Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

Πάλι νοτιότερα το αικον ίσο αφορά το χαμηλό της Δευτέρας...

δραματικα πολυ...Απο νοτιο Ιονιο νοτια της κρητης

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν αλλαξει και ο τζιφος, θα τα σπασω ολα απο τα νευρα μου

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Μαλιστα

Ποιο νοτια  το χαμηλο νυφιτσα  στο αικον

Τι να πεις τωρα?

Να πούμε ας περιμένουμε μέχρι και το nowcast, δεν θα μας τρελάνουν τα γρουσούζικα 😀

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, south coast είπε:

δραματικα πολυ...Απο νοτιο Ιονιο νοτια της κρητης

Δυστυχώς Ντίνο αυτά έχουν οι νυφίτσες.. είναι φτερά στον άνεμο μου με μικρες αλλαγές αλλάζουν τα πάντα για κάποιες περιοχές.. το μόνο καλό είναι ότι συνήθως ο Τζιφός όταν ανανεώνει κανει στην κυριολεξία τα ανάποδα από αικον, οπότε αναμενουμε Τζιφο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, stathis2b είπε:

Να πούμε ας περιμένουμε μέχρι και το nowcast, δεν θα μας τρελάνουν αυτά Ρα γρουσούζικα 😀

Καλα ενα σεναριο εβγαλε,και μονο το αικον μεχρι στιγμης

Αν δεν αλλαξει ο τζιφος και το ευρωπαικο,κλαιν μαιν για τον γερμανο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Δυστυχώς Ντίνο αυτά έχουν οι νυφίτσες.. είναι φτερά στον άνεμο μου με μικρά αλλαγές αλλάζουν τα πάντα για κάποιες περιοχές.. το μόνο καλό είναι ότι συνήθως ο Τζιφός όταν ανανεώνει δ μένει στην κυριολεξία τα ανάποδα από αικον, οπότε αναμενουμ Τζιφο.

Ο τζιφος το βγαζει και στον μεσο ορο του παντως σε αυτη την θεση

Αν δεν αλλαξει ολα κομπλε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Καλα ενα σεναριο εβγαλε,και μονο το αικον μεχρι στιγμης

Αν δεν αλλαξει ο τζιφος και το ευρωπαικο,κλαιν μαιν για τον γερμανο

Και να αλλάξουν χτυπά ξύλο, ας περιμένουμε και πάλι  το nowcast, ποτέ δεν ξέρεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, stathis2b είπε:

Και να αλλάξουν χτυπά ξύλο, ας περιμένουμε και πάλι  το nowcast, ποτέ δεν ξέρεις 

Ειδικά εδώ φίλε έχεις απόλυτο δίκιο, αρκεί στο ναουκαστ να μην πάει νοτιοτερα όπως το σημερινό χαχαχα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πως μπορει να υπαρχει εμπιστοσυνη στα μοντελα μετα το φιασκο το σημερινο, 45 χιλιοστα στο Βολο για ν ριξει μονο 2?Ειναι δυνατον αυτο το πραγμα, τι αλλαξε τοσο δραματικα που απο 45 μεσο ορο εκτιμηση ν πεσουν μονο 2?? 2 ρε παιδια ειναι ξεφτιλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Ειδικά εδώ φίλε έχεις απόλυτο δίκιο, αρκεί στο ναουκαστ να μην πάει νοτιοτερα όπως το σημερινό χαχαχα. 

Ναι δεν έχεις αδικο. Πάντως, το σημερινό όντως πήγε αρκετά νοτιότερα απ αυτό που έδειχναν; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δηλαδη τι αλλαξε, υπαρχει κανεις που να μπορει να κανει μια εκτιμηση, γτ και η λαρισα πχ που χιονιστηκε δε νομιζω ν περιμενε μονο αυτο, ο Βολο 1,2διορθωνω ειναι τραγικο, τετοια φολα δεν εχω ξαναδει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Trans Siberian είπε:

Δηλαδη τι αλλαξε, υπαρχει κανεις που να μπορει να κανει μια εκτιμηση, γτ και η λαρισα πχ που χιονιστηκε δε νομιζω ν περιμενε μονο αυτο, ο Βολο 1,2διορθωνω ειναι τραγικο, τετοια φολα δεν εχω ξαναδει

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ περίμενα τη Θεσσαλία να είναι στο επίκεντρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, stathis2b είπε:

Ναι δεν έχεις αδικο. Πάντως, το σημερινό όντως πήγε αρκετά νοτιότερα απ αυτό που έδειχναν; 

Ναι. Εμείς εδώ στην Λάρισα είχαμε τα μισά χιλιοστά από ότι αναμέναμε, η Μακεδονία δεν επηρεάστηκε από το χαμηλό αυτό καθ' αυτό, περισσότερο από την διαταραχή της μέσης Τροπόσφαιρας , ενώ η Μαγνησία είχε το απόλυτο φιάσκο. Και σαν να μην φτάνει αυτό είχαμε και υψηλότερες θερμοκρασίες του αναμενόμενου 7.5 χιλιοστά χιονουετού μεταφράστηκαν Μαξ σε 5 πόντους, και ήδη  έχει σηκώσει μέρος του από το πρωί...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευτυχώς δεν εμπιστευομαι το αικον αλλιώς θα τα έσπαγα όλα υπομονή για τζιφο... 

