Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε φίλε είσαι σοβαρός; από που κ ως που λες ότι βρέχει στην κορυφή της Πεντέλης; Πριν μια ώρα ήμουν στη στροφή για Παντελεήμονα στα 600μ κ είχε στρωμένο χιόνι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σκοπος ειναι να παρει λιγο πιο βορεια κλιση το χαμηλο.. Δυστυχως δυσκολα αλλαζει... Ενα περασμα λογικα θα εχουμε για ενα 6ωρο... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, giorgoscorfu είπε:

Οριακά είμαστε μπας και ρίξει 2 ψεκάδες στον ορεινό όγκο στην αλλαγή της μέρας Κυριακή προς Δευτέρα.

Ο Ευρωπαίος δεν δίνει τίποτα βέβαια.

 

Αν τελικα βγαλει καλο υετο για εκει πιστευω υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα για χιονοπτωση και στην κερκυρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο αναφορά την Δευτέρα χάνεται μια τεράστια ευκαιρία ισχυρού κεντρικού χιόνια γιανλιγα μόλις χιλιόμετρα..δεν περιέχει,θα το δουν για τα καλά οι πιο κοντινές οεριοχες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειναι απιθανο να βρεχει κορυφη ορους πεντελης οταν μεχρι κσι ο Υμηττός εχει στρωθει λιγο μεχρι τα 600μ περιπου. Και δεν ειναι στο θεμα αυτο που το σχολιαζετε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, CATHA είπε:

panorama.jpg

Το Αστεροσκοπέιο εννοούσες. Στα 490. Οχι την κορυφή. Αυτό είναι. Αστεροσκοπείο στα 490

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Το Αστεροσκοπέιο εννοούσες. Στα 490. Οχι την κορυφή. Η κορυφή είναι αυτή; Δεν ξέρω. Μπορεί να κάνω και λάθος. 

Καμια σχεση. Οπως ειπωθηκε περιπου 500μ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χιονια και αυριο με σχετικα αυξημενο υετο Αττικη-ευβοια-πελοποννησο μεσος ορος 6αρι gfs..

gens-31-2-54.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν είμαι ειδικός, αλλά μήπως δεν είναι τυχαίο που οι περιοχές πόυ "βλέπουν" Πάρνηθα σήμερα (εννοώ με βάση τον άνεμο) έχουν υψηλές θερμοκρασίες; Ενώ ο Αγιος Στέφανος είναι βορειότερα και ο Κορυδαλλός (που χιονίζει στα 300μ)  πολύ νοτιότερα. Δεν τις πιαίνει ο καταβάτης απο Πάρνηθα. Μπορεί να λέω και μπούρδες. Δεν ξέρω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

ρε σχολιασμος χαρτων ειναι το θεμα...στις αναφορες τα υπολοιπα please...

Σωστός! Τελικά κλειδώσαμε με νυφίτσα; Για πές καμια άποψη. 

-7 και -30 για Αθήνα και Χαλκίδα;

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Ισως νιφαδοπτωση την δευτερα στα Γιαννενα και Ηγουμενιτσα.Για να δουμε μπορει και να βγει κατι καλο για την Ηπειρο.😀

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Αύριο βράδυ εννοείς μιλτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλλιάνος μιλάει για χιονοπτώσεις μεχρι και τα 100 μετρα για σημερα το βραδυ - ξημερωματα Κυριακης

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, menidi είπε:

Σωστός! Τελικά κλειδώσαμε με νυφίτσα; Για πές καμια άποψη. 

-7 και -30 για Αθήνα και Χαλκίδα;

Δεν κλειδώσαμε τιποτα ακόμη διότι μικροαλλαγες που παιζουν σημαντικο ρολο θα υπαρξουν ακομη, καλυτερα να περιμενουμε και τα αυριανα τρεξιματα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασχολείστε με τη νυφιτσα στην Αττική, ενώ έχετε ένα χαμηλό που κάνει ήδη πλακα στους μετεωρολογους. -1. 6 έδειξε η ραδιοβοληση στις 10.30  και το χαμηλό βρίσκεται 100χλμ πιο νότια απ'οτι το έδειχναν με ορθανοιχτες τις ισοβαρεις του. Ήδη χιονίζει στα 300μ στο λεκανοπέδιο και αναμένεται πτωση μετά το μεσημέρι. Θανάση, από την Καραμανλή και πανω πολυ έντονο χιονολυτο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, menidi είπε:

Σωστός! Τελικά κλειδώσαμε με νυφίτσα; Για πές καμια άποψη. 

-7 και -30 για Αθήνα και Χαλκίδα;

Εγώ παρτυ θα κάνω προσωπικα αμα κλειδώσουμε τέτοιες μας βλέπω να τη βγαζουμε με -5,5 αν αρχίσουν τις εκπτώσεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 minutes ago, weatherforattica said:

Καλλιάνος μιλάει για χιονοπτώσεις μεχρι και τα 100 μετρα για σημερα το βραδυ - ξημερωματα Κυριακης

 

Καλά τα λέει! Και γω έτσι πιστεύω με αυτά που βλέπω.

Μέχρι τις 7 το πρωί θα μας επηρεάζει το χαμηλό έστω και ελάχιστα. Εγώ αυτό που θέλω είναι μια μικροταραχη Σαρωνικό να τα σαρω-σει όλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τα μοντελα τελικα δεν πιασανε τον υετο της συγκλισης ενω το στριμ ηταν ευνοικο... να το εχουμε κατα νου τις επομενες φορες.συγκλιση στο θερμαικο χιονιας καλος γυρο του.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, antinod είπε:

Ασχολείστε με τη νυφιτσα στην Αττική, ενώ έχετε ένα χαμηλό που κάνει ήδη πλακα στους μετεωρολογους. -1. 6 έδειξε η ραδιοβοληση στις 10.30  και το χαμηλό βρίσκεται 100χλμ πιο νότια απ'οτι το έδειχναν με ορθανοιχτες τις ισοβαρεις του. Ήδη χιονίζει στα 300μ στο λεκανοπέδιο και αναμένεται πτωση μετά το μεσημέρι. Θανάση, από την Καραμανλή και πανω πολυ έντονο χιονολυτο. 

Έντονο χιονολυτο με 5 βαθμούς; Σε πιστεύω όμως. Αλλά τι να το κάνω μωρέ.....με 5 βαθμούς. 

Ελπίζω σε νυφίτσα. Εκεί εστιαζω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, tzelilis είπε:

τα μοντελα τελικα δεν πιασανε τον υετο της συγκλισης ενω το στριμ ηταν ευνοικο... να το εχουμε κατα νου τις επομενες φορες.συγκλιση στο θερμαικο χιονιας καλος γυρο του.

Πάμε να φέρουμε και να βρουμε τον επόμενο Στέλιο.... Τα ανατολικά πήγαμε πολύ καλά .... !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...