Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μείωσε εδώ για Δευτέρα. Απελπίζομαι στην σκέψη ότι τόσο κρύο θα πάει τζάμπα και μετά άνοδος πάλι και ποιος ξέρει αν θα ξανακάνει φέτος ψυχρή εισβολή της προκοπής..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, notios_polos said:

το ψιλοεχεις εσυ εκει ε?μεχρι χαμηλα την κυριακη..πως το κοβεις?ο αυλωνας ειναι τετοιος για τα νησια του ανατολικου αιγαιου ε?

Βαγγέλη αν δε το δω να πέφτει δε λέω τίποτα. Το χαμηλό βγαίνει Μαύρη θάλασσα από τη Ρόδο. Αλλά ο Τζίφος όλο και αποδυναμώνει την όποια σύγκλιση (από χθες ειδικά που έβγαζε αρκετό υετό). Δε βλέπω δυναμική. Το αικον όμως το είδα καλύτερο για εμάς. Για αυτό λέω, ότι και να δείχνει ένα μοντέλο, με την ιδιαιτερότητα μιας περιοχής σαν την Ελλάδα και όλα να παίζονται στην κόψη λίγων χιλιομέτρων, όλα είναι πιθανά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρατηρώ ότι μια ανατολίζουσα συνιστώσα που είχε ο άνεμος το βράδυ, εξαφανίστηκε. Για αυτό και ο υετός πήγε ανατολικότερα και αυξήθηκε.

Στο μεταξύ το χαμηλό της Δευτέρας αρχίζει να το ανεβάζει επικίνδυνα βόρεια ο τζίφος😋@notios_polos

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Για να δουμε και τα Γιαννενα.Ξεκινανε οι χιονοπτωσεις σημερα το βραδυ.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Καντε αναφορες οτταν ξεκινησουν να ξερουμε που βαδιζουμε οι υπολοιοποι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, akisioannina είπε:

Για Γιάννενα μικρή βελτίωση βλέπω αλλά γενικά υπάρχει αβεβαιότητα τόσο για το αν τελικά γίνει κάτι , αν είναι αξιόλογο αλλά και πώς θα κινηθεί στην συνέχεια.. 

Μη μου αγχώνεσαι γειτονα😉😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Καντε αναφορες οτταν ξεκινησουν να ξερουμε που βαδιζουμε οι υπολοιοποι

Εγώ θα έχω νυχτερινή βάρδια στο νοσοκομείο φιλιατων... Ότι γίνει θα το δειτε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Philip είπε:

Παρατηρώ ότι μια ανατολίζουσα συνιστώσα που είχε ο άνεμος το βράδυ, εξαφανίστηκε. Για αυτό και ο υετός πήγε ανατολικότερα και αυξήθηκε.

Στο μεταξύ το χαμηλό της Δευτέρας αρχίζει να το ανεβάζει επικίνδυνα βόρεια ο τζίφος😋@notios_polos

Με τέτοιο Αυλώνα από πάνω, δε νομίζω να τον σπάει το χαμηλό ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Καντε αναφορες οτταν ξεκινησουν να ξερουμε που βαδιζουμε οι υπολοιοποι

Εγώ θα έχω νυχτερινή βάρδια στο νοσοκομείο φιλιατων... Ότι γίνει θα το δειτε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, LosAlimos said:

Νίκο μην τις φοβάσαι τις θερμοκρασίες η φάση είναι ίδια με τη νυφίτσα της Αριάδνης. Για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι πως είχε συμπεριφερθεί στη Χαλκίδα η συγκεκριμένη ύφεση αλλα για τη μεγάλη χιονομάνα της Ελλάδας, την Αθηναική Ριβιέρα, ήταν φοβερή βραδιά!

τοτε τα 850 ηταν απαιχτα καμια σχεση....μακαρι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, gthomasandros said:

τοτε τα 850 ηταν απαιχτα καμια σχεση....μακαρι....

νομίζω ήταν -5 με -6 απλά είχε προηγηθεί ψύχος σε παρόμοια φάση με τώρα!

Θωμάς έτσι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εξακολουθει το γιουκμο να εχει τον καλυτερο αυλωνα και αρα λογικα την καλυτερη συγκλιση κατα συνεπεια για την θεσσαλονικη...μεχρι που πεταχτηκε το τζεμ που ειναι παρα πολυ καλο και ανεβαζει λεβελ και μας δινει σιγουρια και ισως να προετοιμαζει και το τελευταιο ραν μοντελου πριν το ναο καστ..τον παιο που απειρες φορες τηαν ο κοφτης ονειρων οπως ειπε ο φιλλιπας...τωρα θα μας δωσει το ονειρο πισω?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

εξακολουθει το αικον να εχει τον καλυτερο αυλωνα και αρα λογικα την καλυτερη συγκλιση κατα συνεπεια για την θεσσαλονικη

Ποσα εκατοστα περιμενεις για αυριο σαλονικα ρε βαγγο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Philip είπε:

Παρατηρώ ότι μια ανατολίζουσα συνιστώσα που είχε ο άνεμος το βράδυ, εξαφανίστηκε. Για αυτό και ο υετός πήγε ανατολικότερα και αυξήθηκε.

Στο μεταξύ το χαμηλό της Δευτέρας αρχίζει να το ανεβάζει επικίνδυνα βόρεια ο τζίφος😋@notios_polos

νομιζω αλλαξε λιγο η κλιση του χαμηλου κ κανει καλυτερη συγκλιαη στον θερμαικο. αν κ πιστευω οτι θα χουμε  καλυτερα φαινομενα απο αυτα που δειχνουν.ανοιχτα του θερμαιλου θα χει 40μμ εεε 10 ανετα θα χουμε πιστρυω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Αυτό που φοβόμουν δλδ να τεντώνουν κι άλλο πρό το κακό σενάριο δεν έγινε. Αυτό κραταω

ίσα ίσα μας τάραξαν στα πρωινά για να επανέλθουμε σχεδόν στα χθεσινά που έδινε το ευρωπαικό...τζίφος μας ξαναπήγε στα 7μμ τζεμ επίσης αύξηση....πάντα μιλάω για Θεσσαλονίκη γιατι σε άλλες περιοχές έπεσε πετσόκομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...