Έχει και 4 τρεξίματα ο φουστης κάθε φορά το άγχος μη τα μαζέψει... 

Επεξεργάστηκε από Steliosnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδες καλησπερα και απο εμενα. μπορεί να εχει ηδη αναεφερθει (λογω εργασιας δεν τις εχω διαβασει ολες) αλλα για μετα ΄(σημερα βράδυ με αυριο πρωι) τι περιμενουμε για αττικη? 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mακάρι να αλλάξει κάτι στα τρεξίματα για τον υπόλοιπο χειμώνα..γιατί ουσιαστικά θα έχουμε για θεσσαλία δυο χειμώνες με μισή μέρα χιονόπτωσης...χαχα σαν αστείο ακούγεται αυτό..πάμε γερά για το χαμηλό της δευτέρας να χιονίσει όσο πιο πολλούς μπορεί μέχρι το κύμα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Steliosnow είπε:

Ευτυχώς δεν εμπιστευομαι το αικον αλλιώς θα τα έσπαγα όλα υπομονή για τζιφο... 

Αν δεις τι νίκες έχει αυτό.το μοντέλο θα τρελαθείς! Ευτυχώς όμως το τελευταίο διάστημα είναι ο προπομπός του το τι ΔΕΝ θα δείξουν ( τις περισσότερες φορές) τα μοντέλα 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Trans Siberian είπε:

Δηλαδη τι αλλαξε, υπαρχει κανεις που να μπορει να κανει μια εκτιμηση, γτ και η λαρισα πχ που χιονιστηκε δε νομιζω ν περιμενε μονο αυτο, ο Βολο 1,2διορθωνω ειναι τραγικο, τετοια φολα δεν εχω ξαναδει

η μετακινηση του χαμηλου νοτιοτερα κατα 70χμ στο ναουκαστ οπωσ ανεβασε ενα παλληκαρι απ την λαρισα.μασ αλλαξε τα φωτα στη θεσσαλια.ξυπνησα το πρωι και ημουν μεσ τα νευρα,και ελεγα οτι καποια στιγμη  θα ξεκιν ησει αλλα τιποτα!που ειναι εκεινεσ οι παλιακεσ κακοκαιριεσ ρε φουστη μ.

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό το σενάριο νυφίτσας θέλαμε οι Θεσσαλοί χαχαχα. Λίγες μέρες πριν το Cma είχε βγάλει αυτό...

cma-0-108.png?cma-0-120.png?cma-1-108.png?cma-1-120.png?cma-2-120.png?

30-35 [και προσωπικά πιστεύω πολλά παραπάνω σε κάποιες περιοχες] χιλιοστά με αρνητικές θερμοκρασίες, ποια Αριάδνη χαχαχα. Ωραία είναι τα όνειρα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μπορω να βρω καποια αιτια να χιονιστουμε σημερα το βραδυ στην Αττικη, περα απο ορογραφικο υετο που ειναι ελαχιστος.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω θα πω να πανε και να βαλουν τα εκατομυρια που ριχνουν σε κατι τετοια σαπακια στον κ.....ο τους, αυτοι δεν μπορουν να προβλεψουν ουτε τι καιρο θα κανει σε μια ωρα μου θελουν και μοντελα προγνωσης για ατλαντικους, nao, ao βορειο ημισφαιριο και σκατα στα μουτρα τους. Με συγχωρειτε αλλα 2021 εχουμε. Τωρα δηλαδη ν κοιταξω μοντελο να μοτ πει για τη δευτερα, ποσο χιονι θα ριξει? ΓΕΛΟΙΟΙ, ας παραδεχτουν καποια στιγμη οτι ουτε για το αν θα εχει ηλιο μια μερα του καλοκαιριου δεν ικανοι κι ας το. Κλεισιυν το. Μαγαζι τους.Επεμεναν κιας ενω ειχε αλλαξει πορεια το χαμηλο οτι θα κινηθει βορειοτερα, οι γελοιοι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@[weathermaniac]Παλι καλα μιχαλη που εγω εχω καταλαβει απο τα 22 μου οτι ολοι αυτοι οι χαρτες ειναι ουτοπικοι.. Μας δινεις μαθηματα ζωης με τα αχιονιστα Ιωαννινα 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, [weathermaniac] said:

Αυτό το σενάριο νυφίτσας θέλαμε οι Θεσσαλοί χαχαχα. Λίγες μέρες πριν το Cma είχε βγάλει αυτό...

cma-0-108.png?cma-0-120.png?cma-1-108.png?cma-1-120.png?cma-2-120.png?

30-35 [και προσωπικά πιστεύω πολλά παραπάνω σε κάποιες περιοχες] χιλιοστά με αρνητικές θερμοκρασίες, ποια Αριάδνη χαχαχα. Ωραία είναι τα όνειρα.

Εγω ετσι οπως ειδα τα πραγματα σημερα μη το θεωρησει αδιανοητο να κινηθει καμια νυφιτσα μεσα σε πελοποννησο αττικη και αιγαιο, οι ανθρωποι ειναι ανικανοι να κανουν προβλεψεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...