληε γριφους μιλας ρε φιλε πες μας τι παιζει χαχα

υπάρχουν υπονοούμενα απ το μοντέλο(τζιφο) για μια πιο βόρεια κίνηση άρα και η συγκλιση θα γίνει σε ευνοικότερο σημείο για την πόλη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν στις 0,25 βλέπω ότι δεν έχουμε υετο Κυριακή ξημερώματα αλλά αν έχουμε κάποια έκπληξη θα χιονίσει και στο κέντρο έστω λίγες νιφάδες. Εγώ για Κυριακή με τίποτα και γενικώς τα νότια προαστια. Τώρα από Δευτέρα μας έχει στο -7 αλλά οι επιφανειακές είναι πολυ καλές ίσως λόγω ΒΔ οπότε θεωρώ ότι με αυτό το τρέξιμο χιονίζει μέχρι το κυμα Δευτέρα πρωι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, giannis_salonica είπε:

υπάρχουν υπονοούμενα απ το μοντέλο(τζιφο) για μια πιο βόρεια κίνηση άρα και η συγκλιση θα γίνει σε ευνοικότερο σημείο για την πόλη

Νομίζω αυτή η σύγκλιση και εμας ευνοεί επειδη είμαστε κοντά στον Θερμαϊκό?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 πρωι και γενικα ολη μερα μπολικα χιονια Αττικη απο 6αρι gfs..

75-779GR.gif

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Philip είπε:

Είσαι σίγουρος; Φαίνεται τεράστια διαφορά στις πιέσεις

Έβαλα το meteocentre στις 150121 00  +9Η και στο 6αρι +3h. Δεν έιναι το ίδιο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanasismtrk είπε:

Νομίζω αυτή η σύγκλιση και εμας ευνοεί επειδη είμαστε κοντά στον Θερμαϊκό?

οτιδηποτε ειναι κοντα στον θερμαικο και οσο πιο δυνατη ευνοει και περιοχες βορεια μας..ισως γι αυτο να παιζει κοψιμο υετου απο δυτικη μακεδονια και καποια εστω και μικρη αυξηση εδω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρίτη βράδυ πάλι μέχρι το κυμα χιονίζει νομίζω συμφωνα με γφς. Για πειτε και οι πιο έμπειροι έχω ελπιδες ή τσαμπα χαίρομαι ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα τσικ καλύτερο να βγει θερμοκρασιακά καλύτερο μέχρι Σάββατο σαν τρέξιμο. Να πέσω από τους 1 στους 0 και μείον 1 και μιλάμε για θαψιμο. Ελάχιστα πιο νότια το χαμηλό. Ελάχιστα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχαχαχαχαχα τζιφουλα πάρε μας τα σώβρακα.... χαμός από Δευτέρα ίσως μέχρι Τετάρτη. Πάει για χαμηλό νοτιότερα στην κρητη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, nikolas 2365 said:

Δεν μπορώ να ησυχάσω όμως. Αλλά πρώτη φορά στο οριο έχω θερμοκρασίες για φοβερές μπούκες

Δεν γνωριζω τις τοπικοτητες της περιοχης όσον αφορα την Χαλκίδα αλλά και Σάββατο νυχτα προς Κυριακή θα είναι δυνατη νυχτα όσον αφορα την Δευτέρα στα πρωινα αυριο θα βγάλουμε τα πρώτα συμπεράσματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Έβαλα το meteocentre στις 150121 00  +9Η και στο 6αρι +3h. Δεν έιναι το ίδιο?

το meteocentre ειναι utc αρα 09:00 και το μοντέλο utc+1 αρα 10:00 οπότε σωστά τα έβαλες...και όντως υπάρχουν διαφορές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...