Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, fullmoon36 είπε:

modezrpd_20210115_1800_animation_(4).gif

modezrpd_20210115_1800_animation_(5).gif

Ενα μετρο++ χιονι σε ολοκληρη την Ευβοια απο ακρη σε ακρη??!!! Ειναι καθολου αξιοπιστο αυτο? Απ οσο ειδα στηριζεται σε δεδομενα που παιρνει απο το ευρωπαικο.....

*Αστο το ειδα. Ειναι πιθανοτητες επι τοις 100. Κι αυτο μας κανει!

Επεξεργάστηκε από EVIA 1987!!
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα φαίνεται σίγουρα στη δορυφορικη .Στην Ιταλία βγαίνει υετος πολύ πιο βόρεια απο εκεί που τον είχαν τα μοντέλα...δε ξέρω πως μπορεί αυτό να επηρεασει

 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

20 χλμ πιο βορεια ειναξ το χαμηλο

Ωχ..μας ανεβάζει θερμοκρασίες αν ισχύει. Εκτός αν κατεβαίνει καλύτερα ο αυλωνας. Ας το δούμε μέχρι βράδυ που θα έχει φτάσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

nick.thumb.jpg.e2d4bdd58a2b9d0d7befc1deab770e4e.jpg

Θέλω να ρωτήσω κάτι. Παίζει κάποιο ρόλο που η ισοβαρή του 1012 είναι τόσο διαφορετική στους 2 χάρτες. Νομίζω είναι την ίδια ώρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως βρε παιδί μου...όλα αντίστροφα (για να μην πω ανάποδα) σ αυτήν την κακοκαιρία για αυτό και τα μέτρια προσδοκώμενα αποτελέσματα. 

Οι καντροβορειοι τσίμπησαν έναν Αυλώνα που προορίζονταν για τους προσηνεμους (και τελικά δεν κατέβηκε όσο ΝΔ φαινόταν ότι θα πάει και παράλληλα πήρε και μια περίεργη κλίση) και οι προσηνεμοι βασίζονται στη νυφιτσα για να χιονιστουν. Οι οποίες (νυφίτσες) είναι βούτυρο στο ψωμί των κεντροβορειων. 

Σα να λέμε ....βάζεις τον Διαμαντίδη σε θέση  σέντερ και τον Αντετοκούμπο τον βάζεις play maker. Οκ. Θα την κάνουν τη δουλίτσα, αλλά όχι όπως πρέπει καθως καί με πολυ ζόρι!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Άρα να το περιμένω αύριο ???? οτι και αν δείχνουν τα μοντέλα?

εχω την εντυπωση απο θεσσαλονικη κ ανατολικοτερα θα εχει αναλογο υετο που δινει κ στα δυτικα του θερμαικου.αναλογα ποσο καλη θα ειναι η συγκλιση θα δουμε κ φαινομενα.δεν μπορω να απαντησω με ακριβεια.λεω απλα την αποψη μου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ένα φαίνεται σίγουρα στη δορυφορικη .Στην Ιταλία βγαίνει υετος πολύ πιο βόρεια απο εκεί που τον είχαν τα μοντέλα...δε ξέρω πως μπορεί αυτό να επηρεασει

 

Που το βλέπεις αυτό αγορίνα?ένα λινκ αν σου είναι ευκολο

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το γεγονός ότι υπάρχουν σημερα, βάσει τζίφου+παίου, κάποιες πιθανότητες να δούμε στα ημιορεινά της Αττικης 3ημερο χιονιά, με παυσεις ενδιάμεσα, ξεπέρασε κάθε προσδοκία μου.  Μακαρι να μας κάτσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Παίζει να βγει δεύτερος χιονιάς στη κεντρική Ελλάδα τη Δευτέρα!Μεγάλη βελτίωση της νυφιτσας

Να σου πω την αλήθεια μου δεν είμαι πλεονέκτης.ασ πάει καλά απόψε και αύριο και η νυφίτσα ασ πάει για τους νότιους!να το χαρούμε όσοι περισσότεροι γίνεται.δεν ξέρουμε αν θα δούμε άλλη ευκαιρία στο φετινό χειμώνα.βασικα τι χειμώνα ένας Φλεβάρης έμεινε που εμένα ποτέ δεν με γέμιζε το μάτι.μεγαλυτερη μέρα κτλ κτλ.οποτε εύχομαι να χιονίσει σε όσες περισσότερες περιοχές γίνεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Ήμουν στη συνάντηση πριν 2 χρόνια στη Νέα Παραλία. Εγώ γιατί βλέπω ότι οι θερμοκρασίες είναι οριακές; Το yr.no και άλλα που βλέπω τις πρώτες ώρες χιονόνερα και βροχές μας έχουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει γεμίσει υετο το ιονιο μακαρι να γίνει το θαύμα και να πετάει υετο...Στην ευρωπαιο τα χιονια ξεκινανε νωριτερα γυρω στις 8 δηλαδή σε 5 περίπου ώρες συμφωνα με τη τελευταια ανανεωση και αυτκ φαινεται και απο τη δορυφορικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ηλιος τελος εδω η συννεφια ηρθε

Καρδίτσα έχει από τις 2 που συννεφιάσε.θερμοκρ;ΣΙΑ 9.5.θα φτάσει 0δεν με συννεφιά η θα φάμε καμία φόλα;

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ηλιος τελος εδω η συννεφια ηρθε

καλο σημαδι...για πιο ααργα δεν ηταν?και το πιο νωρις δεν εχει να κανει με το χαμηλο αλλα με τον αυλωνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια μια βορεια μια νοτια

Μας επιασε ναυτια  στο να διαβαζουμε συνεχως,  την κινηση του χαμηλου ανα 5 λεπτα εδω μεσα.

Αφηστε μωρε λιγο να περασουν καποιες ωρες

Επιπλεον, στα απογευματινα τρεξιματα θα φανει αν υπαρχουν διαφορες για την πορεια που θα παρει.

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ αντί να κοιμηθώ καμία ωρίτσα για να ξαναπάω για δουλειά βλέπω χάρτες και live sat.εγω δεν έχω ψαρι καρχαρία ολόκληρο εχω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

καλο σημαδι...για πιο ααργα δεν ηταν?και το πιο νωρις δεν εχει να κανει με το χαμηλο αλλα με τον αυλωνα 

Βαγγέλη πιο βόρεια ο  αυλωνας λες ; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...